Zavrieť

Porady

Predajne s textilom - oznacujete podla noveho???

Zdravim,

mame predajnu so sportovym textilom a od kolegov z inych miest som sa dozvedel, ze SOI ma novu zabavu. Na kazdom vyrobku musia byt osetrovacie symboly, ale ZE VRAJ symbol na osetrovanie bieliacimi prostriedkami (chlorom) teda trojuholnik alebo preciarknuty trojuholnik, musi byt najnovsie CIERNEJ FARBY. Takze kolegovia na predajniach pobrali fixky a na KAZDEJ veci tieto symboly zacmarali na cierno, aby bola SOI spokojna.
Pre mna je to BLBOST DESATROCIA.
Ako moze predavajuci zmenit symbol osetrovania??? Vyrobok bol predsa vyrobeny s urcitymi osetrovacimi symbolmi tak ho predavajuci nemozu menit, nie? Mimochodom, ze vraj takyto symbol plati iba pre SR a Rakusko do konca tohoto roku. Neviem, ci potom budu chodit obchodnici s bielymi fixkami.
Co ked si zakaznik vec vyperie a cierna fixka mu znehodnoti tovar?
Kde je vyhlaska, ktora to upravuje? Ked som zavolal na SOI, tak mi povedali, ze nie su informacna kancelaria. Hlavne, ze tam sedia aj za moje peniaze. V podstate na SOI platim, aby mi mohli davat pokuty, skvele.
No nic, viete o tom nieco??? Co mame robit??? Ide o znackove veci predavane v celej EU, vsetky symboly a normy su OK, ale teraz je novinka s ciernym trojuholnikom a my nevieme, co s tym a SOIKA sa ukaze urcite coskoro...
Vdaka.
Naposledy upravil memorex31 : 19.03.08 at 08:15
Usporiadat
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Ďalšia vyhláška z dielne MH - ktorou sa ustanovujú podrobnosti o označovaní materiálového zloženia textilných výrobkov.


Čiastka číslo 137/2008
370/2008Vyhláška Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o označovaní materiálového zloženia textilných výrobkov

http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...00&Rocnik=2008

0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať