Zavrieť

Porady

Preplatok dane z minulého roku

Prosím Vás, poraďte.. Mám klientku, ktorá mala min. rok preplatok na dani cez 2000 Sk. Lenže vtedajšia účtovníčka jej povedala, že jej to nevrátia, že to jej odpočítajú z dane na ďalší rok. A teraz ten problém... teraz jej vznikla daň 17000 sk. Mám ten preplatok z min. roka niekde uviesť v DP(netuším kde)? Robila som jej len paušálne výdavky. No a teraz mám v potvrdení o podaní DP v kolónke daň 17000 Sk. Lenže ona má zaplatiť podľa jej bývalej účtovníčky len 15000 Sk. Alebo sa to nikde neuvádza a proste uhradí len daň nižšiu o tú čiastku z min. roka? Prosím, prosím potrebujem nutne odpoveď. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Daň za rok 2006 jej DÚ mal vrátiť /samozrejme, ak nemala žiadne iné nedoplatky/. Ak jej uvedený preplatok nevrátili, musí sa ísť informovať prečo. Keďže jej vyšla daň 17000,- Sk tak ju musí zaplatiť.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    MichaelaMA Pozri príspevok
    Prosím Vás, poraďte.. Mám klientku, ktorá mala min. rok preplatok na dani cez 2000 Sk. Lenže vtedajšia účtovníčka jej povedala, že jej to nevrátia, že to jej odpočítajú z dane na ďalší rok. A teraz ten problém... teraz jej vznikla daň 17000 sk. Mám ten preplatok z min. roka niekde uviesť v DP(netuším kde)? Robila som jej len paušálne výdavky. No a teraz mám v potvrdení o podaní DP v kolónke daň 17000 Sk. Lenže ona má zaplatiť podľa jej bývalej účtovníčky len 15000 Sk. Alebo sa to nikde neuvádza a proste uhradí len daň nižšiu o tú čiastku z min. roka? Prosím, prosím potrebujem nutne odpoveď. Ďakujem
    Ak si nepodala žiadosť o vrátenie preplatku na dani tak daňový úrad jej nemal dôvod daň vracať. Uvedený preplatok na dani z roku 2006 v daňovom priznaní nikde neuvádzate.
    Spolu s daňovým priznaním podajte žiadosť o započítanie preplatku na dani z roku 2006 na daňovú povinnosť za rok 2007 a uhraďte len rozdiel.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    MichaelaMA Pozri príspevok
    Prosím Vás, poraďte.. Mám klientku, ktorá mala min. rok preplatok na dani cez 2000 Sk. Lenže vtedajšia účtovníčka jej povedala, že jej to nevrátia, že to jej odpočítajú z dane na ďalší rok.
    Či jej vznikol preplatok a či si vyplnila žiadosť o vrátenie preplatku, zistíte v tlačive daňového priznania za rok 2006, ktorý odovzdala na daňový úrad.

    MichaelaMA je offline (nepripojený) MichaelaMA

    mamicka na RD :) MichaelaMA
    Ja netuším, kde to tá účtovníčka zobrala, že jej to odpočítajú ďalší rok z dane. Určite si o to nepožiadala, tak preto jej ani nevrátili. Kópiu DP samozrejme takisto nemá, takže sa spolieham na tvrdenie klientky.. Takže mám s DP podať Žiadosť o započítanie preplatku z roku 2006, správne? A zaplatí iba rozdiel. Dobre. Ďakujem. Ste zlatí a šikovní.

    MichaelaMA je offline (nepripojený) MichaelaMA

    mamicka na RD :) MichaelaMA
    Denda Pozri príspevok
    Či jej vznikol preplatok
    Aspoň Potvrdenie o podaní DP má, takže výšku preplatku viem naisto.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    MichaelaMA Pozri príspevok
    Ja netuším, kde to tá účtovníčka zobrala, že jej to odpočítajú ďalší rok z dane. Určite si o to nepožiadala, tak preto jej ani nevrátili. Kópiu DP samozrejme takisto nemá, takže sa spolieham na tvrdenie klientky.. Takže mám s DP podať Žiadosť o započítanie preplatku z roku 2006, správne? A zaplatí iba rozdiel. Dobre. Ďakujem. Ste zlatí a šikovní.
    Keď nemáš istotu, tak sa poinformuj u príslušnej správkyni, či je to tak naozaj. Aby to nakoniec nedopadlo blbo pre teba, že budeš žiadať o to čo možno ani nemá.

    MichaelaMA je offline (nepripojený) MichaelaMA

    mamicka na RD :) MichaelaMA
    Asi to pre istotu urobím, aby som nemala problémy. Ešte raz ďakujem.

    Preplatok dane z minulého roku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.