Zavrieť

Porady

príjmy z ČR

Ahojte, potrebujem skontrolovať:
Kamarátka zarobila v ČR za rok 2007:
úhrn príjmov - 96181,-CZK
úhrn poistného - 12038,-CZK
základ dane - 84143,- CZK
zrazená daň - 2897,- CZK

preratávala som to priemerným kurzom českej koruny 1,217

takže vyšlo mi to takto:
r.32-117 052,-
r.33-14650,-
r.34-102402,-
r.36-102402,-
r.37-95616,-
r.43-95616,-
r.44-6786,-
r.45-1289,-
r.49-102402,-
r.50-3525,-
r.51-100,00
r.52-1289,-
r.53-1289,-

to znamená, že nemá žiaden nedoplatok ani preplatok na dani, úhrn príjmov aj úhrn poistného som zaokrúhľovala na celé koruny nadol, môže byť? Ďakujem za kontrolu, pekný večer
Usporiadat
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

Marína Pozri príspevok
Môže si uplatniť aj tu, aj v ČR.
nie je tam podmienka,že výška jeho príjmu v ČR je min.90% jeho celkových príjmov ?
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

balunka Pozri príspevok
nie je tam podmienka,že výška jeho príjmu v ČR je min.90% jeho celkových príjmov ?

Táto podmienka musí byť dodržaná. Platí to od 01.01.2008.
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

tuta Pozri príspevok
Táto podmienka musí byť dodržaná. Platí to od 01.01.2008.
takže ak v SR bol zamestnancom pol roka a zarobil 100 000 Sk,pol roka bol zamestnancom v ČR a tam zarobil 88000,-Čk,mám nárok v Čechách len na uľavu na daňovníka,na deti a manželku nemám nárok
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Dobrý deň želám všetkým a ešte mám prosbu do Čiech posielam
iba prvé 4 strany DP + prílohy rodný list a potvrdenie o zdaniteľných príjmoch.
Tiež musím požiadať potvrdenie o podaní DP a odvedenej dani
aby som to mohla doložiť k DP na Slov. Mám vypisovať aj prílohu č. 3 alebo ešte niečo mám priložiť aby mi to potom nevrátili
vďaka za pomoc
Anika
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

posúvam
anika
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Anik Pozri príspevok
Dobrý deň želám všetkým a ešte mám prosbu do Čiech posielam
iba prvé 4 strany DP + prílohy rodný list a potvrdenie o zdaniteľných príjmoch.
Tiež musím požiadať potvrdenie o podaní DP a odvedenej dani
aby som to mohla doložiť k DP na Slov. Mám vypisovať aj prílohu č. 3 alebo ešte niečo mám priložiť aby mi to potom nevrátili
vďaka za pomoc
Anika
Stačí ak napíšeš jednoduchú žiadosť meno, adresa r.č. ...a žiadosť o vystavenie Potvrzení o zaplacenej dani za rok 2008.
Prílohu č.3 nevypisuješ, tá sa týka daňového rezidenta ČR, ktorý mal príjmy zo zdrojov v zahraničí t.z. daňového rezidenta, ktorý v ČR priznáva celosvetové príjmy.
A ešte ak si neuplatňuje daňový bonus na dieťa (tam je ta podmienka ako tu už bolo písané, že daňový nerezident musí mať 90 % príjmu z ČR) tak rodný list dieťaťa nemusíš posielať.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Anik Pozri príspevok
Marína máš u mňa 5 bodov ale momentálne len hypoteticky lebo prideliť ti ho nemôžem
ale mám ešte prosbu kde stiahnem DP pre Českú rep. asi sa musí podať aj tam totiž dnes som zistila že kamarát pracoval celý rok v ČR vraj ich požiadal aj o roč. zúčtovanie ale urobené nebolo
- pracoval pre Slov. fi v ČR - na slov. sa platili odvody a v čechách zas dane zo sumy 258.647 Kč zaplatil daň 21.480,- Kč
na potvrdení zo SR nemá žiadnu daň ale zas má zapl. odvody na Slov. mu -vychádza zaplatiť daň .
Viem že pre ČR je úľava na dani 24.840 Kč za celý rok a ako mám pokračovať aké je % akým sa zdaňuje
aby som niečo nezvrzala
za ochotu a pomoc vopred dakujem
Anika
Čítam si tej tvoj príspevok a nechcem ťa spochybniť len mi tak vrtá v hlave, že ak pracoval v ČR cez slov.firmu tak mal asi zmluvu so slov. firmou a potom musí podávať DP v ČR? Môj manžel tak pracoval asi 8 rokov nazad a viem že v ČR sme nepodávali DP, len na Slovensku. Veľmi tomu nerozumiem...ale vtedy mi vysvetlili, že je to ako zapožičanie pracovnej sily a z Potvrdenia o prijme českého sme do DP na Slovensku brali len daň pretože to čo bolo na tom potvrdení nebol jeho skutočný príjem. To si fakturovala medzi sebou česká a slovenská firma. My sme brali do úvahy len príjem zo slovenského potvrdenia, tak teraz neviem.Ale ako hovorím bolo to v roku 2001 a dosť sme sa s tým natrapili, pretože o porade som ani nechýrovala a ani internet sme doma nemali.
Snáď sa nájde niekto kto ma s tým skúsenosť a možno, že som tu napísala nezmysel....len mi to tak napadlo, či to nie je niečo podobné.
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

mal príjem len z Čiech mám to potvrzení o tej hrubej mzde a o
zaplatenej dani tá činila 21.480,- a na Slovensku tak ako píšem vyššie myslíš, že nemá nárok na vrátenie daní a daňový bonus ?
ten jeho preplatok mi vyšiel 12.000,- myslíš že nemôže podať DP v Čechách ak zaplatil takú vysokú daň ? môžem poprosiť ešte niekoho skúsenejšieho ako ja aby sa k tomu vyjadril
dievčence veľmi ďakujem za usmernenie

Anika
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Anika ja ti v tomto neviem poradiť. Dúfam, že sa nájde niekto ochotný.
Výška dane s tým nemá nič spoločne...ja som sa len pozastavila nad tým, že je asi zamestnanec slov.firmy, ale pracuje v ČR (neviem či som to dobre pochopila).
Aj manžel vtedy robil pre slov.firmu v Čechách a mali sme potvrdenie o zdan. príjmoch z Česka kde bola uvedená zrazená daň - a do DP na Slovensku sme brali len daň zaplatenú v ČR a príjem z potvrdenia od slov. zamestnávateľa.Na Potvrdení zo Slovenska mal uvedenú výšku zrazeného poistného a daň 0-pretože tu platil v ČR.
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

betka ako to myslíš že výška dane stým nemá nič spoločné ?
ďakujem za tvoju ochotu
anika
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Anik Pozri príspevok

ten jeho preplatok mi vyšiel 12.000,- myslíš že nemôže podať DP v Čechách ak zaplatil takú vysokú daň ?
reagovala som na túto vetu a myslela som tým, že výška dane nemá nič spoločné s podaním DP v Česku.
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

posúvam
a ďakujem
Anika
0 0
zuzanka77 zuzanka77

zuzanka77 je offline (nepripojený) zuzanka77

Dobrý večer, môže mi prosím niekto skontrolovať čísla v DP A.:
Pracoval jeden mesiac v ČR a to 1/2008
Úhrn príjmov: 12397 CZK ´- 15943 SKK (priem.kurz za 1/08- 1,286)
ˇUhrn poistného: 4339 CZK - 5.580 SK
Základ dane: 10847CZK - 13949 SK
(Základ dane som vypočítala 12397-992-558=10847CZK)
Záloha zrazena na daň: 450CZK - 579 SK
Príjmy v SR za 2-12 mesiać
Úhrn príjmov : 301683
Poistné: 40333
ČZD:261350
Úhrn preddavkov na daň: 32498
Nezdaniteľná časť na daňovníka:90288

r.32 315632
r.33 45913
r.34 269719
r.36 269719
r.37 90288
r.38 18737 manželka na ID príjem:79759
r.43 109025
r.44 160694
r.45 30532
r.49 13949
r.50 579
r.51 5,17
r.52 1579
r.53 1579
r.54 28953
r.62 32498
r.65 3545

Za skontrolovanie moc ďakujem.
0 0
KatiG KatiG

KatiG je offline (nepripojený) KatiG

Podľa mňa je priemerný kurz CZK za rok 2008 = 1,255
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Kati, Zuzanka mohla použiť aj mesačný, je však pre ňu nevýhodnejší.
Zuzka, pozri si http://www.porada.sk/990832-post25.html Z tých štyroch možností vyber tú najvýhodnejšiu.
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Dobrý deň
ak by sa dalo budem potrebovať pomoc s tým mojim DP odmietli ho zobrať aj v ČR aj na Slovensku.
Neviete mi niekto poradiť ako mám postupovať ?
-zamestnanec cez Slov. firmu pracoval v ČR prakticky celý rok v SR - platené odvody zo mzdy a v ČR vysoká daň
- skúsila som podať na základe všetkého čo som tu zistila DP v ČR
požiadala som aj o DB na dieťa a vrátenie dane v ČR /zrejme som si niečo zle vysvetlila začo sa ospravedlňujem /
---ináč na Č potvrzení o príjme je napísané že zamestnanec mal podpísané vyhlásenie,,, ročné zúčtovaní nebylo provedeno
- tiež som žiadala potvrdenie z ČFU o zaplatení dane na zápočet
do slov. DP ,keď som sa kontaktovala so správkyňou tá mi vysvetlila že mi zoberú to DP ak nebude podávať na slovensku a v Čechách bude zdaňovať celosvetové príjmy --- takže všetky podania mám stiahnuť lebo on je povinný podať DP na Slovensku. A ani to potvrdenie mi nevydajú mám potvrdenie od zamestnávateľa a ona sa ešte nestretla s tým aby sa vydávalo nejaké iné potvrdenie od nich žiadne iné mi nevydá
na Slovensku mi samozrejme odmietli zobrať to DP len s potvrdením o príjme -odvodoch do Slov. poisť. a s výškou Českej dane.
dúfam, že som nebola veľmi nezrozumiteľná a za pomoc ďakujem
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

dobrý večer
posúvam
Anika
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

dobrý deň
posúvam a prosím o pomóc
Anika
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Anik Pozri príspevok
Dobrý deň
ak by sa dalo budem potrebovať pomoc s tým mojim DP odmietli ho zobrať aj v ČR aj na Slovensku.
Neviete mi niekto poradiť ako mám postupovať ?
-zamestnanec cez Slov. firmu pracoval v ČR prakticky celý rok v SR - platené odvody zo mzdy a v ČR vysoká daň
- skúsila som podať na základe všetkého čo som tu zistila DP v ČR
požiadala som aj o DB na dieťa a vrátenie dane v ČR /zrejme som si niečo zle vysvetlila začo sa ospravedlňujem /
---ináč na Č potvrzení o príjme je napísané že zamestnanec mal podpísané vyhlásenie,,, ročné zúčtovaní nebylo provedeno
- tiež som žiadala potvrdenie z ČFU o zaplatení dane na zápočet
do slov. DP ,keď som sa kontaktovala so správkyňou tá mi vysvetlila že mi zoberú to DP ak nebude podávať na slovensku a v Čechách bude zdaňovať celosvetové príjmy --- takže všetky podania mám stiahnuť lebo on je povinný podať DP na Slovensku. A ani to potvrdenie mi nevydajú mám potvrdenie od zamestnávateľa a ona sa ešte nestretla s tým aby sa vydávalo nejaké iné potvrdenie od nich žiadne iné mi nevydá
na Slovensku mi samozrejme odmietli zobrať to DP len s potvrdením o príjme -odvodoch do Slov. poisť. a s výškou Českej dane.
dúfam, že som nebola veľmi nezrozumiteľná a za pomoc ďakujem
Anik, priznávam, už skôr som čítala tvoju otázku, ale prepáč, ja sa v nej dobre neorientujem. Napr.
Anik Pozri príspevok
-zamestnanec cez Slov. firmu pracoval v ČR prakticky celý rok v SR - platené odvody zo mzdy a v ČR vysoká daň
Kde vlastne pracoval, v SR či ČR?
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Marína ďakujem že si sa ozvala
pracoval pre *Slov. firmu asi leasing zam. alebo také niečo
11 mesiacov pracoval v Kutnej Hore a posledný mesiac dal výstup a marodoval.
Slovenská firma vydala potvrdenie o príjmoch z ktorých aj odvádzala poistenie zdravotné a sociálne
- český zamestnávateľ vydal zas potvrdenie o zdaniteľnej mzde na ktorom je napísané že mu stiahli tých 27.000,- Kč daň
a všetko ostatné je tak ako píšem v príspevku vyššie
češi nechcú vydať ani to potvrdenie o zaplatenej dani
Anika
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať