Zavrieť

Porady

Neuhradený nájom k 31.12.

Dobrý deň, ak mám neuhradený prenájom budovy právnickej osobe a strojov fyzickej osobe k 31.12.2007, tak ide to do DP ako pripočítateľná položka?

na r. 140 DP?

Do ktorého riadku mám dať pripočítateľnú položku za príspevky zamestnávateľa na účelové životné poistenie?

Ďakujem
Usporiadat
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

tak ak mam fakturu za prenajom autobusu za mesiac december od FO a zaplatili sme ju az 02.01.2012 musim to dat ako pripocitatelnu polozku v roku 2011 je tak???
0 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

FO je fyzická osoba podnikateľ s IČO, alebo fyzic. osoba nepodnikateľ.
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

FO je podnikateľ s IČOm aj platiteľ DPH prečo
0 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

Ak má PO nezaplatené nájomne voči FO nepodnikateľovi, ktorému to nepresiahne 500 EUR? Tiež sa to nejako zohľadňuje. Alebo už moc špekulujem?
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

zuzanna Pozri príspevok
tak ak mam fakturu za prenajom autobusu za mesiac december od FO a zaplatili sme ju az 02.01.2012 musim to dat ako pripocitatelnu polozku v roku 2011 je tak???
ano, v DP za rok 2011 to bude pripočitatelna položka ... a zas v DP 2012 potom nezabudni ponížiť HV o túto sumu
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

a treba pri tomto nazaplatenom najomnom uctovat o odlozenej dani prosim???
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

prosím ked chcem zaučtovať odlozenu dan za nezaplatene najomne FO za rok 2011 bude to pripocitatelna polozka v DPPO je to suma 500 eur vypocitam 19% a sumu 95EUR a zauctujem ako 481/592 prosim je to spravne???
Naposledy upravil zuzanna : 18.03.12 at 17:22
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

prosim poradte mi
0 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

A ako to je napr. s elektrinou, ktorá je spotrebovaná v prenajímanej nehnuteľnosti, nájom za december bol FO zaplatený v 6.12., takže to som nedala ako pripočítateľnú položku, ale FO platíme aj za elektrinu, ktorá bola uhradená až v 1/2012, na služby spojené s prenájmom sa ten par. už nevzťahuje však? Ďakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať