Zavrieť

Porady

moje nervy...

Neviem si rady! Chcem v Omege automaticky zaúčtovať kurzové rozdiely k 31.12.04, a keď zadám kurz NB( 38,796) , vypočíta mi to -40.000.-Sk kurzovú stratu a pritom mám na účte 12 EURO! Pokladňu v EURO vypočíta správne, takisto aj pokladňu i BÚ v českej mene, ale pri tomto účte, kde celý rok boli len udržiavacie polpatky mi to vyhodí takúto sumu.
Stretol sa s tým niekto???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    Máš všetky poplatky a pohyby na účte prepočítané kurzom? Kým som sa ako tak nezabehla v Omege, sa mi stalo, že som zadala dátum kedy systém nemal z netu žiaden kurz, potom to neprepočítalo na koruny a tiež to blblo.

    Anairda je offline (nepripojený) Anairda

    Anairda
    Kurzy mám všade zadané, ručne som ich nahadzovala. Aj kurz NBS aj KB.
    Pri bankových poplatkoch som dala zhodný kurz, neviem, či je to dobre, ale v tom nemôže byť taká veľká chyba.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Lubka, to si musí systém sám stiahnuť tie kurzy? Nestačí tam zadať ručne tie, ktoré potrebujem?

    Anairda je offline (nepripojený) Anairda

    Anairda
    Ak ti to má softvér sťahovať sám, musíš mať kúpené rozšírenie programu o kurzový lístok. Ten, kto to nemá si to nahadzuje sám.

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    Anairda
    Neviem si rady! Chcem v Omege automaticky zaúčtovať kurzové rozdiely k 31.12.04, a keď zadám kurz NB( 38,796) , vypočíta mi to -40.000.-Sk kurzovú stratu a pritom mám na účte 12 EURO! Pokladňu v EURO vypočíta správne, takisto aj pokladňu i BÚ v českej mene, ale pri tomto účte, kde celý rok boli len udržiavacie polpatky mi to vyhodí takúto sumu.
    Stretol sa s tým niekto???
    stretla som sa s takto vypočítaným kurzovým rozdielom vtedy, ak boli zle zadané počiatočné stavy, to znamená PS k 1.1. musí byť zadaný cez zID 221/701 aj v mene EUR. Skús si toto skontrolovať.

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    babenko1
    Lubka, to si musí systém sám stiahnuť tie kurzy? Nestačí tam zadať ručne tie, ktoré potrebujem?
    a čo som otca i mater zabila aby som robila to čo mašinka zvládne za pár sekúnd spoľahlivejšie ako ja ?!

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    babenko1
    No raz za čas jeden kurz nahodiť, xixixi.. to fakt nie je problém :-)))
    ale otázka znela že NAČO!!! Ja mám asi české korene, ale čím viac roboty takej na ktorú "mám lidi" tým viac sa mi páči já enem kontrolujem

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    Anairda
    Kurzy mám všade zadané, ručne som ich nahadzovala. Aj kurz NBS aj KB.
    Pri bankových poplatkoch som dala zhodný kurz, neviem, či je to dobre, ale v tom nemôže byť taká veľká chyba.
    stačí zadávať iba jeden kurz, ja zadávam v tomto prípade kurz NBS a kurz banka nevyplňam.

    Anairda je offline (nepripojený) Anairda

    Anairda
    Mám zadaný počiatočný stav v EUR správne, ,obraty počíta správne, až na ten kurzový rozdiel, som z toho magor.
    Ako sa počítajú kurzové rozdiely na konci roka ručne?

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    Anairda
    Mám zadaný počiatočný stav v EUR správne, ,obraty počíta správne, až na ten kurzový rozdiel, som z toho magor.
    Ako sa počítajú kurzové rozdiely na konci roka ručne?
    Ten doklad, na ktorom vypočítal ten kurzový rozdiel sa dá dať "Oprav" a môžeš opraviť tých 40 000,- na správnu sumu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.