Zavrieť

Porady

Sociálka a tlačivá.... ???!!

sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
V Trnave na sociálke absolútne nechcú brať moje vytlačené na Soc.poisť. - furt mi cpú ich farebné, ale do tých sa bohužiaľ akokoľvek snažím v Olympe neviem trafiť, každé je asi iné...

prosím čo ostatní ?? - berú Vám na sociálky z Olympu tlačivá??

A Daňové priznanie vzali už niekomu z ALFY len čiernobiele ??? - dííík:p

dajte rady ľudkovia upíšem sa k smrti... vďaka....

Usporiadat
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Dobre vravíš, Majo.

Ja to volám metóda pokusov a omylov. A nevyužívam ju iba pri nastavovaní tlače výkazov, ale najmä keď robím servis výpočtovej techniky.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

sway
vďaka za ochotku !!! - o tom viem, ale tu išlo o SW OLYMP - tam máme aj tieto tlačivá, keď je veľa pracovníkov, nechce sa mi to prepisovať!!
sway, robím mzdy tiež v Olympe a už si sa raz na to pýtala, asi si moju ospoveď nepostrehla.
Ja si pre seba vytlačím z Olympu čiernobiele. Tieto čiernobiele proti svetlu porovnám s originálmi farebnými a na 90% je treba urezať z horného okraja cca 1-2 milimetre, niekedy aj z boku. Takto orezané originál farebné tlačivo dám do tlačiarne a tlačím do originálu a sadne to to na 110%. A to orezávanie mi trvá maximálne aj so zameraním 1 minútu. A nemám nervy či mi to na SP zoberú.
PS: Ani všetky originál farebné tlačivá nie sú rovnaké, kto im to robí tak to fláka !!!
Vyskúšaj a pekný večer želám...
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Nastavte si formulár tak, ako je vyššie, to znamená, vytlačiť jeden čistý list bez podkladu, len s dátami, porovnať s tlačivom, do ktorého chceme tlačiť a ak sa zistia odchýlky, tak potom upraviť vo formiku v časti Editácia, Nastavenie formulára a tam je nastavenie výškové a smerové, to znamená koľko mm chýba, toľko pridať, ak je viacej, ubrať a potom to bude v pohode.

Upozorňujem na to, že tlačivá, ktoré má formik v databáze ako podklady sa nemusia zhodovať s tlačivom, ktoré dávate do tlačiarne, u sociálnej je to pravidlom. Potom Vám tlačí inde, ako je na obrazovke, ale keď si to nastavíte, tak je to výborný pomocník na vyplňanie tlačív.
0 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

Dôvod, prečo Vám (a ani mne) nechcú brať tlačivá v sociálnej poisťovni je jasný - nakúpili skenery, ktoré rozoznávajú presne podľa čiernych štvorčekov o aký typ tlačiva ide. Dobre viete, že každá tlačiareň tlačí trošku inak, aj ten čierny štvorček nemusí byť čierny štvorček. Ak sa skenovanie nepodarí, pracovníčka to musí naťukať ručne. Tak preto nás tak preháňajú, pretože nestíhajú nahadzovať dáta. Tie skenenry boli zrejme nakúpené v akcii. Potvrdením je propmtnosť, s akou zaviedla SP elektronickú podateľňu. To nie my, mzdári, ale dôchodkové spoločnosti ich zobudili, pretože tie na nich tlačia, aby dostávali peniaze na svoje účty čo najskôr. Už nie je čas posielať poštou výkazy na prepracovanie dovtedy, kým to nebude eňo ňúňo. Treba mať aktuálne údaje do 30 dní. Ďakujem dôchodkovej reforme, že postaví sociálnu poisťovňu do pozoru!
Aj mne tlačí OLYMP do každého tlačiva inak, raz som už z toho bola zúfalá, a dala som si dva originály presvietiť na okno. Každý bol plus mínus kakabus - a vtedy som to vzdala. Je pravda, že aby mi nevracali výkazy, snažím sa trafiť aspoň prvých troch pracovníkoch (príloha je väčší probkém ako výkaz), takže z vrchu tlačiva odstrihnem 1-2 mm, vtedy je to podstatne lepšie. Myslím, že ani vylepšenie od výrobcu programu nám nezachráni hlavu, pokiaľ budú originály fakt originálmi v tom duchu, že každý je iný a jedinečný. Ani v Žiline nechceli preberať iné tlačivá ako ich farebné až do chvíle, keď im došli. Potom zapli kopírku a riešenie bolo na svete. Čo je dovolené bohovi nie je dovolené volovi...
Napríklad aj taká zdravotná poisťovňa. Dali si do zákona taký termín na podanie výpisu, že to sami nestíhali. Tak si termín (aspoň v našom meste) predĺžili. Podľa mňa mali zaplatiť všetkým ľuďom, ktorým nestihli prebrať tlačivká, pretože ak my nestíhame. tak platíme. A nikoho nezaujíma,či sme chorí, či máme dobrú tlačiareň alebo sme kúpili nepodarený skener.
Niekedy je naša práca veľmi zaujímavá, keď s podnikateľom riešime ako posunúť firmu ďalej, podarí sa vybaviť úver (aj vďaka mojim podnikateľským plánom), získame super robotu, tak to ma fakt baví. Ale toto - desaťstranová diskusia o tom, ako sa trafiť do tlačiva, keď sa to nedá a pritom musí - tak to mám chuť so všetkým praštiť!!!
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

ALDA
Veˇich môžeš vypísať priamo na socpoist.sk,nemusíš sa triafať do rámčekov!!
Myslela som triafať sa do rámčekov originálnych tlačív v programe Olymp.
0 0
Nataša Nataša

Nataša je offline (nepripojený) Nataša

usilovná pracovníčka
My tiež spadáme pod Trnavu a už mi tie ženské na sociálke lezú na nervy. Rok im bolo dobré tlačivo vytlačené s Olympu a zrazu im nevyhovuje. Celé to musím prepisovať. Ale čo je irónia: povedia, že to chcú na originálnom tlačive, ktoré dostaneme v kanc. číslo xy a keď tam pre ne človek príde, nemajú ani jeden kus, odkážu Vás na internet. Teraz som posielala výkazy z internetu, tlačivo som si stiahla do PC a vypisovala to ako krava. Keď mi to vrátia, tak už za seba neručím. Pravidelne tri hodiny zabíjam vypisovaním výkazov pre sociálku.
0 0
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
Ľudkovia, márne som hľadala na Socpoist - našla som tam len staré tlačivo mesačného výkazu - nemám kam zapísať GP a PRFS. Teraz prvýkrát robím mzdy. Odkiaľ sťahujete výkazy SP VY? Prosím...
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
maturantka
Ľudkovia, márne som hľadala na Socpoist - našla som tam len staré tlačivo mesačného výkazu - nemám kam zapísať GP a PRFS. Teraz prvýkrát robím mzdy. Odkiaľ sťahujete výkazy SP VY? Prosím...
tuto..., choď postupne dolu - sú tu URČITE všetky :p
http://www.socpoist.sk/index/podstra...id=313&lang=sk
0 0
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
Sway, asi som blbá - som začiatočníčka, ale na viackrát som to skúšala a našla som len starý výkaz bez toho GP a PdRF. Skús to prosím overiť, ja som už bezradná.

Upravujem - už som to našla. Ďakujem.
Naposledy upravil maturantka : 17.06.05 at 16:02
0 0
Kimáková Kimáková

Kimáková je offline (nepripojený) Kimáková

maturantka
Sway, asi som blbá - som začiatočníčka, ale na viackrát som to skúšala a našla som len starý výkaz bez toho GP a PdRF. Skús to prosím overiť, ja som už bezradná.
Maturantka, pripájam priamo linku na daný výkaz. http://www.socpoist.sk/files/noveform/MesVykPCB_web.pdf

GP a PdRF sa nachádza v odiely 5 výkazu - Súhrn poistného. GP a PdRF sa nachádza v posledných 2 riadkoch. To hovoríme o prvej strane výkazu.
Na prílohe teda 2. strane výkazu tieto údaje NEUVÁDZAME.
0 0
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
Ja som na to úplne zabudla, že na prílohe tie dva fondy nie sú. Som blbec. Všetkým sa ospravedlňujem. Dík.
0 0
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
Bea, mockrát Ď. Už som to aj vyplnila. Škoda len, že to aj samo nepočíta tie percentá.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Dobrý deň prajem, prosím Vás,mám brigádnikov,ktorí uvedený mesiac neodpracovali ani hodinu,tzn. nič nezarobili,podľa pokynov Soc.poisťovne ich však v prílohe výkazu musím uvádzať.OLYMP mi však uvádza počet kalendárnych dní-aj keď teda títo brigádnici nič neodpracovali.. Je to tak prosím správne?Som si myslela,že dám 0 kal.dní..
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

erika_H Pozri príspevok
Dobrý deň prajem, prosím Vás,mám brigádnikov,ktorí uvedený mesiac neodpracovali ani hodinu,tzn. nič nezarobili,podľa pokynov Soc.poisťovne ich však v prílohe výkazu musím uvádzať.OLYMP mi však uvádza počet kalendárnych dní-aj keď teda títo brigádnici nič neodpracovali.. Je to tak prosím správne?Som si myslela,že dám 0 kal.dní..
posúvam
0 0
FAA FAA

FAA je offline (nepripojený) FAA

Som Božie dieťa
erika_H Pozri príspevok
Dobrý deň prajem, prosím Vás,mám brigádnikov,ktorí uvedený mesiac neodpracovali ani hodinu,tzn. nič nezarobili,podľa pokynov Soc.poisťovne ich však v prílohe výkazu musím uvádzať.OLYMP mi však uvádza počet kalendárnych dní-aj keď teda títo brigádnici nič neodpracovali.. Je to tak prosím správne?Som si myslela,že dám 0 kal.dní..
Na sop.p.dávaš kal.dni. od prihlášky do odhlášky. aj keď máš nulové dvp.

teda zamozrejme max. kal dni v mesiaci, ak dvp presahuje mesiac.
Naposledy upravil FAA : 27.07.08 at 08:49
0 0
felama felama

felama je offline (nepripojený) felama

Mne berú aj čierno biele aj na sociálke aj na daňovom.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

FAA Pozri príspevok
Na sop.p.dávaš kal.dni. od prihlášky do odhlášky. aj keď máš nulové dvp.

teda zamozrejme max. kal dni v mesiaci, ak dvp presahuje mesiac.
Ďakujem
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ahojte,aké tlačivá by ste prosím Vás dali na Soc.poisťovňu-opravné mesačné výkazy za apríl 2008?Mam si niekde nájsť staré tlačivá,ktoré platili do júna 2008,alebo to napísať už do nových platných od júla 2008?
Ďakujem
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

erika_H Pozri príspevok
Ahojte,aké tlačivá by ste prosím Vás dali na Soc.poisťovňu-opravné mesačné výkazy za apríl 2008?Mam si niekde nájsť staré tlačivá,ktoré platili do júna 2008,alebo to napísať už do nových platných od júla 2008?
Ďakujem


Opravné by som podala na takých, aké platili v čase, ktorých sa oprava týka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať