Zavrieť

Porady

prijaté faktúry v MRP!!aký postup??(začiatočníčka)

Prosim poradte mi už niekto!!začala som len nedávno tento týžden robiť s MRP-čkom a neviem si rady!!Chcem zadať prijaté faktúry aj ich zadávam potom zaúčtujem do denníka a kliknem na UHRADIŤ!aj to som urobila a čo ďalej? treba aj príkaz na úhradu vyplniť alebo čo ďalej? lebo keď dám Výstupy a dám uhradené faktúry nezobrazí sa mi tam všetko!!
Prosím potrebujem súrnu pom!!!!!!!!!!ĎAkujem Timi
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    hydroplan Pozri príspevok
    Prosim poradte mi už niekto!!začala som len nedávno tento týžden robiť s MRP-čkom a neviem si rady!!Chcem zadať prijaté faktúry aj ich zadávam potom zaúčtujem do denníka a kliknem na UHRADIŤ!aj to som urobila a čo ďalej? treba aj príkaz na úhradu vyplniť alebo čo ďalej? lebo keď dám Výstupy a dám uhradené faktúry nezobrazí sa mi tam všetko!!
    Prosím potrebujem súrnu pom!!!!!!!!!!ĎAkujem Timi
    1. Tú prvú vetu nechápem. V tejto téme: http://www.porada.sk/t4908-zaciatocnik-v-mrp.html si žiadala nás o pomoc, ale samotnú otázku si neuviedla. Tak teraz neviem prečo nás urguješ.
    2. V ktorej verzii programu pracuješ? Dos alebo Win verzia?
    3. Keď klikneš na uhradiť, tak sa ti zobrazí okienku s položkami: dátum úhrady, doklad, suma úhrady. A nakoniec sa ťa spýta či chceš úhradu zaúčtovať do účtovného denníka. Win verzia.
    4. Čo znamená "nezobrazí sa všetko"?

    hydroplan je offline (nepripojený) hydroplan

    hydroplan
    neviem či treba k tomu aj príkaz na úhradu? a mám to zapísať aj do záväzkov? podľa mńa nie lebo som tú faktúru už uhradila!ďakujem za odpoveď!!inak verzia Win

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    hydroplan Pozri príspevok
    neviem či treba k tomu aj príkaz na úhradu? a mám to zapísať aj do záväzkov? podľa mńa nie lebo som tú faktúru už uhradila!ďakujem za odpoveď!!inak verzia Win
    Z tvojej otázky som trošku mimo, nie celkom chápem o čo ide.
    Dodávateľskú faktúru si zaevidovala do knihy došlých faktúr, zároveň do účtovného denníka (dúfam, že hovoríme o podvojnom účtovníctve a nie jednoduchom). Úhradu dodávateľskej faktúry realizuješ cez knihu dodávateľských faktúr s voľbou zaúčtovania do účt.denníka.
    Príkaz na úhradu nie je účtovným dokladom, tak neviem načo by bol potrebny.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 13.03.08 at 16:55

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    ty dávaš úhrady do denníka iba v tom prípade keď účtuješ pokladničný doklad, bankový výpis, popr. interný doklad.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tieto dva témy spolu súvisia. Tu je druhá, ak by sa dalo zlúčiť bolo by fajn:


    http://www.porada.sk/t76445-bankove-vypisi.html

    hydroplan je offline (nepripojený) hydroplan

    hydroplan
    takže keď zaevidujem prijatú faktúru a zaúčtujem do denníka a zároveň aj uhradím....to je všetko? potom knihu záväzkov nepoužívam?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    hydroplan Pozri príspevok
    takže keď zaevidujem prijatú faktúru a zaúčtujem do denníka a zároveň aj uhradím....to je všetko? potom knihu záväzkov nepoužívam?
    Úhradu robíš cez knihu záväzkov (došlých faktúr).

    hydroplan je offline (nepripojený) hydroplan

    hydroplan
    takže je môj postup správny? prijaté faktúry-potom zaevidujem do účtov. denníka a zároveň kliknem na uhradiť dám OK a ono mi to tiež zaúčtuje do denníka !!je to celé?????

    hydroplan je offline (nepripojený) hydroplan

    hydroplan
    a ak mi prišla upomienka k faktúre, že nebola uhradená ako ju mám účtovať ? do prijatých faktúr osobitne? alebo ako Pomôžte!!!

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    hydroplan Pozri príspevok
    takže je môj postup správny? prijaté faktúry-potom zaevidujem do účtov. denníka a zároveň kliknem na uhradiť dám OK a ono mi to tiež zaúčtuje do denníka !!je to celé?????
    Na uhradiť klikneš, len keď máš skutočnú úhradu, napr. výdavkový pokladničný doklad, alebo bankový výpis. V MRP pri uhradiť naskočí dátum, suma, doklad- ten treba vybrať, a potom zaúčtovať. Ak je úhrada cez pokladňu, tak treba zaúčtovať aj pokladničný doklad z modulu pokladňa.

    K ďalšiemu príspevku - ak príde upomienka, a faktúra bola skutočne uhradená, tak doporučujem poslať firme , ktorá upomienku poslala, že úhrada bola uskutočnená dňa..., dokladom..., a upomienka môže ostať v došlej pošte . Ak je faktúra neuhradená skutočne, a úhrada bola zaúčtovaná omylom, potom treba opraviť zápis v MRP. Zmazať úhradu- zrušením zápisu, ale ostane medzera v číslovaní zápisov( poznačiť, že je to chyba, o ktorej sa vie, a na konci roka priložiť k výpisu chýb, tlačidlo kontrola, že šlo o omyl), alebo urobiť interný doklad - napr. storno úhrady, a prírastok banka, resp. pokladňa. Ak taká faktúra nie je v evidencii, treba ju vyžiadať od urgujúcej firmy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.