Zavrieť

Porady

dôvody na rozvod

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Zdravím všetkých. Zaujímalo by ma z akých dôvodov by ste sa určite rozviedli? Píšte svoje názory a skúsenosti a hlavne tí, ktorí také niečo zažili.
Ďakujem všetkým, ktorí prispejú svojími skúsenosťami a názormi.
Usporiadat
alzbetka78 alzbetka78

alzbetka78 je offline (nepripojený) alzbetka78

momentalne hlavne mamička,mam synčeka Adrianka...som vesela,nekomfliktná osoba,mám rada úprimnosť,čestnosť...neznášam klamstvo...už som na to doplatila a neoplatí sa to ...viac
zuhl Pozri príspevok
Mňa ignoruje môj manžel a celá rodina a nerozvádzam sa. Nevera sa dá aj odpustiť,ak sú tam aj dôležitejšie faktory.
môžem sa spýtať,potom prečo zostávaš v takom vzťahu,kde ťa všetci ignorujú?
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
To by aj mňa zaujímalo.
0 0
onion2 onion2

onion2 je offline (nepripojený) onion2

zuhl Pozri príspevok
Mňa ignoruje môj manžel a celá rodina a nerozvádzam sa. Nevera sa dá aj odpustiť,ak sú tam aj dôležitejšie faktory.
ano jeden, dva, tri úlety sa daju odpustit, ale trvaly vztah s inym muzom a trvala nevera, to ja nemozem. a do tojky sa mi nechce. Paradox ale je, ze manzelka nechce o rozvode ani pocut. Jej takato situacia vyhovuje, navonok vsetko funguje, o vsetko je postarane. Akurat ja nemam s kym sexovat.Mozno jednoducha rada "najdi si milenku" ale ja mam manzelku stale rad.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Je to kruté. Ten, kto má rád je v podstate nešťastný a jeho city nie sú opätované. Nekompenzuje si tak náhodou tvoja manželka
niečo, čo nemá doma, ale ináč je spokojná?
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

[quote=alzbetka78;689873]môžem sa spýtať,potom prečo zostávaš v takom vzťahu,kde ťa všetci ignorujú?
Ostávam v tom vzťahu pre mnohé iné kladné veci. A možno by som si mala nájsť milenca a všetko by bolo ok.
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

najprv sa na to pozriem z môjho pohľadu z detstva:
Otec alkoholik a tyran, keď som si mamu zastala, dostala som aj ja,vyhodil ma s ňou z domu a nie raz, spali sme...... a keď vyhodil mamu tak som ho hodinu prehovárala aby ju pustil domov a ona sa k nemu vždy vrátila, že kde by išla keď tu má dom!!!! Keby záležalo odo mňa tak už sedí.! Nenávidela som ich oboch. Prečo oboch? Za to že som nevedela čo je rodinná pohoda, či vianoce či veľká noc.meniny či narodeniny, každý deň som sa modlila čo bude u nás doma......prosila som mamu aby sme od neho odišli. Nechcela!! Žena ma podľa starých zvykov znášať všetko čo jej muž urobí, môže len šúchať nohami. Už ako dievča som sa zapovedala že keby som mala mať takéhoto chlapa tak od neho odídem. Vyplnilo sa.
Po 4 ročnej známosti som sa prvý krát vydala, tak hneď po vydaji a to ešte za totality môj muž prestal pracovať = príživník, same zábavy a ženy, kamaráti a výroky že on si učí ženu doma sedieť, Po 1/2 roku som od neho odišla,(deti sme nemali) už som to nevydržala, lebo z môjho platu som financovala jeho výstrelky a jeho pôžičky. Prišiel za mnou len keď potreboval peniaze. Do jedného roka od vydaja som s ním rozviedla.
Vydala som sa druhý krát,občas popíjal každé 2 týždne 2 dni bol v liehu, nerobil mi zle ale mala som zlosť, lichotilo mi že nechce aby som chodila do práce atď až po 14 rokoch manželstva ma to prestalo baviť, chcela som ísť do práce....... a tu to začalo, agresivita, žiarlivosť a alkohol, keď som videla že sa nekrotí ani pred synom že ho zaťahoval do jeho nezmyselných sporov a syn sa zhoršil v škole aj povahoo trpel a vyhodil nás z domu........hneď.podala som žiadosť o rozvod.
Aj keď som sa musela postaviť na nohy sama , som sebaistejšia, syn sa postupne stáva zrelšími - sebaistejším, po preplakaných nociach až teraz po 3 rokoch môžeme obaja povedať že máme kľud, ráno vstaneme, nikto nás nebuzeruje, nevydeluje s peniazmi, nenadáva, neobviňuje a nemusím tolerovať že v 50 chodí ex na zábavy s mladšími že sa opíja a ja na neho nemusím čakať doma...... Takže ak mi nejaká žena povie až zostáva s mužom aj keď trpí, nech sa zamyslí či netrpia aj deti, pretože tam sa vzťah odzrkadlí, na deťoch. A dopriala by som jej , keby sa dalo vrátiť čas aby bola ona dieťa a musela sa pozerať na vzťah svojich rodičov takí akí som ho prežívala aj ja.To je moja skúsenosť
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Na odľahčenie k tejto iste veľmi závažnej téme. Tí, ktorí sme nezažili už spomínané príbehy si to asi nevieme predstaviť. Ja to poznám od susedov a veru som sa vždy čudovala, keď sa u nás susedka s deťmi schovávala, prečo sa neodsťahujú. Dôvod bol ten, že keď bol triezvy, tak manželke všeličo kupoval, varil, upratoval a pod. Preto ani neodsudzujem ženu, ktorá príjme späť svojho manžela po nejakej afére.
Pred niekoľkými rokmi ma moji chlapi doma hnevali /neupratovali a pod./, najmladší syn chodil už na strednú ekonomickú školu, tak som si dala otázku, aké mám ako vydatá žena výhody.. Zobrala som dvojhárok a rozhodla som sa napísať pre a proti, na jednu stranu som písala pre a na druhú stranu proti.
Syn nakúkal a zahlásil: Oci aktíva sú iba tri a pasíva ani sa nepýtaj. Ale zabralo to a niekoľko týždňov sekali dobrotu. A teraz, keď sme doma už sami s manželom, mi veru tí neporiadníci aj chýbajú.
Kalkulka, ťažko je niečo dodávať, veru veľa žien hovorí, že po rozvode si to nevedia vynachváliť a ľutujú, že toľko trpeli. Osobne som to zažila s mojou dobrou kamarátkou, ktorá sa po 35-tich rokoch rozviedla a dlho si nevedela na ten kľud zvyknúť. Bola a je to úspešná žena, čo asi vadilo jej polovičke a týral ju, nepomáhali ani súhlasy jej synov a svoje terajšie rozhodnutie neľutuje. Je po rozvode už 3 roky.

Držím Ti palce.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Alda, ani nevieš, aký mám sprostý život. Ani nechcem tu o tom písať, ale veľmi by som si vyliala dušičku. Mám sa momentálne hrozne. Život je strašne krutý. A keď vidím, že aj niekto iný robí tie isté chyby v živote ako som robila ja, ver tomu, že ma ide poraziť, keď nemôžem pomôcť svojími dobre ozaj dobre mienenými radami. Dadina má jednu obrovskú naozajstnú pravdu.
Škoda, že aj ja som na ňu prišla tak neskoro. Existujú medzi nami totiž sprostí sebeckí ľudia, ktorí dobrobu partnera iba zneužívajú!
Som strašne znechutená zo života a v podstate stratila som zmysel života. Potrebujem sa postaviť na nohy a znova začať žiť, ale mám z toho všetkého strašnu prázdnotu v duši a nemám v sebe žiadnu energiu ani chuť, prečo by som mala ďalej žiť. V podstate iba prešľapujem na mieste a neviem nabrať silu.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
dadina Pozri príspevok
najprv sa na to pozriem z môjho pohľadu z detstva:
Otec alkoholik a tyran, keď som si mamu zastala, dostala som aj ja,vyhodil ma s ňou z domu a nie raz, spali sme...... a keď vyhodil mamu tak som ho hodinu prehovárala aby ju pustil domov a ona sa k nemu vždy vrátila, že kde by išla keď tu má dom!!!! Keby záležalo odo mňa tak už sedí.! Nenávidela som ich oboch. Prečo oboch? Za to že som nevedela čo je rodinná pohoda, či vianoce či veľká noc.meniny či narodeniny, každý deň som sa modlila čo bude u nás doma......prosila som mamu aby sme od neho odišli. Nechcela!! Žena ma podľa starých zvykov znášať všetko čo jej muž urobí, môže len šúchať nohami. Už ako dievča som sa zapovedala že keby som mala mať takéhoto chlapa tak od neho odídem. Vyplnilo sa.
Po 4 ročnej známosti som sa prvý krát vydala, tak hneď po vydaji a to ešte za totality môj muž prestal pracovať = príživník, same zábavy a ženy, kamaráti a výroky že on si učí ženu doma sedieť, Po 1/2 roku som od neho odišla,(deti sme nemali) už som to nevydržala, lebo z môjho platu som financovala jeho výstrelky a jeho pôžičky. Prišiel za mnou len keď potreboval peniaze. Do jedného roka od vydaja som s ním rozviedla.
Vydala som sa druhý krát,občas popíjal každé 2 týždne 2 dni bol v liehu, nerobil mi zle ale mala som zlosť, lichotilo mi že nechce aby som chodila do práce atď až po 14 rokoch manželstva ma to prestalo baviť, chcela som ísť do práce....... a tu to začalo, agresivita, žiarlivosť a alkohol, keď som videla že sa nekrotí ani pred synom že ho zaťahoval do jeho nezmyselných sporov a syn sa zhoršil v škole aj povahoo trpel a vyhodil nás z domu........hneď.podala som žiadosť o rozvod.
Aj keď som sa musela postaviť na nohy sama , som sebaistejšia, syn sa postupne stáva zrelšími - sebaistejším, po preplakaných nociach až teraz po 3 rokoch môžeme obaja povedať že máme kľud, ráno vstaneme, nikto nás nebuzeruje, nevydeluje s peniazmi, nenadáva, neobviňuje a nemusím tolerovať že v 50 chodí ex na zábavy s mladšími že sa opíja a ja na neho nemusím čakať doma...... Takže ak mi nejaká žena povie až zostáva s mužom aj keď trpí, nech sa zamyslí či netrpia aj deti, pretože tam sa vzťah odzrkadlí, na deťoch. A dopriala by som jej , keby sa dalo vrátiť čas aby bola ona dieťa a musela sa pozerať na vzťah svojich rodičov takí akí som ho prežívala aj ja.To je moja skúsenosť
Máš obrovskú obrovitánsku, skutočnú ozajstnú najväčšiu pravdu v živote.
Teba som asi mala mať v živote pri sebe. Vedela by som v pravý čas, kedy mám urobiť rázny rez! Teraz je už neskoro! Hrozne ma to mrzí a štve. Samozrejme kvôli deťom. Bola som hlúpa hus, ktorá si myslela, že robí dobre, keď udržiava rodinu kvôli deťom. Mala som mu dať taký kopanec do zadku, že by sa ani nespamätal ako a kedy vyletel z domu! Zničil život naším deťom.
Teraz už viem, že ak by som bola s nimi sama, isto by sa mali lepšie a skôr by sa nestali veci, ktoré sa mi nepáčili a nepáčia dodnes. Tak načo trpieť? Veď sme tým iba ublížili svojim deťom! Ani ja sama si to nikdy v živote neodpustím.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Kalkulka, prajem veľa sily. Rozvod nie je jednoduchý, ale sú situácie, keď sa ďalej nedá. Rozviedla som sa pre neveru partnera, ale rozhýbalo ma až to, keď úplne bezdôvodne udrel dcérku. Znovu som našla úctu k sebe. A k tomu, z čoho sa tešiť : kým človek vidí, počuje, hovorí, chodí, ... Hlavu hore - na Porade je veľmi veľa kamarátok, tu človek nie je sám so svojím trápením.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
No tak moja sa netráp a konaj, veď to tu čítaš, že nič nestratíš, iba získaš.
A nebuď skeptická!!!! Každé zlo má aj svoje pozitíva. "Každé zlo je na niečo dobré."
Nemysli si, že môj život je prechádzka ružovou záhradou. Ja mám zasa zdravotné problémy, každý má nejaký problém, ale nemôžeš sa k tomu stavať
s takými pochmúrnymi myšlienkami.
Zlatko fakt Ti držím palce k tvojmu rozhodnutiu a nakopni sa vo svoj prospech.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
kalkulka Pozri príspevok
Máš obrovskú obrovitánsku, skutočnú ozajstnú najväčšiu pravdu v živote.
Teba som asi mala mať v živote pri sebe. Vedela by som v pravý čas, kedy mám urobiť rázny rez! Teraz je už neskoro! Hrozne ma to mrzí a štve. Samozrejme kvôli deťom. Bola som hlúpa hus, ktorá si myslela, že robí dobre, keď udržiava rodinu kvôli deťom. Mala som mu dať taký kopanec do zadku, že by sa ani nespamätal ako a kedy vyletel z domu! Zničil život naším deťom.
Teraz už viem, že ak by som bola s nimi sama, isto by sa mali lepšie a skôr by sa nestali veci, ktoré sa mi nepáčili a nepáčia dodnes. Tak načo trpieť? Veď sme tým iba ublížili svojim deťom! Ani ja sama si to nikdy v živote neodpustím.
Alica... je veľa vecí ktoré si s odstupom času myslíme že si neodpustíme... ale tadiaľ cesta nevedie. So záujmom som sledovala Tvoju zadanú otázku a zvažovala v duchu, či existuje odpoveď...... Priamočiara isto nie... Ak sa obzriem späť, dokázala by som Ti úprimne odpovedať že dôvodom k rozvodu je neúcta partnera... od nej sa odvíjajú všetky "aj" špinavosti "aj" neprávosti ktoré s obľubou podaktorí páchajú. Pochopenie, či ospravedlnenie sa hľadá ruka v ruke s tým, čo situácia spôsobuje najmä deťom... nekonečno tu však je konštanta neznáma... Človek sa vzoprie a zrazu sa dokáže na svet pozerať inými očami... Si zrejme len krôčik od tohto stavu a tam Ťa už nikto a nič nedokáže zastaviť. Pretože pocit... že si začínaš vážiť sama seba je k nezaplateniu......... ver mi že viem prečo to hovorím......
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Ajuška, určite máš pravdu, len je to všetko strašne ťažké. Aj 23 rokov robí svoje, takmer 24. Chybu som urobila hneď na začiatku.
A keďže som to chcela riešiť po svojom, zastavila ma vtedy moja musím povedať hlúpa mamička, už by to bolo dávno ináč. Bola som strašne hlúpa. Ale už sa chcem toho bremena zbaviť. Deti sú dospelé a poslednú dobu, keď prídem domov nepočujem nič iné
iba ako sa na otca sťažujú. A isto uznáte, že dospelé deti sa nesťažujú na somariny. Už som im aj oznámila svoj úmysel. Vôbec neboli proti.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
kalkulka Pozri príspevok
Ajuška, určite máš pravdu, len je to všetko strašne ťažké. Aj 23 rokov robí svoje, takmer 24. Chybu som urobila hneď na začiatku.
A keďže som to chcela riešiť po svojom, zastavila ma vtedy moja musím povedať hlúpa mamička, už by to bolo dávno ináč. Bola som strašne hlúpa. Ale už sa chcem toho bremena zbaviť. Deti sú dospelé a poslednú dobu, keď prídem domov nepočujem nič iné
iba ako sa na otca sťažujú. A isto uznáte, že dospelé deti sa nesťažujú na somariny. Už som im aj oznámila svoj úmysel. Vôbec neboli proti.
Isto... deti... aj rodina, či známi majú svoj pohľad. Lenže každý z nich si zariaďuje život po svojom. Je najvyšší čas aby si myslela sama na seba a snažila sa žiť tak ako vieš... či v tichej domácnosti... či vo svojej. Je to LEN v Tebe...
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Chcela by som vo svojej, ale konečne s ľudským teplom a nie sama. Asi som sa fakt narodila pod nešťastnou hviezdou 13-teho.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Keby ste všetko vedeli, tak by ste sa mi ani nečudovali, že sa mi ani žiť nechce.
0 0
tanina11 tanina11

tanina11 je offline (nepripojený) tanina11

Ahojte, moji známy sa tiež rozvádzajú, ona začala žiť s jeho otcom, to je už podľa mňa úplný vrchol. Ja nie som nejaký mravokáca, ale toto?
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

kalkulka Pozri príspevok
Keby ste všetko vedeli, tak by ste sa mi ani nečudovali, že sa mi ani žiť nechce.
Zlaticko, myslim, ze viem asi o com hovoris. Niekedy netreba slov, aby clovek pochopil. Posluchni svoj siesty zmysel.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Neviem, či ma chápeš a neviem, či naozaj vieš o čom hovorím.
Dospela som do štádia, keď viem, že sa musím osamostatniť, lebo ináč z ďalšieho života nebudem mať nič. Bude to stále iba pomalá a istá agónia. A nikdy v živote takto nezažijem skutočné šťastie v čo už aj tak neverím.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

kalkulka Pozri príspevok
Chcela by som vo svojej, ale konečne s ľudským teplom a nie sama. Asi som sa fakt narodila pod nešťastnou hviezdou 13-teho.
Či už to myslíš vážne alebo nie, tvoje podvedomie to môže brať ako fakt... potom sa nečuduj keď to tak dopadne. Na čo máš takéto vyjadrenia?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať