Zavrieť

Porady

Chyby ktorých by som sa už pri stavaní vyvaroval

admin
Každý keď stavia prvý krát tak spraví chyby, ktoré by už po skúsenostiach neurobil.

Čo by to bolo vo vašom prípade?

Pridám moju skúsenosť:

Zámková dlažba na parkovisko:
Na navážku sme urobili parkovisko z betónu, časom jedna strana klesla a museli sme okraj odstrániť ale tentokrát sme nahradili betón zámkovou dlažbou. Ak to opäť klesne, bude to jednoduchšie rozobrať, podsypať a znova dať dohromady...

a ešte jedna skúsenosť:
Betónové vs. murované pivničné priestory:
Kamarát muroval pivničné priestory z tehly. Neskôr usúdil, že to nebol vhodný materiál, pretože tehla nasáva vlhkosť a je tým zraniteľnejšia ako betón. Kým je tehla v suchu a izolácia neprepúšťa vlhkosť tak je to ok. Nabudúce by to však spravil radšej z betónu .

Prosím píšte len skúsenosti, ak chcete k nejakej skúsenosti diskutovať, založte novú tému (prípadne sem dajte na ňu link), inak sa to tu zmení na dlhý diskusný zmätok a mojim cieľom v tejto téme bolo len zhromaždiť skúsenosti nie o nich diskutovať. Ďakujem!!!
Naposledy upravil Richard : 27.03.08 at 12:30
Usporiadat
Téma je uzavretá.
beakap beakap

beakap je offline (nepripojený) beakap

Urcite by sme si dnes dali stiahnut ornicu z celeho pozemku. Sice sme mali slusnu firmu, ale aj tak mame sem tam betonovy "flak". sem tam kusky stavebneho odpadu. A to ked vidim v okoli hrube stavby,kde cely pozemok sluzi ako smetisko... Na to si tiez treba dat pozor a buzerovat stavbyveduceho, nech je na pozemku poriadok. Da sa to.
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

Keby som znovu staval, tak omietky robim ako posledne....
Na novych omietkach sa najde vsetko, cement s polystyrenom z vyrovnavajuceho poteru ekostyren, miestami sadra z anhydritu, rigips tmel zo sadrokartonu atd. atd.. nehovoriac o poobijanych a znicenych stenach.
0 0
Dalibor412 Dalibor412

Dalibor412 je offline (nepripojený) Dalibor412

MINOLTA2 Pozri príspevok
Ja keby som išla znovu stavať dom, tak by som si firmu preverila od A po Z. Stalo sa mi že som v hotovosti vyplatila jednej firme 250 000 Sk a viac som ich nevidela. Mali mi zhotoviť strechu. Môžem napísať ich meno? Inak sú z Modry.
AJ MY SME MALI SUPER FIRMU Z MODRY..UZ NIKDY VIAC !!!!!!!!!!!!!!!!!!! RADSEJ VOLIT MENSIE ZLO A BYVAT NIEKDE POD STANOM.. FAKT EXPERTI...
0 0
mlaco mlaco

mlaco je offline (nepripojený) mlaco

focus3ccd Pozri príspevok
Keby som znovu staval, tak omietky robim ako posledne....
Na novych omietkach sa najde vsetko, cement s polystyrenom z vyrovnavajuceho poteru ekostyren, miestami sadra z anhydritu, rigips tmel zo sadrokartonu atd. atd.. nehovoriac o poobijanych a znicenych stenach.
Mal si omietku malo zaschnutu? Naozaj by si ju robil ako poslednu? Totiz vsade naokolo sa hovori, ze omietky prve, lebo keby boli najprv potery, tak by sa omietkovanim potery zaniesly zvyskami omietky, preto potery az po omietkach.

Rad by som vedel ci v tvojom pripade by pomohlo nechat omietky viac zaschnut, alebo prelepit stavebne otvori foliou aby nefukal bordel dovnutra (mal si okna?)
0 0
Publicum Publicum

Publicum je offline (nepripojený) Publicum

Ja by som len pridal to, co je uz niekde vyssie aj spomenute...nikdy sa nedohodnite na mzde za hodinu...vzdy sa dopredu dohodnite na cene...a ano..vzdy to treba dat aj na papier. Aj najlepsi priatel s vami tak vyjebabre, ze sa vam hlava zatoci...vzdy, ked ide o peniaze, tak netreba riesit ziadne kamaratschafty!
0 0
mnamo mnamo

mnamo je offline (nepripojený) mnamo

AndrejG Pozri príspevok
Este ma napadla dalsia vec. Vy co robite pivnicu, nechajte si urcite vstup aj zvonku, je to super vec.

ja som to aj chcel spravit, ale zial, spodna voda mi tento zamer prekazila, u nas je to 2 metre pod povrchom, robili sme hydroizolaciu pivnice proti tlakovej vode, nemohol som si dovolit spravit tam dvere, ale je mi to trochu luto...
0 0
kamen18 kamen18

kamen18 je offline (nepripojený) kamen18

Ak idete stavať budovu, v ktorej bude rozvod teplej vody, tak nezabudnite si zabudovať do rozvodu uzavretý okruh teplej vody. t.j. rozvod teplej vody urobiť do uzavretého okruhu s obehovým čerpadlom. Preto aby ste aj vo veľkej vzdialenosti od bojlera mali k dispozícii teplú vodu hneď a bez zbytočného odpúštania ochladenej vody, ktorá je v trubkách.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
kamen18 Pozri príspevok
Ak idete stavať budovu, v ktorej bude rozvod teplej vody, tak nezabudnite si zabudovať do rozvodu uzavretý okruh teplej vody. t.j. rozvod teplej vody urobiť do uzavretého okruhu s obehovým čerpadlom. Preto aby ste aj vo veľkej vzdialenosti od bojlera mali k dispozícii teplú vodu hneď a bez zbytočného odpúštania ochladenej vody, ktorá je v trubkách.
Nie je to plytvanie? Stále preháňať teplú vodu do okruhu, kde sa stráca teplo a míňať energiu na zohrievanie vody ktorú ochladzujeme v nedokonale zaizolovanom okruhu, prípadne zle navrhnutom umiestnení zdroja teplej vody od miesta jej spotreby?
Je asi lacnejšie odpustiť ráno pár litrov studenej vody ako celú noc preháňať teplú a tou zohrievať múry v ktorých je potrubie.
0 0
mlaco mlaco

mlaco je offline (nepripojený) mlaco

dad111 Pozri príspevok
Nie je to plytvanie? Stále preháňať teplú vodu do okruhu...
Tiez ma caka realizacia cirkulacneho potrubia na tuv a tiez som sa bal plytvania. Teraz sa uz priklanam k nazoru, ze teplo ktore sa takto strati a elektrina na cerpadlo nie su nejake extra velke polozky a za to pohodlie to stoji. Okrem toho by v pripade bez cirkulacie sa plytvalo zase vodou.

Na dovazok, cerpadlo by sa dalo spravit tak, aby sa tocilo len v urcitych hodinach, alebo len pri pritomnosti osob v dome.
1 0
niomt niomt

niomt je offline (nepripojený) niomt

ja som nedavno tiez riesil dilemu robit uzavrety okruh TUV, ale nakoniec som od toho upustil... prepocital som si to a vyslo mi, ze pre mna je ekonomickejsie odpustit par litrov vody ako nechat bezat cerpadlo cele dni... bral som do uvahy spotrebovanu elektricku energiu na chod cerpadla, takisto aj ohrev ochladenej vody v kotli, takisto aj v 5rocnom cykle vymenu cerpadla(vsetko sa kazi), samozrejme aj vyssie pociatocne naklady na vybudovanie uzavreteho okruhu...
0 0
kamen18 kamen18

kamen18 je offline (nepripojený) kamen18

Je samozrejme rozdiel ak ste v rodinnom dome dvaja, jeden alebo viac obyvateľov. S vyšším počtom obyvateľov v dome sa náklady spojené s užívaním uzavretého okruhu teplej vody znižujú. A výborná pripomienka od malca - veľmi ľahko sa dá zapojiť na obehové čerpadlo časový spínač, ktorý sa dá nastaviť presne podľa potreby obyvateľov domu.
0 0
svjaro55 svjaro55

svjaro55 je offline (nepripojený) svjaro55

Chyba ktorú sme urobili už pre začatím výkopov na stavbe /v brehu/:
- nepozreli sme si predpoveď počasia na najbližšie dva týždne, dnes poučený by som dal aj na ľudové pranostiky, pretože sme sa mesiac brodili v čižmách v bahne a odvážali zosunutú zeminu.
1 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

Píšeš, že staviate v brehu. My teraz bojujeme s projektom na domček vo svahu a som z toho dosť zúfalá, nakoľko nám treba dosť veľké schodisko vo vnútri domu. Ako ste tento problém vyriešili vy?
0 0
svjaro55 svjaro55

svjaro55 je offline (nepripojený) svjaro55

Aby som sa presne vyjadril dom začal stavať v roku 2004 syn,ma vchod z vonku a daľšie schodište z garáže /suterén-pivnice/ na prízemie a pokračuje to do podkrovia. Celý dom ma podpivničený. Samozrejme zaberá to veľa miesta, ale on sa rozhodol tak pričom si "troška" upravil projekt.
0 0
bocan111 bocan111

bocan111 je offline (nepripojený) bocan111

AndrejG Pozri príspevok
A ja este teda pridavam, ze ked niekto nema cas stale chodit na stavbu kontrolovat, musi si nevyhnutne najst dobry stavebny dozor. A taky ktory bude stat na stavbe cely den, okrem toho, ze ustrazi pracovny cas robotnikov, ustrazi aj ich pracu. Dozor je jediny clovek, s ktorym sa neoplati dojednavat cenu, ked mu date co chce, bude spokojny a tych par desattisic moze usetrit statisice alebo viac.
omyl!!! stavebny dozor nie je na to, aby strazil ludi na stavbe a stal tam cely den!! na to je stavbyveduci a majstri!!! dozor pride na stavbu, ked to uzna za vhodne a kontroluje kvalitu a odbornost prac a technologicke postupy....aaaano, musi setrit a strazit peniaze investorove, aaano oplati sa ho zaplatit!!!
0 0
bocan111 bocan111

bocan111 je offline (nepripojený) bocan111

svjaro55 Pozri príspevok
Chyba ktorú sme urobili už pre začatím výkopov na stavbe /v brehu/:
- nepozreli sme si predpoveď počasia na najbližšie dva týždne, dnes poučený by som dal aj na ľudové pranostiky, pretože sme sa mesiac brodili v čižmách v bahne a odvážali zosunutú zeminu.
prerusim prace a nebojujem s prirodou...to nevyhras!! a zosunutu zeminu odveziem iba jeden raz, ked sa zlepsi pocasie :-)
0 0
stewe60 stewe60

stewe60 je offline (nepripojený) stewe60

elektrofachman,metafyzika,magnety,marketing,liečitelstvo ...viac
na zabranenie presakovania je veľa metod - ja poznam min.7
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

Kúpili sme starší dom, ktorý rekonštruujeme. Ide len o princíp, žiadna poverčivosť alebo haluze - ale ešte som v ňom nespal, zatiaľ čo niekoľko majstrov už áno. Budem si to asi dlho vyčítať... Tento týžden to napravím.
0 0
hladkyy hladkyy

hladkyy je offline (nepripojený) hladkyy

moniv Pozri príspevok
Jeden známeho známy toto vyriešil fakt dobre: Z podkrovia si do suterénu zamuroval rúru s priemerom 20 - 30 cm s tým, že špinavé prádlo sa mu zbiera v zbernom koši v suteréne. Tam sa vyperie, vyžehlí, ale už sa nevynesie samo hore :-(

V nemecku sa takto podobne riesia bytovky. Na konci chodby je otvor s klapkou a v pivnici kontajner na odpadky. Koniec vynasania kosov.
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

Pred začatím prác VŽDY spísať zmluvu o dielo!!! Pred rokom sme robili kúpeľňu a mali sme prisľúbeného majstra ( porobil bytové jadrá všetkým mojim kolegyniam- vraj dobre, rýchlo a lacno ), bez zmluvy. Tri mesiace nás ťahal za nos, vyčerpala som si x dní dovolenky, čo som ho ráno čakala a nikdy ani nezavolal, aby sa ospravedlnil, ani nedošiel. Bol začiatok stavebnej sezóny, všetko sme mu pripravili: odstránili vaňu, kachličky aj radiátory ( tri mesiace sme žili v takomto stave!!! ), kým sme zohnali inú partiu.
Teraz rodičom zatepľuje dom tiež podarený majster zo susedstva, príde-odíde, kedy ho napadne, pár dní sa neukáže... a zožeň si teraz na dokončenie iného fachmana, keď je stavebná sezóna!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať