Zavrieť

Porady

Chyby ktorých by som sa už pri stavaní vyvaroval

admin
Každý keď stavia prvý krát tak spraví chyby, ktoré by už po skúsenostiach neurobil.

Čo by to bolo vo vašom prípade?

Pridám moju skúsenosť:

Zámková dlažba na parkovisko:
Na navážku sme urobili parkovisko z betónu, časom jedna strana klesla a museli sme okraj odstrániť ale tentokrát sme nahradili betón zámkovou dlažbou. Ak to opäť klesne, bude to jednoduchšie rozobrať, podsypať a znova dať dohromady...

a ešte jedna skúsenosť:
Betónové vs. murované pivničné priestory:
Kamarát muroval pivničné priestory z tehly. Neskôr usúdil, že to nebol vhodný materiál, pretože tehla nasáva vlhkosť a je tým zraniteľnejšia ako betón. Kým je tehla v suchu a izolácia neprepúšťa vlhkosť tak je to ok. Nabudúce by to však spravil radšej z betónu .

Prosím píšte len skúsenosti, ak chcete k nejakej skúsenosti diskutovať, založte novú tému (prípadne sem dajte na ňu link), inak sa to tu zmení na dlhý diskusný zmätok a mojim cieľom v tejto téme bolo len zhromaždiť skúsenosti nie o nich diskutovať. Ďakujem!!!
Naposledy upravil Richard : 27.03.08 at 12:30
Usporiadat
Téma je uzavretá.
zelenydom zelenydom

zelenydom je offline (nepripojený) zelenydom

Takze pozor vsetci, ktori budete chciet odbornika z Modry, vystupuje ako firma CEMI.
0 0
andrejkyselica@centrum.sk andrejkyselica@centrum.sk
Ja som kopal základy vlani,v okolí BN taktiež zobral bagrista 30€/h ale robil prvotriedne. presne na 60 cm... a kopal to 8 hodín, ale klobúk dole nad jeho robotou a zručnosťou s bagrom...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Mišo zo Žitnej-Radiše?
0 0
andrejkyselica@centrum.sk andrejkyselica@centrum.sk
Vinter zo Zlatník...
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Pred týždňom som skolaudoval , bývam od augusta.
Tak že by som ďalší dom určite staval bungalov , neupravoval by som katalogovy projekt a dom postavil aspoň 10km od svokry
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
pivko Pozri príspevok
Pred týždňom som skolaudoval , bývam od augusta.
Tak že by som ďalší dom určite staval bungalov , neupravoval by som katalogovy projekt a dom postavil aspoň 10km od svokry
Nesúhlasím 10 km je málo.Striga to preletí za pár minút.
2 0
fefe30 fefe30

fefe30 je offline (nepripojený) fefe30

220870 Pozri príspevok
Nesúhlasím 10 km je málo.Striga to preletí za pár minút.
Nestrašte ma, ku mne to bude mať ani nie 1 km :-)
0 0
majaks majaks

majaks je offline (nepripojený) majaks

presme tak,suhlasim s vasim nazorom
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

Ja by som sa už pre istotu neženil
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

kto nevie svokre povedat nech nechodi, je proste.... makky.
0 0
Generalissimus Generalissimus

Generalissimus je offline (nepripojený) Generalissimus

S vacsinou svokier to nieje take jednoduche. Oknom ju vyhodis a pride cez terasu. Skor odporucam tu stavbu realizovat dalej od bydliska. Aj ta moja sa uz pytala ci dostane kluce... brrrr, po mojej odpovedi bola urazena este tyzden
0 0
finis finis

finis je offline (nepripojený) finis

"Architekt sám osebe nieje drahý.drahé sú tie bludy ktoré povymýšla a majú sa realizovať.Bohužiaľ architekti nie sú stavbári a nedokážu odhadnúť pracnosť a nosnosť materiálov ich vzájomnú kombináciu respektíve nekombinovateľnosť.takže u mňa sú to poväčšine neschopný snílkovia, ktorý nevedia nič len špiniť papier. "

tento nazor je naozaj fundovany, podobne ako "sam sebe lekarom" "sam sebe advokatom" a podobne, ked sam to viem lepsie.citujem:"architekti nie sú stavbári a nedokážu odhadnúť pracnosť a nosnosť materiálov ich vzájomnú kombináciu respektíve nekombinovateľnosť"....to je co za hlupost?predovsetkym su to stavbari. studuju to predsa v skole, ked maju okrem predmetov umeleckych a praktickych, kde tvoria projekty podla zadania, prave stavebne predmety aby ich vyprojektovane stavby nespadli niekomu na hlavu.mohla by som este pokracovat ako som sa rozculila na tomto a podobnom nazore nizsie.
a to nie som ani architekt.mam ale skusenost so zle navrhnutym domom kde sa nasledne opravy robili omnoho horsie a drahsie ako keby ich hned na zaciatku urobil odbornik.myslim tym, ako rodina zije, kde co ma byt aby to naozaj malo zmysel.
0 0
Zuzana Vecerova Zuzana Vecerova

Zuzana Vecerova je offline (nepripojený) Zuzana Vecerova

tak to ti rada poskytnem kontakt na partiu 6 živnostníkov z Oravy. Šikovní, zväčša tridsiatníci, majú chuť do práce a hlavne prácu vykonávajú poctivo. Urobili nám kompletne všetky práce na dome okrem kúrenia, vody a elektriny, na to sme mali odborníkov s licenciou. Som spokojná, odporúčam. Kontakt odovzdám ale nie takto verejne, ozvite sa na katarinka576@orangemail.sk
0 0
oveckovam oveckovam

oveckovam je offline (nepripojený) oveckovam

nežná záhradkárka
Nedala by som nikdy na OSB dosky z vonkajšej strany sieťku a silikonovú stierku, po 1 roku to začne pracovať a začne sa odlepovať stierka a OSB aj keď impergnované do seba naťahovať vlhkosť.
0 0
Majol Majol

Majol je offline (nepripojený) Majol

-
Naposledy upravil Majol : 30.05.12 at 19:53
0 0
oveckovam oveckovam

oveckovam je offline (nepripojený) oveckovam

nežná záhradkárka
Keď Vám robia z makadamu rovnú plochu a žabujú , tak buďte pri tom - zle užabovaný makadam - nie v rovine - hotová pohroma.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Dajte do základov toľko betonu kolko treba ,

moj dedo pri stavaní v 50-tých rokoch tak neurobil a dom sa ide rozsypať
0 0
Merilin Merilin

Merilin je offline (nepripojený) Merilin

zalievajte terasu spolu so zakladovou doskou, lebo potom sa k nej nie a nie dopracovat a uz nikdy nebude taka ako keby bola zalievana naraz
0 0
venant venant

venant je offline (nepripojený) venant

Merilin Pozri príspevok
zalievajte terasu spolu so zakladovou doskou, lebo potom sa k nej nie a nie dopracovat a uz nikdy nebude taka ako keby bola zalievana naraz
S tymto si dovolim nesuhlasit. Alebo si to treba aspon dobre premysliet. Moj kolega to totiz presne takto spravil, a teraz mu v zime ta terasa funguje ako tepelny most, a ochladzuje cez nu celu cast zakladovej dosky pod obyvackou. A kedze tam ma bezne pouzivanych 8 cm izolacie, tato nestaci. Vsetky betonove nezaizolovane casti by mali byt tepelne oddelene od zvysku domu.
1 0
marilyn42 marilyn42

marilyn42 je offline (nepripojený) marilyn42

jeden projekt a cela ulica rovnaka.... zaplatis si za nieco, co ti ani nemusi vyhovovat.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať