Zavrieť

Porady

NEZDANITELNA CAST NA MANZELKU?????????

Manžel je SZČO. Manželka je na materskej dovolenke (rodičovský príspevok vo výške 4230,- Od októbra 4440,-) od 28.11. je zamestnaná hrubý príjem 17 476,-, materskú poberá až do konca roka. Ako vyrátam nezdaniteľnú časť na manželku? Zarátava sa tam aj materská?
95 616Sk- aká čiastka? Díky za radu
Usporiadat
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

elaurbanova Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem sa spýtať, ak si chce manžel uplatniť odpočítateľnú položku na manželku na materskej, musí celkovú sumu 98496 znížiť o sumu materskej, ktorá jej bola vyplatená. Je nutné znížiť túto sumu aj o položku oslobodenú od dane (25 650 Sk), ktorú si manželka uplatní pri príjme z prenájmu?
Nie o sumu 25650, ale NČ musí znížiť o celý jej príjem z prenájmu...
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

ak mal zamestnec/dostávala min. mzdu po celý rok a neuplatnoval si danový bonus teraz v danovom priznaní si môže uplatniť danový bonus spätne na všetky 3deti? manželka je na materskej môže si na nu uplatniť nezdanit. čiastku?
0 0
UBIKA25 UBIKA25

UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

timejka200 Pozri príspevok
ak mal zamestnec/dostávala min. mzdu po celý rok a neuplatnoval si danový bonus teraz v danovom priznaní si môže uplatniť danový bonus spätne na všetky 3deti? manželka je na materskej môže si na nu uplatniť nezdanit. čiastku?
Pri min. mzde po celý rok má nárok na danový bonus spatne, a odpočet na manželku 98496 - manželkine prijmy (závisla činnosť, materska a pod)
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

timejka200 Pozri príspevok
ak mal zamestnec/dostávala min. mzdu po celý rok a neuplatnoval si danový bonus teraz v danovom priznaní si môže uplatniť danový bonus spätne na všetky 3deti? manželka je na materskej môže si na nu uplatniť nezdanit. čiastku?

môže si uplatniť DB, pokial jeho hrubá mzda bola za celý rok 2008 minimálne 48600.

na manželku to nemá zmysel, nakoľko mal minimálnu mzdu a on si uplatňuje na seba NČZD, nemohol zaplatiť žiaden preddavok na daň, pokiaľ nemal nejakú odmenu. Keď neplatil daň, nie je mu z čoho daň vrátiť.
dúfam, že som to napísala zrozumiteľne
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

takže môže si uplatniť na manželku /ona potrebuje potvrdenie o rodičovskom príspevku? však? a to sa píše do kolonky ,,žiadam o vrátenie danového bonusu,,
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

díky moc, a v daňovom priznaní PO tam je nejaký riadok ostatné výdavky neuvedené...neviem čo tam môžem zahrnúť? a čo tam patrí? 513 je pripočítateľná položka?
0 0
UBIKA25 UBIKA25

UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

timejka200 Pozri príspevok
díky moc, a v daňovom priznaní PO tam je nejaký riadok ostatné výdavky neuvedené...neviem čo tam môžem zahrnúť? a čo tam patrí? 513 je pripočítateľná položka?
Aké myslís ostatné výdavky?
0 0
UBIKA25 UBIKA25

UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

timejka200 Pozri príspevok
takže môže si uplatniť na manželku /ona potrebuje potvrdenie o rodičovskom príspevku? však? a to sa píše do kolonky ,,žiadam o vrátenie danového bonusu,,
rodičovský príspevok sa nezahrnuje do prijmu manželky, iba materská
0 0
Luciaa Luciaa

Luciaa je offline (nepripojený) Luciaa

Ahojte,
chcela by som sa opýtať, či mi neviete pomôcť s týmto: "manželka žijúca s daňovníkom v domácnosti" - zmanená spoločný trvalý pobyt oboch manželov? Alebo je možné, že manželka má trvalý pobyt na inom mieste a má prechodný pobyt v manželovom trvalom bydlisku? Ďakujem veľmi pekne vopred. lucia.
0 0
EvaB. EvaB.

EvaB. je offline (nepripojený) EvaB.

Kým som? Pre svet jedným človekom, ale dúfam, že aspoň pre jedného človeka celým svetom. ...viac
V roku 2008 som mala príjem - príspevok za opatrovanie (7500,- mesačne) a poberala som za dcéru ZŤP kompenzácie postihnutia (1400,- mesačne). Ešte som dostala príspevok z OZ na rôzne terapie pre dcéru. Čo sa ráta do vlastného príjmu manželky, keď si manžel chce uplatniť nezdaniteľnú časť na manželku? Podľa toho, čo som tu čítala, tak len opatrovateľské. Odráta sa od toho potom doplatok na ZP zaplatený z RZZP?
Ešte ma napadlo, ráta sa do týchto príjmov (na tento účel) aj úrok zo stavebného sporenia?

Ďakujem.
0 0
EvaB. EvaB.

EvaB. je offline (nepripojený) EvaB.

Kým som? Pre svet jedným človekom, ale dúfam, že aspoň pre jedného človeka celým svetom. ...viac
Prosím.
Poradí mi niekto?
0 0
Karolina06 Karolina06

Karolina06 je offline (nepripojený) Karolina06

ide o kompenzačné príspevky, ktoré sa do príjmu nerátajú a ani opatrovatelské. Ak máš úrok zo stavebného sporenia môžeš ho dat do príjmu podĺa § úroky z vkladov.
0 0
EvaB. EvaB.

EvaB. je offline (nepripojený) EvaB.

Kým som? Pre svet jedným človekom, ale dúfam, že aspoň pre jedného človeka celým svetom. ...viac
Ešte raz, ide mi o príjmy na účely odpočítateľnej položky na manželku. Mala som príjmy:
1. opatrovateľské - asi sa ráta do príjmu (viem že sa ale nedaní)
2. kompenzácie ťažkého zdrav. postihnutia za dcéru - asi sa neráta, lebo je to vlastne príjem ZŤP dieťaťa
3. úroky zo stavebného sporenia - a to neviem, či sa ráta do vlastného príjmu manželky (už sú zdanené zrážkou dane)

Prosím poraďte.

Ďakujem.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Dobrý deň
prosím Vás, do príjmu manželky (keď si chce manžel uplatniť odpočet na manželku)
sa nezapočítava vyplatená náhrada mzdy pri nemoci - vyplatená zamestnávateľom ? (prvých 10 dní nemoci)
dakujem
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

tibor1000 Pozri príspevok
Dobrý deň
prosím Vás, do príjmu manželky (keď si chce manžel uplatniť odpočet na manželku)
sa nezapočítava vyplatená náhrada mzdy pri nemoci - vyplatená zamestnávateľom ? (prvých 10 dní nemoci)
dakujem
Započítava.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

tibor1000 Pozri príspevok
Dobrý deň
prosím Vás, do príjmu manželky (keď si chce manžel uplatniť odpočet na manželku)
sa nezapočítava vyplatená náhrada mzdy pri nemoci - vyplatená zamestnávateľom ? (prvých 10 dní nemoci)
dakujem
započítava sa
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Katka, rýchlejšie prsty máš?
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

ďakujem Vám moc

takže si pozriem hrubú mzdu zo mzdového listu
a odvody - tie môžem z ročného zúčtovania,však?

(k daňovému priznaniu manžela sa neprikladá žiadne potvrdenie zo zamestnania manželky,všakže?to by musel asi priložiť až pri kontrole..asi)
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

tibor1000 Pozri príspevok
ďakujem Vám moc

takže si pozriem hrubú mzdu zo mzdového listu
a odvody - tie môžem z ročného zúčtovania,však?

(k daňovému priznaniu manžela sa neprikladá žiadne potvrdenie zo zamestnania manželky,všakže?to by musel asi priložiť až pri kontrole..asi)
hrubá mzda - odvody = príjem manželky
v žiadosti časti VII, bod 3 - čestne vyhlasuješ, aký mala manželka príjem
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

ďakujem pekne.

a ešte poprosim poslednu otazočku:

odpočitateľná položka na daňovníka je 4025,70 Eur

takže pri odpočte manžela,na manželku
postupujem takto:

4025,70 Eur
- hrubá mzda 2112,27 EUr
- odvody 268,55 Eur
(alebo treba hrubu mzdu a odvody zaokruhlit na cele eura nahor?)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať