Zavrieť

Porady

príjmy z ČR

Ahojte, potrebujem skontrolovať:
Kamarátka zarobila v ČR za rok 2007:
úhrn príjmov - 96181,-CZK
úhrn poistného - 12038,-CZK
základ dane - 84143,- CZK
zrazená daň - 2897,- CZK

preratávala som to priemerným kurzom českej koruny 1,217

takže vyšlo mi to takto:
r.32-117 052,-
r.33-14650,-
r.34-102402,-
r.36-102402,-
r.37-95616,-
r.43-95616,-
r.44-6786,-
r.45-1289,-
r.49-102402,-
r.50-3525,-
r.51-100,00
r.52-1289,-
r.53-1289,-

to znamená, že nemá žiaden nedoplatok ani preplatok na dani, úhrn príjmov aj úhrn poistného som zaokrúhľovala na celé koruny nadol, môže byť? Ďakujem za kontrolu, pekný večer
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

biba69 Pozri príspevok
Ja mám tiež také potvrdenie z ČR a na daňovom úrade mi povedala, že ona nie je povinná ovládať daňové zákony ČR. Na základe dobej rady betky631 som si našla info o superhrubej mzde, ktorá je platná od 1.1.2008 v ČR. V poučení na vyplnenie DP je napísané, že za príjmy zo zdrojov v zahraničí sa považujú hrubé (brutto) príjmy. Ak by som však dala do DP r. 33 tzv. superhrubú mzdu ( úhrn príjmov a odvody za zamestnávateľa)nie je to podľa mňa úhrn príjmov. Ak máte niekto súsenosť s príjmom z ČR poraďte prosím.
Dovolím si pripomenúť, že pri ČR ide o metódu zápočtu dane. Preto musíme k vypĺňaniu jednotlivých riadkov v DP pristupovať obzvlášť citlivo .

Napadla ma iná vec- prečo vypĺňate DP v SR z potvrdenia o príjme v ČR? Ak robíte v SR daňové priznanie z celosvetových príjmov, tak je to DP daňovníka s neobmedzenou daňovou povinnosťou v SR - to znamená, že v ČR je daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou, ktorú si v ČR musí vysporiadať - ročným zúčtovaním dane. Až výsledok RZD v ČR (píšem hlavne o výške zaplatenej dane, ktorú je možné započítať ) sa prenáša do DP podávaného v SR ....

zo stránky www.finance.cz
Roční zúčtování

V březnu každého roku se provádí roční zúčtování, které nám zpětně stanoví skutečnou výši daně, která se pak poměřuje se zaplacenými měsíčními zálohami a vzniklý rozdíl je nám vrácen, nebo je potřeba ho doplatit.
Ve většině případů se jedná o přeplatek, protože do ročního zúčtování vstupují též nezdanitelné části základu daně (dary, úroky z úvěrů na bytové potřeby, příspěvky na životní pojištění a penzijní připojištění), které snižují základ daně nebo sleva na dani na manželku/manžela, jehož roční příjem nepřesahuje zákonem definovanou výši. K podrobnému výpočtu čisté mzdy včetně ročního vyúčtování použijte náš mzdový kalkulátor.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Johanka Pozri príspevok
...to znamená, že v ČR je daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou, ktorú si v ČR musí vysporiadať - ročným zúčtovaním dane. Až výsledok RZD v ČR (píšem hlavne o výške zaplatenej dane, ktorú je možné započítať ) sa prenáša do DP podávaného v SR ....
Vdaka, Johanka. Z tej stranky som sa ale nedozvedela:
- koho ma danovnik poziadat o vykonanie rocneho zuctovania dane? (ten "moj" nema v sucasnosti ceskeho zamestnavatela)
- bolo to tak aj v roku 2007? ak tak neurobil (nepodal rocne zuctovanie dane v CR), moze tak urobit teraz? (do DP v SR som mu zapocitala dan, hoci na potvrdeni o prijme nebola vycislena )
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Lianka Pozri príspevok
Vdaka, Johanka. Z tej stranky som sa ale nedozvedela:
- koho ma danovnik poziadat o vykonanie rocneho zuctovania dane? (ten "moj" nema v sucasnosti ceskeho zamestnavatela)
- bolo to tak aj v roku 2007? ak tak neurobil (nepodal rocne zuctovanie dane v CR), moze tak urobit teraz? (do DP v SR som mu zapocitala dan, hoci na potvrdeni o prijme nebola vycislena )
Mňa len zaujíma odkiaľ si mu tu daň do DP vyčíslila? Keďže ide o zápočet dane pri ČR tak do DP na Slovensku mu započítaš výšku zaplatenej dane z ČR.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Johanka Pozri príspevok
Dovolím si pripomenúť, že pri ČR ide o metódu zápočtu dane. Preto musíme k vypĺňaniu jednotlivých riadkov v DP pristupovať obzvlášť citlivo .

Napadla ma iná vec- prečo vypĺňate DP v SR z potvrdenia o príjme v ČR? Ak robíte v SR daňové priznanie z celosvetových príjmov, tak je to DP daňovníka s neobmedzenou daňovou povinnosťou v SR - to znamená, že v ČR je daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou, ktorú si v ČR musí vysporiadať - ročným zúčtovaním dane. Až výsledok RZD v ČR (píšem hlavne o výške zaplatenej dane, ktorú je možné započítať ) sa prenáša do DP podávaného v SR ....

zo stránky www.finance.cz
Roční zúčtování

V březnu každého roku se provádí roční zúčtování, které nám zpětně stanoví skutečnou výši daně, která se pak poměřuje se zaplacenými měsíčními zálohami a vzniklý rozdíl je nám vrácen, nebo je potřeba ho doplatit.
Ve většině případů se jedná o přeplatek, protože do ročního zúčtování vstupují též nezdanitelné části základu daně (dary, úroky z úvěrů na bytové potřeby, příspěvky na životní pojištění a penzijní připojištění), které snižují základ daně nebo sleva na dani na manželku/manžela, jehož roční příjem nepřesahuje zákonem definovanou výši. K podrobnému výpočtu čisté mzdy včetně ročního vyúčtování použijte náš mzdový kalkulátor.

Maš pravdu, že jednoduchšie by bolo ak by mzdárka urobila RZD a na základe toho by sa na Slovensku podalo DP. Môj muž má podpísané vyhlásenie k dani z príjmov a i napriek tomu mu odmieta mzdová účtovníčka urobiť RZD s tým, že nemá v ČR trvalý pobyt a na základe toho, že nie je rezidentom ČR tak mu odmietala uznať aj slevu na dani na daňovníka....prichádzal tak mesačne o 2000 CZK a o daňovom bonuse na deti ani nehovorim. Po tom ako som to riešila cez FÚ v Brne a dokonca i cez konateľku firmy, uznáva mu aspoň slevu na daňovníka. Takže preto radšej podáme DP v ČR (manželovi sa vráti preplatok na dani+ DB na deti ...a to už stojí za tú namahu podať DP v ČR) s tým že v SR požiadam o odloženie podania DP na základe toho, že má manžel príjmy zo zahraničia. Ak nám FÚ v Brne vystaví Potvrzení o zaplacenej dani (obvykle okolo 15.4. to už máme) podáme DP na Slovensku. Manžel pracuje celý rok v ČR tak vlastne mohol by si vybaviť daňový domicil a potom by už nemusel podávať DP na Slovensku, ale ja som na ČID a nemám iný príjem t.z. že nepoberám na deti na Slovensku DB...tak sa nám oplatí podávať DP aj tu.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
betka631 Pozri príspevok
Mňa len zaujíma odkiaľ si mu tu daň do DP vyčíslila? Keďže ide o zápočet dane pri ČR tak do DP na Slovensku mu započítaš výšku zaplatenej dane z ČR.
No prave to, ze netusim... Klient mi doniesol aj kopiu DP z minuleho roka a zrazu som to zbadala - ze som uviedla v danom priznani aj sumu dane, ktora nie je na potvrdeni o prijme vycislena... Ako rozmyslam, tak rozmyslam - netusim, odkial som na to cislo prisla... V kazdom pripade asi bude najlepsie to urobit tak, ako pises - podat si DP v Cechach (aj za rok 2007) a nasledne v SR podat dodatocne DP na rok 2007.

A rok 2008 urobim tak, ako nizsie pises - nech urobia RZD v CR, u nas podam ziadost o odklad, a az po obdrzani potvrdenia o RZD podame DP u nas.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Napadlo ma, ci by som pri podani DP v SR za ucelom zapocitania dane zrazenej v CR nemohla ako "dokaz" pouzit vyplatne pasky a na nich zrazenu dan... Aky je vas nazor?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

časť citátu:
Johanka Pozri príspevok
......................
Napadla ma iná vec- prečo vypĺňate DP v SR z potvrdenia o príjme v ČR? ............
Johanka, pretože je potrebné v DP na r.33(A) resp. 34(B) uviesť výšku odvodov.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Marína Pozri príspevok
časť citátu:

Johanka, pretože je potrebné v DP na r.33(A) resp. 34(B) uviesť výšku odvodov.
.. ale práve to tam nie je .
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
*agatha* Pozri príspevok
dobry den, ja mam taktiez pred sebou potvrdenie o zdan. prijmoch z CR. no nepozdava sa mi zaklad dane.

r.1: uhrn zuct. prijmu = 70 655czk
r.2: z r.1 prijmy vyplacene do 31.1.2009 = 70655czk
r.5: uhrn pojistneho, ktere je povinen platit zamestnavatel sam za sebe z prijmu na r.1 = 24 730czk
r.6: uhrn pojistneho, ktere je povinen platit zamestnavatel sam za sebe z prjimu na r.2 = 24 730czk
r.7: zaklad dane (r.2+r.4+r.6) = 95 385czk
r.8: skutecne srazena zaloha na dan z prijmu z r.1 = 775czk
r.9: skutecne srazena zaloha na dan z prijmu z r.2 = 775czk

mam tomu chapat tak, ze bratranec zarobil 141 310czk?
dakujem.
Ako si mam vysvetlit, ze ja mam ine potvrdenie ako napr. agata?
U mna:
r. 1 = 366 013
r. 2 = 366 013
r. 5 = 50 735
r. 6 = 50 735
r. 8 = 315 278 (r. 2 + r. 4 - r. 6) (agata ma + r. 6)
r. 9 = 83 104
r. 10 = 83 104

V mojom pripade som nemala problem z takehoto potvdenia urobit danove priznania - prepocet na SKK - uhrn prijmov minus poistne = zaklad dane. Je to ale spravne, ked citam, ze v CR maju tzv. superhrubu mzdu a hruby prijem + poistne by sa mi scitat?
0 0
UBIKA25 UBIKA25

UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

Ja mám take isté potvrdenie ako agáta a pozerala som to na daňovej správe čr...to agatine je správne....asi priložim mzdový list vyžiadala som si ho na prepočitanie ako to tam vlastne "funguje"...len neviem či to bude brať na vedomie aj daňový úrad..
0 0
beata.v beata.v

beata.v je offline (nepripojený) beata.v

Mám presne také isté skúsenosti s potvrdením z ČR. Ja som pátrala aj v zákonoch z MFČR a potvrdenie, ktoré udáva hrubý príjem zamestnanca a odvody zamestnávateľa je podľa novej legislatívy správne, čo však nie je v súlade s našim tlačivom k DzP. Informovala som sa aj u jedného českého zamestnávateľa a ten mi povedal, že odvody zamestnanca sú vo výške 12,5% z hrubej mzdy a odvody zamestnávateľa sú 35%. A tak som si urobila vlastný prepočet, kde som z hrubého príjmu odrátala 12,5% = odvody zamestnanca, čím som dostala základ dane. Daň som započítala vo výške, v akej bola zrazená po prepočítaní kurzom. Konzultovala som tento môj výpočet aj s pracovníčku DU a bolo mi povedané, že ak tento svoj výpočet rozpíšem v poznámkach, budú to akceptovať a považovať za správny. Len podotýkam, že by bolo dobré počkať s vyplňovaním DP, pretože "protikrízový balíček opatrení" navrhuje, aby príjem z ČR ako i iné príjmy zo závislej činnosti zo zahraničia, boli vyňaté zo zdanenia na SR. Tak aby ste sa vyhli opravným daňovým priznaniam ako ja.
0 0
aňuci aňuci

aňuci je offline (nepripojený) aňuci

Mám osoby pracujúce v ČR po celý rok. Doniesli Potvrzení o zdanitelných příjmech , ktoré tu už bolo spomínané a tiež iné potvrzení, kde je rozpísané Hrubá mzda , odvody na zdr. poistenie za zamestnanca, + odvody soc.p. za zamestnanca+ zrazená daň = čistá mzda. Na DP budem uvádzať údaje podľa tohto kde sú odvody a k DP priložím obe potvrdenia.
Ináč tých 12,5% je správnych ale za celý rok vyjde trochu rozdiel oproti skutočne odvedeným odvodom.
Ten protikrízový balíček opatrení už bol schválený, nikde to neviem nájsť
0 0
aňuci aňuci

aňuci je offline (nepripojený) aňuci

Zaměstnavatel: xxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxx
IČ: 26231671


Příjmení a jméno: xxxxxxxx
Rodné číslo: xxxxxx
Bydliště: 10
xxxxxxxxxxxxxx
*) nehodící se škrtněte
Poplatník podepsal - nepodepsal *) prohlášení na zdaňovací období 2008. -------------------------------
na tyto měsíce zdaňovacího období (číselné označení) : 1 - 12

Zúčtováno v období: od 1 /2008 do 12/2008
Úhrn příjmů ze závislé činnosti: 117608,00
Pojistné - sociální: 9417,00
Pojistné - zdravotní: 5298,00
Základ daně: 102893,00
Sražená záloha na daň z příjmu: 285,00
Čistý příjem: 102692,00

Roční zúčtování bylo provedeno, výše přeplatku: 285,00

Toto potvrzení se vydává na žádost poplatníka.

Brno , dne 13.02.2009 Sestavil:




Podpis a otisk razítka plátce

+
POTVRZENÍ
o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti a z funkčních požitků,
sražených zálohách na daň a daňovém zvýhodnění 1)

podle zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon")
za zdaňovací období ........................... 2008

Jméno a příjmení
poplatníka Rodné číslo 2)

Adresa bydliště (místa trvalého pobytu) PSČ
3) 2008
Poplatník podepsal - nepodepsal3) prohlášení4) ------------------- - na zdaňovací období
3) 1 - 12
- na tyto měsíce zdaňovacího období (číselné označení)


1. Úhrn zúčtovaných příjmů ze závislé činnosti a z funkčních požitků 117608,00
2. Z ř. 1 příjmy vyplacené nebo obdržené do 31. ledna 2009 (§ 5 odst. 4 zákona) 117608,00
3. Zúčtováno v měsících (číselné označení) 1 - 12 xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

4. Doplatky příjmů podle § 5 odst. 4 zákona zúčtovaných v minulých zdaňovacích obdobích 0,00
5. Úhrn pojistného, které je povinen platit zaměstnavatel sám za sebe 41162,00
z příjmů uvedených na ř. 1 (§ 6 odst. 13 zákona) 5)
6. Úhrn pojistného, které je povinen platit zaměstnavatel sám za sebe 41162,00
z příjmů uvedených na ř. 2 5)
7. Základ daně (ř.2 + ř.4 + ř. 6) 158770,00
8. Skutečně sražená záloha na daň z příjmů uvedených na ř. 1 285,00
9. Skutečně sražená záloha na daň z příjmů uvedených na ř. 2 285,00
10. Skutečně sražená záloha na daň z příjmů uvedených na ř. 4 6) 0,00
11. Úhrn vyplacených měsíčních daňových bonusů 0,00
12. Děti uplatněné jako Od - do Jméno - rodné číslo
vyživované pro účely
daňového zvýhodnění podle
§ 35c a § 35d zákona




13. Invalidita (ZTP-P) poplatníka Od - do Stupeň invalidity (ZTP/P)
uplatněná jako sleva na
dani podle § 35ba odst. 1
písm. c) až e) zákona
pro snížení záloh na daň
14. Soustavná příprava na budou- Od - do Škola
cí povolání poplatníka uplatně-
ná jako sleva na dani podle
§ 35ba odst. 1 písm. f) zákona
pro snížení záloh na daň
15. Roční zúčtování záloh a daňového zvýhodnění nebylo - bylo 3) provedeno s tímto výsledkem: -----------------
285,00
Přeplatek na dani z ročního zúčt. záloh (§ 38ch odst. 5 zákona) ve výši .................................................. .................. Kč byl vrácen poplatníkovi dne .................................................. .................................................. ...............
Doplatek ze zúčtování (§ 35d odst. 8 zákona) ve výši .................................................. .................. Kč byl vrácen poplatníkovi dne .................................................. .................................................. ...............
z toho činí přeplatek na dani po slevě .................................................. .................................................. .................................................. ............................................. Kč
z toho činí doplatek na daňovém bonusu / přeplacená částka na daňovém bonusu 3) 7) ------------------------------------------------------------------ 3) 7) .................................................. .................................................. .................................................. ............................................. Kč

Pokud byly veškeré příjmy vyplaceny nebo obdrženy do 31 dnů po skončení zdaňovacího období, za které byly dosaženy
(§ 5 odst. 4 zákona), tj. do 31. ledna 2009, pak řádek 1 se shoduje s řádkem 2, řádek 5 s řádkem 6 a řádek 8 s řádkem 9.
Jméno a adresa plátce: Vyhotovil:


Číslo telefonu:

Dne:
Daňové identifikační číslo plátce:
CZ26231671 13.02.2009


Podpis a otisk razítka plátce
25 5460 MFin 5460 - vzor č. 16
0 0
Nika_B Nika_B

Nika_B je offline (nepripojený) Nika_B

Zaměstnavatel: xxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxx
IČ: 26231671


Příjmení a jméno: xxxxxxxx
Rodné číslo: xxxxxx
Bydliště: 10
xxxxxxxxxxxxxx
*) nehodící se škrtněte
Poplatník podepsal - nepodepsal *) prohlášení na zdaňovací období 2008. -------------------------------
na tyto měsíce zdaňovacího období (číselné označení) : 1 - 12

Zúčtováno v období: od 1 /2008 do 12/2008
Úhrn příjmů ze závislé činnosti: 117608,00
Pojistné - sociální: 9417,00
Pojistné - zdravotní: 5298,00
Základ daně: 102893,00
Sražená záloha na daň z příjmu: 285,00
Čistý příjem: 102692,00

Roční zúčtování bylo provedeno, výše přeplatku: 285,00

Toto potvrzení se vydává na žádost poplatníka.

Brno , dne 13.02.2009 Sestavil:




Podpis a otisk razítka plátce

Ahoj Aňuci,
tak mne dcéra, ktorá 2 mesiace pracovala v ČR,doniesla presne takéto tlačivo a nič viac. Okrem toho nemala žiadny iný príjem, nevieš mi prosím Ťa poradiť, má podať DP v Čechách aby jej vrátili
zrazenú daň ? A ako prosím Ťa v tomto prípade máme postupovať ?
Ďakujem pekne za odpoveď
Nika
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Nika_B Pozri príspevok
Ahoj Aňuci,
tak mne dcéra, ktorá 2 mesiace pracovala v ČR,doniesla presne takéto tlačivo a nič viac. Okrem toho nemala žiadny iný príjem, nevieš mi prosím Ťa poradiť, má podať DP v Čechách aby jej vrátili
zrazenú daň ? A ako prosím Ťa v tomto prípade máme postupovať ?
Ďakujem pekne za odpoveď
Nika
Nie som síce Aňuci, ak môžem, odpoviem.
Ak ozaj dcéra dostala takéto potvrdenie, znamená to, že požiadala svojho zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane. Ročné zúčtovanie dane znamená, že daň je voči štátnemu rozpočtu vysporiadaná, t. z. akoby podala daňové priznanie. Ak je to tak, že daň už má vysporiadanú, požiada Finanční úřad o potvrdenie o zaplatení dane z príjmu a to bude podkladom(a súčasne dokladom pre DÚ v SR) pre započítanie dane v DP v SR.
0 0
Lara11 Lara11

Lara11 je offline (nepripojený) Lara11

Ahojte poraďáci, tak teraz som už úplne spletená. Mám zamestnanca, ktorý ma požiadal aby som mu vypracovala DP za rok 2008. Mal príjmy zo závislej činnosti plynúce z ČR aj zo SR. priniesol mi potvrdenia od 2 českých zamestnávateľov, z čoho som sa taktiež dozvedela o superhrubej mzde. Prosím Vás, čo je základom dane v daňovom priznaní podávanom v SR? Zamestnanec nemá žiadne potvrdenie o vysporiadaní dane v ČR, len potvrdenia o zdaniteľných príjmoch, poistom ktoré zaplatil zamestnávateľ a zrazených preddavkoch na daň. Je pre mňa základom dane príjmy + poistné /tzv. superhrubá mzda/ alebo len jeho príjmy? Ako mám odpočítať od základu dane poistné, ktoré si zamestnanec platil, keď to na potvrdení nevidno? Taktiež si zamestnanec uplatňoval v ČR úlavy na dani - 24800 CZK ročne, ktoré mu ale po sumarizácii príjmov v DP za rok 2008 neprislúchajú. Nakoľko jeho celkový príjem bol viac ako 3 mil. Sk. Prosím Vás o radu ako urobiť takého priznanie, a taktiež či má podávať DP v aj v ČR (( Už som z toho zúfalá....
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

zdroj: I cizinci pracujíci v České republice budou muset podat daňové přiznání
Patříte-li podle zákona do skupiny daňových nerezidentů ČR a alespoň devadesát procent všech vašich příjmů má původ v ČR, můžete využít i dalších daňových zvýhodnění. Vaším jediným prostředkem k dosažení tohoto cíle je podání daňového přiznání. To budete podobně jako tuzemští poplatníci podávat nejpozději posledního března 2009.
0 0
aňuci aňuci

aňuci je offline (nepripojený) aňuci

Podľa toho, čo píšeš bude ten dotyčný doplácať na SR dosť veľa na dani. Ja by som podala DP v ČR ako daňový nerezident, to znamená priznala iba príjmy z ČR. Tam by sa mu nejaká daň asi vrátila a tiež musí podať DP na Slovensku kde započíta všetka príjmy.
Na potvrdení nemáš síce rozpísané odvody, ale ako tu už bolo spomínané jeho ZD bude ten bez poistného za zamestnávateľa a od neho odpočítaš 12,5% poistné/ to je poistné za zamestnanca/, ktoré uvedieš v poznámkach...Napr. HM 100000,-
poistné 12500,- = Zdaniteľný príjem 87 500. Spočítaš takto všetky jeho príjmy a nezabudni započítať daň, ktorá bola zrazená v ČR. Dúfam, že je to trošku zrozumiteľné.
0 0
Lara11 Lara11

Lara11 je offline (nepripojený) Lara11

Rozumiem tomu čo si napísala, ale čo ak nepodá DP v ČR... poruším tým nejaká zákon? A ak by sa mu tam aj vrátilo niečo na dani, na SR by aj tak musel vrátiť min. daňovú úlavu, ktorú dostal v ČR, pretože kumulatívne príjmy budú vyššie. Či tým že podá v ČR DP už v našom daňovom priznaní nemusí zahrnúť aj príjmy z ČR? Zároveň sa chcem spýtať, či DÚ bude akceptovať takýto postup, kde si mi ručne vyrátame odvody z hrubej mzdy a odpočítame ich od základu dane. Pretože mne sa k tomuto na DÚ nevie alebo radšej nechce nikto vyjadriť. Ďakujem vám veľmi pekne.
0 0
Nika_B Nika_B

Nika_B je offline (nepripojený) Nika_B

Ahoj Marína,
ďakujem pekne za odpoveď. Ale ako sa tak pozerám na to tlačivo od dcéry, predsa len nie je rovnaké. Je na ňom napísané "roční zúčtování nebylo provedeno" . To znamená, že to DP v ČR predsa len musí podať,však ? A nevieš mi prosím Ťa ešte poradiť, ktorému "finančnímu úřadu to má poslať ?
Ďakujem pekne.
Nika
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať