Zavrieť

Porady

Nase zadlzenie rastie

Dobry den,
moj manzel nezaraba pravidelne uz 7 rokov...s vynimkov par mesiacov...z coho ale vznikli dalsie dlhy. Je zivnostnik a kedze posledne mesiace nema ziadny prijem, zobrala som si uvery na pokrytie nakladov na domacnost. Vychovavam 5 deti a obavam sa toho ze takymto tempom to uz dalej neutiahneme. Manzel je z Afriky a nechce sa riadne zamestnat. V rodinnom prave som sa docitala ze partner nemusi mat moj suhlas pri vybere zamestnania. Nuz co mam robit ked vidim ze nas rodinny rozpocet ide do krachu? Ako chranit seba a deti...nechcem ich stratit...mam uz jednu exekuciu pre neplatenie najomneho vo vyske 600 tis co vzniklo v case ked som bola na materskej dovolenke a muz neplatil najomne, pricom zmluva o prenajme bola na moje meno . Teraz mam este aj pozicky, sama to nezvladnem platit. Ako sa mozem chranit? Co robit? Zadlzenie na moje meno je uz cez 1 mil korun. Nemame vlastne byvanie. Manzel nema niekolko rokov vykazany ziadny zisk v uctovnictve, socialne urady nam nevedia vymerat rodinny prijem a teda ani nemozu vypocitat vysku socialnej pomoci do zivotneho minima. Z ich strany som dostala radu, aby som poziadala o rozvod a tak mam mozu s detmi posudzovat samostatne. Ako mam riesit tuto situaciu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Nechápem, kto a ako Vám mohol dať úver, keď máte dlhy, a následne pôžičky? To ste sa dobre zamotali, je mi ľúto detí. Urobila ste chybu, že ste v tom podporovala manžela a ukázala mu, že viete stále zohnať peniaze, asi preto nemá záujem si hľadať prácu.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Musím súhlasiť s Martou, bolo to nerozvážne konanie a z takýchto konaní už je len krok k exekúcií, k strate celého majetku, vysťahovaniu. Veritelia sú neúprosní. Po vianociach sa odohral podobný prípad v mojom okolí, boli štvorčlenná rodina a teraz každý z nich býva u iného príbuzného, dočasne ich prichýlili.
    Je mi veľmi ľúto Vašich detí,ale možete si za to sami, každý by sa mal naťovať len pokiaľ mu perina stačí.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    m.hladka Pozri príspevok
    Nechápem, kto a ako Vám mohol dať úver, keď máte dlhy, a následne pôžičky? To ste sa dobre zamotali, je mi ľúto detí. Urobila ste chybu, že ste v tom podporovala manžela a ukázala mu, že viete stále zohnať peniaze, asi preto nemá záujem si hľadať prácu.
    Ja chápem kde vzali pôžičky, sú plné noviny inzerátov typu:
    "nevlázdte splácať úver, my Vám pomôžeme, my Vám požičiame do výšky 300 000,- bez dokladovania príjmu" len musia založiť nehnuteľnosť.
    Naposledy upravil VladoaKatka : 21.03.08 at 19:06

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Neviem, či ešte platí, lebo to nejako nesledujem, ale voľakedy to platilo, že ak chce jeden z manželov podnikať, musí mať súhlas druhého z manželov. Ak druhý z manželov s tým nesúhlasil, bolo možné zrušiť bezpodielové spoluvlastníctvo a dlhy z podnikania boli iba podnikajúceho manžela. Vo vašom prípade by bolo asi fakt najlepšie sa rozviesť a vyhlásiť osobný bankrot. Ak sú tie dlhy od bánk, dá sa s nimi dohodnúť, ak sú od nebankoviek, alebo pod.,tak to bude asi problém. Najhorším riešením neschopnosti splácať jeden úver je vzatie ďalšieho.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Rozviesť sa, ale ešte pred tým dať si bacha, aby manžel Vám neukradol deti a nevycestoval s ními do Afriky. Potom už zostanete na všetko sama a zúfalejšia ako ste teraz.

    jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

    jozka56
    Angola, zdá sa mi, že Tvoj muž je za silný matriarchát, on nič,on muzikant. Veritelia su nekompromisni.J
    Naposledy upravil jozka56 : 22.03.08 at 07:04

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    každopádne by to chcelo právnika. neexistuje v tvojej blízkosti bezplatná právna poradňa? (bývalo to na krajských súdoch) alebo u ombudsmana, či na mestskom úrade alebo niekde iste sú takí poradcovia. Tiež navrhujem rozvod, odsťahovanie sa do menšieho bytu a veľa veľa žiadosťí napr. o odloženie splatnosti, zníženie splátok a pod. Bankrot alebo konkurz si môže dať osoba na seba vyhlásiť, len ak má majetok viac ako 60tis. čo je v tomto prípade nereálne. V prípade slovenského manžela by som odporučila určenie výživného na deti (čo odporúčam samozrejme aj teraz), lenže pri cudzincoch je to zdĺhavejšie.
    Samozrejme tie dlhy treba splácať aj keď len v minimálnych splátkach.

    Nase zadlzenie rastie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.