Zavrieť

Porady

ALFA a zapocet pohladavok a zavazkov

ako zauctovat v jednoduchom uctovnictve /ALFA/ zapocet pohladavok a zavazkov.

moja Vystavena .faktura 200709 20.632,- Sk
prijata fak 2071177 3541,- SK
prijata fak 2071178 3456,- Sk
prijata fak 2071209 1090,- SK

/20632-8087=12545/

na ucet mi bolo poslane 12.000,- SK
a o den 545,- SK

a som z toho jelen :-)
Usporiadat
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Alena Šimová Pozri príspevok
čo sa týka znamienok, dávam to výdaj mínusom, lebo keď to chcem vytiahnúť zo záväzkov cez F7, ide to iba ako výdaj mínusom. A ten dátum - to je problém, že tieto zápočty by sa v peňažnom denníku mali účtovať až na konci roka, ale ja to robím posledným dňom mesiaca, kedy sa tieto zápočty týkajú.
Ďakujem,pokúsim sa z toho dajak vymotať. Ešte si pár krát prečítam Vaše príspevky.
L-M
0 0
JDM JDM

JDM je offline (nepripojený) JDM

môžem účtovať vzájomné dod.-odber. zápočty cez účet 379?
Ďakujem.
0 0
Alena Šimová Alena Šimová

Alena Šimová je offline (nepripojený) Alena Šimová

neviem, prečo by sa mali zápočty účtovať cez 379.
Príklad:
mám záväzok voči firme xy 1000,- EUR 321 D
pohľadávku voči firme xy 1000,- EUR 311 MD
zápočet zúčtujem 321/311 1000,- EUR.
0 0
foaswc foaswc

foaswc je offline (nepripojený) foaswc

Potrebovala by som poradiť, či som správne zaúčtovala:
Vystavila som firme faktúru na 3 654,88 €.
Zobrala som od nich tovar na faktúry v hodnote 9,38 €, 132,47 €,490,46 €, 42,82 €. Poslali mi vzájomný zápočet pohľadávok a záväzkov.
Na účet mi prišlo jeden deň 500 € a na druhý deň 2 479,75 €.
V peňažnom denníku som to zaúčtovala:
500€ - POD - BU
2 479,75 € - POD - BU
9,38 € - VOD - ID
132,47 - VOD - ID
490,46 -VOD - ID
42,82 - VOD - ID
0 0
foaswc foaswc

foaswc je offline (nepripojený) foaswc

Neodpovie mi nikto?
0 0
Alena Šimová Alena Šimová

Alena Šimová je offline (nepripojený) Alena Šimová

foaswc Pozri príspevok
Potrebovala by som poradiť, či som správne zaúčtovala:
Vystavila som firme faktúru na 3 654,88 €.
Zobrala som od nich tovar na faktúry v hodnote 9,38 €, 132,47 €,490,46 €, 42,82 €. Poslali mi vzájomný zápočet pohľadávok a záväzkov.
Na účet mi prišlo jeden deň 500 € a na druhý deň 2 479,75 €.
V peňažnom denníku som to zaúčtovala:
500€ - POD - BU
2 479,75 € - POD - BU
9,38 € - VOD - ID
132,47 - VOD - ID
490,46 -VOD - ID
42,82 - VOD - ID
podľa mňa to nie je správne, chýba mi v zápočtoch zostatok neuhradenej pohľadávky. Suma pohľadávky je 3 654,88 EUR. Uhradené je 500 + 2479,75 EUR, teda spolu 2979,75 EUR. Cez interné doklady si zaúčtovala úhradu došlých faktúr vo výške 675,13 EUR do výdavkov, chýba doúčtovať do zápočtu príjem 675,13 EUR ako úhradu odoslanej faktúry. Je treba si uvedomiť, že pri zápočtoch cez interné doklady sa suma výdavku musí rovnať sume príjmu. A ešte je otázka, či nie ste plátcovia DPH. V tom prípade ide DPH do výdavkov neovplyvňujúcich základ dane a tiež do príjmov neovplyvňujúcich základ dane.
1 0
foaswc foaswc

foaswc je offline (nepripojený) foaswc

Ako zaúčtujem ten príjem do peňažného denníka?
0 0
foaswc foaswc

foaswc je offline (nepripojený) foaswc

Môžem to zaúčtovať ako príjem za služby cez ID ?
0 0
Alena Šimová Alena Šimová

Alena Šimová je offline (nepripojený) Alena Šimová

foaswc Pozri príspevok
Môžem to zaúčtovať ako príjem za služby cez ID ?
áno, vždy sa to účtuje do príslušného stĺpca a zaúčtuješ to cez ID. Len pozor na DPH, ak je podnikateľ plátcom
0 0
foaswc foaswc

foaswc je offline (nepripojený) foaswc

Ďakujem za rýchlu odpoveď.
0 0
accounte accounte

accounte je offline (nepripojený) accounte

Dobrý deň, prosím o radu, keď nahádžem všetky fa od dodávateľov. Dph mi skočí v tom konkrétnom Q, v ktorom sú vystavené, alebo odpočet nastane až po ich úhrade? Neviem či som robila dobre, keď som pri nahadzovaní dala tlačitko zapísať do dph a pri ich úhradách tiež zapísať do dph. Navediete ma prosím na správnu cestu? Mám z toho guláš začiatočnícky.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

takto si ich dala 2x do dph... faktury vstupuju do dph vylucne cez faktury... a pri uhradach davas uhradu dokladu, nie znova rozpis dph akoby islo o dalsi doklad...
0 0
accounte accounte

accounte je offline (nepripojený) accounte

Ako to opravím?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

no najjednoduchsie bude vymazat vsetky doklady uhrad dokladov, kde si nahodila dph druhy krat... a nahodit tieto uhrady dokladov spravne...
0 0
accounte accounte

accounte je offline (nepripojený) accounte

Čiže, ak nahadzujem faktúru a dám zápis do dph, tak už tam je, áno? A keď účtujem úhradu, tak už nedávam rozpis do dph, tak? Správne tomu chápem?
A viete mi poradiť ešte ohľadom faktúry, ktorá je navýšená o spracovateľský poplatok? Do PD dám výdavok a s preklikom uhradiť fa prejdem do tej faktúry, ktorú chcem uhradiť a dám len tú čiastku, ktorá je na faktúre, tak? ďakujem
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ano fakturu nahodis do dph ked ju nahadzujes

a ked davas v PD uhradu fa, tak zvolis kam sa ti ma zapisat (napr. prevadzkova rezia) a cez F7 vyberie konkretnu fakturu a same ti doplni sumy... tuto sumu prepisujes len vtedy ak uhradzas ciastnocne s tym, ze dph ti tam nesmie vyskocit... potom odkliknes a este sa ti otvori kniha faktur a budes nastavena uz na fa kt. si vybrala a das uhradit...
0 0
accounte accounte

accounte je offline (nepripojený) accounte

Ešte otázočka, keď mám fa vyššiu ako 2000,- nahodím ju do fa záväzkov a k tomu dám odpisy. odpisy účtujem cez ID a priradím ich k čomu, lebo úhrada fa pôjde cez nákup tovaru v PD. A ID sa premietne kde?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

accounte Pozri príspevok
Ešte otázočka, keď mám fa vyššiu ako 2000,- nahodím ju do fa záväzkov a k tomu dám odpisy. odpisy účtujem cez ID a priradím ich k čomu, lebo úhrada fa pôjde cez nákup tovaru v PD. A ID sa premietne kde?


odpisy k tovaru????? Odpisy su vylucne len pri hmotnom a nehmotnom majetku splnajucich hranicu na od pisovanie... vtedy ide uhrada do VNZD a odpisy sa uctuju az na konci roka ako uzavierkova operacia...
0 0
accounte accounte

accounte je offline (nepripojený) accounte

Pomýlila som sa, sorry. Mala som na mysli zváračku a jej začlenenie. Takže VNZD a odpisy musím mať účtovné a daňové? a založím ich do ID? Lebo program mi vyhodil iba jedny. A do dph mi ako vstúpia?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

odpisy nemaju s dph nic spolocne...

suma z faktury ti vstupi do dph cez fakturu... ak to bol nakup v hotovosti cez erp, tak by to tak nemalo byt, lebo blok z ERP moze byt v maximalnej vyske 1659,70 eur vratane dph.

co sa tyka samotneho odpisu, tak na karte ti urobi uctovny a na konci roka do internych dokladov ako uzavierkovu operaciu budes mat zapisany rocny danovy odpis...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať