Zavrieť

Porady

Ulcerozna Kolitida

Ahojte, 14.03. mi po neprijemnom kolonoskopickom vysetreni diagnostikovali Ulceroznu Kolitidu a nasadili mi liecbu Salofalkom. Nie som si ale ista, ci toto ochorenie u mna doktor dobre diagnostikoval. Nakolko, som mala "iba" 3 tyzdne obrovske mnostvo krvi v stolici bez hlienov/z toho len 4dni riedku stolicu/, bez bolesti, krcov, nutnosti na vracanie, bez straty hmotnosti, teploty, chuti do jedla, plynatosti...Chcem Vas teda poziadat o Vase prispevky a rady. A pokial mate toto ochorenie-ako sa Vam s tym zije(ja viem, ze urcite nie dobre, ale chcem vediet, ako ste to psychicky znasali, ake zmeny a obmedzenia Vam toto ochorenie vo Vasom zivote prinieslo, aby som sa mohla na to psychicky pripravit) a ake pripravky okrem klasickych liekov Vam pomohli. Za kazdy ohlas budem velmi vdacna a velmi Vam dakujem. S pozdravom Tina
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
teraz som sa dočítala na nete, že ľudia trpiaci UC alebo Crohnom mávajú často Nie je to pravidlom,
každý s UC alebo MC má také svoje príznaky ... ale je veľa mimočrevných príznakov a ťažkostí pri týchto ochoreniach .

afty v puse /na ďasnách alebo na jazyku/, akú máte osobnú skúsenosť?? Ja som afty mala ako malé dieťa, potom vôbec nič a až v čase ked prepuklo ochorenie sa ukázali opäť .. liečila som si ich pitím repíkového čaju, kt. mi pomohol aj na podráždený hltan nakoľko mi v tom čase robili aj gastroskopiu na určenie dákej diagnozy ... od vtedy som afty nemala. Zato mám skúsenosť s mimočrevným prejavom MC ... ako je erythema nodosum a tiež bolesťami klbov ..
v texte.
2 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
A ešte by som sa chcela spýtať: na www.crohnclub.sk som našla, že si môžete každý
za seba vypočítať koeficient CDAI, vyplnia sa určité políčka a vyjde nejaký koeficient.. vrámci vypĺňania som narazila na hematokrit /HTC/-bežná súčasť krvných výsledkov, norma je 0.36 až 0,46, v prípade diagnóz UC a MC je táto hodnota HTC nejak mimo normy? Nikde som nenašla odpoveď na internete...
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
...posúvam....
0 0
200412 200412

200412 je offline (nepripojený) 200412

ahoj , moj syn bol dignostikovani s touto chorobojv a ma iba 9 rokov , a preto vam chcem povedat ze to je celozivotne ochorenie . pricina je neznama ale ties sa moze vyskitnut ked mate problem s autoimunitov chorobob pecene . vecinov sa da liecit tabletkami , ktore to maju pod kontrolov posledna vec je operacia . ale hlavne dieta je dvolezita musite si dat pozor na to co jete pokial po tom jedle budete mat niejake reakcie ako hnacky a podobne tak to budete musiet prestat jest , mliecne vyrobky a podobne . ja som zijuci v anglicku a tabletky berie uplne ine ako popisujete vecina s vas . ale da sa vraj s tim zit plnohodnotnim zivotom tak sa len modlim aby to bola pravda . a ohlade symtomov kazdi clovek moze mat ine symtomy tak si dajte este vysetrit aj pecen ? ak by ste potrebovali nieco tak sa mi kludne mozete ozvat .
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať