Zavrieť

Porady

Aký sporák

Plánujeme kúpiť nový sporák,podmienkou je dobre pečúca rúra, pretože často niečo vypekám.Poraďte zo skúsenosti.Ďakujem
Usporiadat
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Luboš 7 Pozri príspevok
V súčasnosti sú všetky sporáky na veľmi vysokej úrovni, osobne máme sporák Gorenje a sme veľmi spokojný, má asi 12 rôznych funkcií ale najviac používame teplovzdušné pečenie. Ak budeš kupovať je dobré si zistiť ako vyčistiť rúru (myslím ako sa pri tom narobíš), demobtáž dvierok a aké majú sklá - umývanie skiel (myslím ako sa pri tom narobíš), aký je spôsob uchytenia plechov (či musíš plech vybrati celý a položiť si ho na otvorené dvierka aby si mohla kontrolovať stav pečenia), zapnutie osvetlenia, časovač (najlepšie digitálny), návod na obsluhu (najlepší je doslovný preklad a smiechu sa nezdržíš) a v neposlednej miere ako je zabezpečený servis. Dôležité je aj z akého materiálu máš plechy na pečenie (Al plecha alebo smalt). Aby som nezabudol, keď už kúpiš sporák nezabudni si pripraviť cca 1500 Sk na zaplatenie odborného zapojenia spotrebiča (je to k záruke).
Teleskopické lišty na úplne vysunutie plechu, nr. 1.
Odborné zapojenie podľa zákona sa vyžaduje iba pri plynových spotrebičoch. Samozrejme je lepšie, ak aj tie ostatné sú zapojené odborne, lebo sa môže napr. stať, že pri zlom zapojení odíde elektronika, a záruka sa na túto vadu nebude vzťahovať (nesprávne zapojenie).
Okrem toho ak ti záleží na tomto, predajcovia (výrobcovia) zvykievajú poskytovať za určité obdobie ako akciu zapojenie zadarmo.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Máme Moru a sme s ňou spokojní, ale keď si išla kúpiť sporák mamina, tak predavačka povedala, že by Moru nechcela ani zadarmo. Vraj tam rýchlo prehorí nejaký plech. Mamina si nakoniec kúpila Electrolux.
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

V roku 2001 som kúpila sporák Gorenie K 778. Stál nad 20 tis. Sk. Očakávala som kvalitu, ktorá bez problémov vydrží roky.
To, že sa behom 1. roku vypálila žiarovka osvetlujúca rúru a po vložení novej a zapnutí sporáku sa ihneď vypálila i táto, to by mi tak nevadilo. Ani to, že vypadol kryt kontrolky zapnutia rúry a dokonca ani to, že sa ulomili gombíky - ovládače na výber programov (resp. ich kryty - osky gombíkov tam zostali a viem s nimi otáčať) .
Najviac mi však vadí, že sa zotreli znaky funkcií a neviem v akej polohe mám gombík. Ďalej, že i keď postupujem podľa návodu mi programovanie nefunguje správne. Možno je to tým, že neviem správne otočiť gombík na zvolený znak, pretože ho nevidím.
Zatial som diskutovala o problému iba telefonicky s 3 opravármi a tí navrhujú nie opravu ale výmenu "hodín".
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

ZuzanaP Pozri príspevok
Máme Moru a sme s ňou spokojní, ale keď si išla kúpiť sporák mamina, tak predavačka povedala, že by Moru nechcela ani zadarmo. Vraj tam rýchlo prehorí nejaký plech. Mamina si nakoniec kúpila Electrolux.
Nasi si tiez kupili Moru, pretoze sa spoliehali na znacku. Ta predosla Mora im vydrzala 15 rokov a odsluzila si svoje. Nuz a tato? Na to koľko stála nič moc. Možno aj záleži na aku narazis.Som rada,ze aspon tebe sluzi ako ma.
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

JaDo Pozri príspevok
V roku 2001 som kúpila sporák Gorenie K 778. Stál nad 20 tis. Sk. Očakávala som kvalitu, ktorá bez problémov vydrží roky.
To, že sa behom 1. roku vypálila žiarovka osvetlujúca rúru a po vložení novej a zapnutí sporáku sa ihneď vypálila i táto, to by mi tak nevadilo. Ani to, že vypadol kryt kontrolky zapnutia rúry a dokonca ani to, že sa ulomili gombíky - ovládače na výber programov (resp. ich kryty - osky gombíkov tam zostali a viem s nimi otáčať) .
Najviac mi však vadí, že sa zotreli znaky funkcií a neviem v akej polohe mám gombík. Ďalej, že i keď postupujem podľa návodu mi programovanie nefunguje správne. Možno je to tým, že neviem správne otočiť gombík na zvolený znak, pretože ho nevidím.
Zatial som diskutovala o problému iba telefonicky s 3 opravármi a tí navrhujú nie opravu ale výmenu "hodín".
No to je poriadna skusenost....Najhorsie je,ze predajcovia slubuju kadeco ohladom kvality a hlavne zaruky a ked sa nieco taketo stane,poslu ta do.....
0 0
dancika dancika

dancika je offline (nepripojený) dancika

Ja mam Zanussi multifunkcnu vstavanu ruru + sklokeramicku varnu dosku, na tu som si musela dlhsie zvykat, lebo som bola zvyknuta varit na plyne, ale rura pecie velmi dobre, teplovzdusne pecenie vyuzivam casto a sme velmi spokojni.
Co sa zapojenia tyka, tiez nam to robil technik kvoli tomu, ze je to zapajane na inu voltaz, tusim 380 V, aby to bolo v zaruke, tak to musel robit clovek s osvedcenim.
0 0
bunovaa bunovaa

bunovaa je offline (nepripojený) bunovaa

JaDo Pozri príspevok
V roku 2001 som kúpila sporák Gorenie K 778. Stál nad 20 tis. Sk. Očakávala som kvalitu, ktorá bez problémov vydrží roky.
To, že sa behom 1. roku vypálila žiarovka osvetlujúca rúru a po vložení novej a zapnutí sporáku sa ihneď vypálila i táto, to by mi tak nevadilo. Ani to, že vypadol kryt kontrolky zapnutia rúry a dokonca ani to, že sa ulomili gombíky - ovládače na výber programov (resp. ich kryty - osky gombíkov tam zostali a viem s nimi otáčať) .
Najviac mi však vadí, že sa zotreli znaky funkcií a neviem v akej polohe mám gombík. Ďalej, že i keď postupujem podľa návodu mi programovanie nefunguje správne. Možno je to tým, že neviem správne otočiť gombík na zvolený znak, pretože ho nevidím.
Zatial som diskutovala o problému iba telefonicky s 3 opravármi a tí navrhujú nie opravu ale výmenu "hodín".
keby mi toto všetko urobil sporák, asi by ma kleplo, také peniaze, taká značka-to je sila. Asi si budeš musieť znaky funkcií nakresliť centrofixou , aby si neriskovala, že niekedy vyhoríš!
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Opravár mi ponúka výmenu ovladačov so zotretými znakmi za nové.
Vzhľadom na to, že sme raz pri dvíhaní sporáku rozbili sklo na rúre a nové stálo cca 4,5 tis.Sk, asi zoberiem do ruky fix-permanent a bude to!
A to sme sklo objednali na dobierku z centrálneho skladu a menili si ho sami (čo by sme asi zaplatili servismanovi?).
Až sa tomu všetkému musím smiať - nie je toho štestíčka s rúrou priveľa?
0 0
mr.key mr.key

mr.key je offline (nepripojený) mr.key

clovek
Niekde som cital ze podla dlhodobejsich statistik, kt.boli robene formou dotaznikov pre ludi, vychadzali sporaky Fagor velmi slusne co sa tyka spokojnosti uzivatelov a percentom kazivosti.
0 0
zdehima zdehima

zdehima je offline (nepripojený) zdehima

Zdravím,mate niekto skúsenosti so šporakom značky AMICA ?
Dakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať