Zavrieť

Porady

Zimolez kamčatský

vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Má niekto tento kríček. My sme dostali 4 sadenice a dosť sme sa tešili, ale dočítala som sa, že nie vždy sú tie plody chutné. V Stárkli píšu, že je to ako čučoriedka, kde je pravda? My si to zasadíme na chate, tak ak to nebude ono, nebude to tam prekážať.
Usporiadat
Milas265 Milas265

Milas265 je offline (nepripojený) Milas265

Teraz je moderný granulovaný hnoj,ten by som pridal a tiež dobre vyzretý,ale čerstvejší je veľké riziko...
0 0
stych stych

stych je offline (nepripojený) stych

wabi Pozri príspevok
Úrodnosť bude závisieť najmä od vlhkosti, pretože od nej najmä závisí ako veľké rastliny narastú. Vo všeobecnosti práve zemolez patrí k rýchle nastupujúce rodivosťou kríčky. Už rok po vysadení sú schopné dať pár plodov. Ďalšími rokmi sa samozrejme úroda zvyšuje. Ak však máte záhradu v úrodnej nížine kde je často pomerne sucho bez závlahy, tak vám i za 3 roky porastú dosť mizerne a preto môžete aj po 3 rokoch zožať dve hrste úrody. Naopak, ak máte dobrú závlahu a prípadne je u vás ráno i v lete aj rosa, tak vám lomicery budú rásť pomerne rýchlo. I tak však na 3 rok budete vládať zjesť úrodu i z 19 kríčkov, úplne bez problémov a na zavarenie asi ešte nebude.
Pri pravokorennej kríčkovej arónii ak sa jedná o odkopok, či rezkovanec a nie semenáč, či meristémovo množenú rastlinku i tak hoci už 3 rokom iste zarodí, tak toho až tak veľa na jednom kríčku nebude. Odhadom tak pol kila, i keď to tiež závisí práve od vlhkosti. Semenáč rodí samozrejme ešte o dva tri roky neskôr a meristémové rastlinky rodia tiež o niečo neskôr, takže na 3 rok to ešte zarodiť nemusia vôbec.
Amelanchier je v tomto rovnako ako arónia.
Jáááj len keby som tak vedela , čo je pravokorenná arónia, arónia viem čo je, ale čo znamená odkopok a aký je rozdiel v ďalšom raste medzi odrezkovcom, odkopkom, či semenáčom, tož moje vedomosti sú moc chabé....ale budem sa rada učiť.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Pravokorenný strom či krík je taký ktorý ma svoje vlastné korene, teda nie tie ktoré mu zabezpečuje podpník. Môže to byť odkopok, ktorí bol odkopaný z výmladku, ktorý je možné oddeki od pôvpdne materského stromu, pričom už aj má nejaké korienky.Odrezok korene nemá a musí si ich zapustiť.
1 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Tak sa nám už oba kríky zimolezu kamčatského zazelenali. prikladám ich včerjšie foto.


0 0
deli. deli.

deli. je offline (nepripojený) deli.

mne uz zacal jeden aj kvitnúť. Neviem, či je to dobre. Včelu ani čmeliaka som ešte tohto roku nevidela.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

koľkoročné sú to kríčky?
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Pri kvitnutí nie je dôležitý vek.Zemolez odrezkovaný kvitne už hneď na druhý rokDôležité na starých kríkoch je aby narástlo čo najviac nového dreva a v jesennom alebo zimnom období nakvitlo čo najmenej...
2 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

zemolez kvitne vždy takto skoro ved už v máji dozrieva úroda
1 0
deli. deli.

deli. je offline (nepripojený) deli.

majú uź asi 4 roky, kvitnú asi tretí rok. a plody mali po prvýkrát minulý rok. Naozaj platí, že keď majú viac vody, rastú oveľa rýchlejšie. Rovnako aj keď dostanú hnojivo. Zatiaľ som dala len granulovaný konský hnoj.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

já nehnojím a úrody je až až niekedy ani neviem čo s tým,...........tiež mi už kvitne
P4073654.jpg  
2 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Zemolezy si len tak vyhrávajú je síce menej kvetov ako vlani ale ujde to
2 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Ešte k tomu kedy rastliny začnú plodiť.Tu je foto vlaňajšieho odrezkovanca

Vlastne kvitnú všetky z vlaňajšieho množenia.
1 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Tak sme dnes (13.5.2011) obrali prvú časť dozretej úrody Kamčatských "čučoriedok". Je to skôr len tak pre chuť, nie na zaváranie.

2 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

minulého roku sme mali nie veľa, ale prvý krát boli plody, tohto roku ani jeden, neviete prečo?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Cecilia Pozri príspevok
minulého roku sme mali nie veľa, ale prvý krát boli plody, tohto roku ani jeden, neviete prečo?
Mne sa to stalo pred 2. rokmi. Neusiel sa nam ani jeden plodik, lebo vsetko zozrali drozdi

Inak, nepises,aky stary mas krik. Prve 2-3 roky nema vela plodov. Ja mam teraz 5.rocne kriky a su doslova obsypane. V prvych rokoch bolo iba malicko.
1 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Atu je jedna z možností. ako upotrebiť úrodu kamčatských čučoriedok. Bublanina z nich chutí vynikajúco.

0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

my ich stíhame jesť priamo z kríka,už týžden si na nich pochutnáva celá rodina tak neviem či budem aj oberať,mám ešte v mrazáku z minulého roka,nejako sa nepodarilo minúť,tak tie budú na koláč a čerstvé sa zjedia len tak
0 0
Milas265 Milas265

Milas265 je offline (nepripojený) Milas265

Peter z Bratislavy Pozri príspevok
Atu je jedna z možností. ako upotrebiť úrodu kamčatských čučoriedok. Bublanina z nich chutí vynikajúco.


To by som asi nezvládol.. pri predstave kyslej chuti mám zimomriavky... ale vyzerá fajnovo...
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

arizona Pozri príspevok
Mne sa to stalo pred 2. rokmi. Neusiel sa nam ani jeden plodik, lebo vsetko zozrali drozdi

Inak, nepises,aky stary mas krik. Prve 2-3 roky nema vela plodov. Ja mam teraz 5.rocne kriky a su doslova obsypane. V prvych rokoch bolo iba malicko.
Keď som sa bližšie pozrela na krík, tak tam rastú také malé zelené plody. Na západnom Slovensku je o pár stupňov teplejšie, tak asi sa všetko skôr urodí.
0 0
Milas265 Milas265

Milas265 je offline (nepripojený) Milas265

Nejde o Západné Slovensko,ale aj nadmorskú výšku a koľko sa do toho "oprie" slnko..

Malé zelené,myslíš takéto niečo?

Naposledy upravil Milas265 : 18.05.11 at 20:39
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať