Zavrieť

Porady

dôvody na rozvod

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Zdravím všetkých. Zaujímalo by ma z akých dôvodov by ste sa určite rozviedli? Píšte svoje názory a skúsenosti a hlavne tí, ktorí také niečo zažili.
Ďakujem všetkým, ktorí prispejú svojími skúsenosťami a názormi.
Usporiadat
alzbetka78 alzbetka78

alzbetka78 je offline (nepripojený) alzbetka78

momentalne hlavne mamička,mam synčeka Adrianka...som vesela,nekomfliktná osoba,mám rada úprimnosť,čestnosť...neznášam klamstvo...už som na to doplatila a neoplatí sa to ...viac
dad111 Pozri príspevok
Uz velekrat som si povedal, ze k takymto telenovelam sa radsej ani nebudem vyjadrovat, aj ked ich stale citam. Stale akosi nemozem prist na to ako je to mozne, ze na svete dochadza k takymto veciam. Moj nazor na problem konkretnej osoby uz ozaj radsej nevyjadrim, zbytocne by to zase vyvolalo vlnu nespokojnosti. Rad by som sa ale nieco spytal vseobecne, bez konkretneho adresata.
Mohli by ste mi niekto odpovedat, ako je to mozne, ze tu pisu ludia ktori maju vo svojich dvatsiatich a volaco rokoch dieta a pocas materskej dovolenky otvorene hovoria o rozvode? Placu, ze ziju s darebakom, ktory nie je schopny uzivit rodinu, nic nerobi a nevie, pije, je hruby nasilnik, neprispel ani korunou na spolocny majetok a sam nie je schopny sa postarat o jeho dieta. Toto a este viac hnusu zistil samozrejme ten lepsi zhruba rok po svadbe. Aka je jeho miera zodpovednosti, kde a cim rozmyslal ked to vsetko este slo zastavit a nemusel byt na svete dalsi nestastny bezbranny tvor? Bol snad ten zluduch niekedy iny? To skutocne ten uboziak vtedy nevidel? Nevidel, ze spolu po zabavach minaju viac penazi, ako su schopni zarobit, ze ten odron si s alkohlom rozumie lepsie ako s celym ostatnym svetom, ze je to bitkar a nasilnik? Asi to bolo niekomu aj prijemne, vystatovat sa pred podobnymi akyze mejdan sme to zase absolvovali, co si mozeme dovolit. Teraz odrazu sa zmenil? Preco asi? Kto vsetko ma na tom vinu?
Ta ukrivdena cast jednostranne tu a pred sudmi presviedca, ze len ona je schopna postarat sa o to ubohe dieta. Samozrejme teraz uz vedia, ze by im ten darebak co nevie zarobit korunu mal davat obrovske peniaze. A nie len on, my vsetci a nasich dani cez socialku.
Najdu sa aj taki co sa spoliehaju na pomoc rodicov, ak ostanu sami. Ved oni predsa maju pravo budovat si svoju karieru. Pocitajme teda trocha. Teraz maju 25. Ich deti budu asi o 20 rokov tiez potrebovat taku istu pomoc. To ale ich rodicia budu mat 45. Budu ochotni sa vzdat svojej kariery a postaraju sa potom o svoje vnucence tak ako si to oni predstavuju teraz? Nie kto zradil raz zradi zase. To bolo heslo jedneho vojvodcu pred 65 rokmi.
Nie som ziadny nabozensky fanatik, kazdopadne ale to ako niektore cirkvi a nabozenstva netoleruju takyto lahkovazny pristup plne schvalujem. Ak sa niekde stane chyba, byva vzdy na viacerych stranach, nie len na jednej, ako sa to tu snazi ista cast prezentovat. Vstupme si teda do svedomia. Spytujme sa najskor, aky je nas podiel viny na tom vsetkom. Naliali si ti dvaja na zaciatku ozaj cisteho vina? Povedali si otvorene, ako si predstavuju zivot v rodine popredu? Ak ano a obaja s tym suhlasili, comu sa teraz cuduju?
je mi skutočne veľmi ľúto, že niekto má na toto, čo sa tu deje a píše takýto názor, z ktorého mi stislo srdce...tiež som na materskej, tiež premýšľam o rozvode....prečo?pretože človek, s ktorým som žila je niekto úplne iný ako bol ten,ktorého som si brala....a to sme spolu žili predtým,ako sme sa zobrali....2x som potratila, pretože som bola s nervami na konci, keď som konečne od neho odišla, dieťa sme nemali a ani nečakali....to som si myslela, bola som presvedčená,že tie straty detí mali byť presne kvoli tomu, aby sa na tomto svete netrápili....a vtedy som zistila,že som tehotná...malo to tak byť....preležala som pol tehotenstva v nemocnici, kde za mnou chodil ,keď mal vypité, bombardoval ma takými telefonátmi,že som párkrát mala také bolesti a krvácanie, že som si myslela,že potratím...znova....ale nestalo sa.mám krásneho zdravého synčeka a manžela,ktorému na ňom nezáleží...takto to má na svete chodiť?????????
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Určite nie!!!!!!!!!!! Už vážne nemám čo k tomu dodať!!!!!!!!!!
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

Kto z vás včera pozeral SONAR ? Bola téma " domáce násilie"!
Keď som to pozerala , tak pri rekonštrukcii istého prípadu som mala doslova zlosť........ a v synových očiach som videla bolesť na ktorú chce zabudnúť. Ale ako to tam povedali, každý kto prežije domáce násilie, následky aj na duši si ponesie celý život.
0 0
BRBlosh BRBlosh

BRBlosh je offline (nepripojený) BRBlosh

Mna momentalne caka rozvod, podava ho manzelka. Ako dovod udava nezaujem o rodinu a citove ochabnutie. Mame 4 a pol rocnu dceru. Uvedomujem si, ze som sa im ako otec nevenoval dostatocne, nechodil na spolocne prechadzky. S kamaratmi som vonku nechodil, jednoducho ma to nebavilo a nebavi. Navaril som, poupratal som, s malou sa hral ked trebalo. Teraz sa mi naskyta otazka....ma ineho? Co si o tom myslite?

P.S. Samozrejme mi vravi, ze nikoho nema...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..v mojom prípade sudkyňa "nebrala "žiadne dôvody,od prvého momentu som jej bola nesympatická a ľutovala "chudáčika"..tak som sa s ňou "dohodla,že jej ho na 25 rokov požičiam a ak to vydrží,môže mi ho vrátiť...potom už celá "sranda"trvala 5 minút..
..píšem s úvodzovkami,ale v mnohých prípadoch sú sudcovia vyslovene zaujatí,zbytočne preťahujú a nerešpektujú argumenty navrhovateľa..rozvod nieje otázka jedného dňa podať návrh je ťažké rozhodnutie a veľa krát sa to zvrtne tak,že navrhovateľ (zvyčajne je to žena) trpí ešte viac,pretože partner to jednoducho "nechce"..a sudca mu "nadŕža...
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

BRBlosh Pozri príspevok
Mna momentalne caka rozvod, podava ho manzelka. Ako dovod udava nezaujem o rodinu a citove ochabnutie. Mame 4 a pol rocnu dceru. Uvedomujem si, ze som sa im ako otec nevenoval dostatocne, nechodil na spolocne prechadzky. S kamaratmi som vonku nechodil, jednoducho ma to nebavilo a nebavi. Navaril som, poupratal som, s malou sa hral ked trebalo. Teraz sa mi naskyta otazka....ma ineho? Co si o tom myslite?

P.S. Samozrejme mi vravi, ze nikoho nema...
Akých mužov obdivuje? Niečo jej chýba niečo čo ste robili napríklad za slobodna. Oživte vzťah, pozvite ju do kina.....A možno si neuvedomuje že to čo mi niektore nenávidime nechodil nevieme kde muži sú, s kamaratmi sú stále vonku Nevaria nepoupratujú s deťmi sa nehrajú...........
0 0
BRBlosh BRBlosh

BRBlosh je offline (nepripojený) BRBlosh

Dakujem za rady, ale asi uz je neskoro. Na konci tyzdna sa stahuju a dnes podla vsetkeho poda navrh na rozvod. Nase manzelstvo sa dostalo do stereotypu a o druhej sanci a o zmene nechce ani pocut. Som psychicky na dne, neviem co bude a ci bude. Plne si uvedomujem, ze ten zly som bol ja, ale preco to neskusime znova? Odzaciatku...
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

BRBlosh Pozri príspevok
Dakujem za rady, ale asi uz je neskoro. Na konci tyzdna sa stahuju a dnes podla vsetkeho poda navrh na rozvod. Nase manzelstvo sa dostalo do stereotypu a o druhej sanci a o zmene nechce ani pocut. Som psychicky na dne, neviem co bude a ci bude. Plne si uvedomujem, ze ten zly som bol ja, ale preco to neskusime znova? Odzaciatku...
Ako prvé mi napadlo, prečo si sa spamätal až teraz? Poradila by som ti , aby si sa predovšetkým aj po rozvode staral o dcéru, ako najviac sa dá - aby si pre ňu skrátka ostal otcom - hry, prechádzky. Možno sa to aj medzi vami dvomi dospelými napraví, ale každý vzťah tvoria dvaja, a každý z nich má svoju pravdu. Najdôležitejšia je teraz dcéra.
0 0
BRBlosh BRBlosh

BRBlosh je offline (nepripojený) BRBlosh

Preco som sa spamatal az teraz? Sam neviem, ale uz je asi neskoro. Ten problem sa tahal od noveho roka, ale ja som si ho nejako neuvedomoval. Hovori sa, ze pokial to nestratis, neuvedomis si, ze si to mal.
O dceru sa budem starat, otca ma a vzdy bude mat. Vynahradim jej to, co som doteraz zanedbaval...proste budem dobrym a pozornym otcom. Vztah a manzelstvo asi nezachranim, ale uchoval som si taku malinku nadej a tu nosim pri sebe...
0 0
mariro mariro

mariro je offline (nepripojený) mariro

Manzelku asi neprehovoris, ale tu nadej si uchovaj.Lebo my zeny sme take, ze na take sluby uz neverime.Väcsinou si muzi ani neuvedomuju , ze sa vo vztahu nieco deje, a ked to pride do takehoto stadia tak su schopni naslubovat hory doly, ale rozmyslaj nad tym, ze jej city sa mohli k Tebe zmenit, tym ze sa nieco dialo a Ty si nic neurobil.Ty si teraz zistil, ze nieco stracas ale ona uz je davno pred Tebou, lebo ona to zistila uz davno, len ty si si to nevsimal a uz rezignovala.Skus neslubovat, ale konat...lebo slovo sa lahko vyslovi, ale ciny su ina zalezitost.To Ti pisem z vlastnej skusenosti.Ked som povedala, ze to chce cas, hned chcel presny limit..kolko mesiac, dva???To sa neda predsa povedat, a takymito recami si to kazdy iba pokazi.Skus to co by si jej chcel naslubovat, skus to tak robit bez toho , ze by si jej to sluboval.Ludia sa do seba zalubia preto , ze sa k sebe pekne chovaju,su pozorni, napomocni atd.Nie, ze Ti niekto povie ja budem takyto, tak ma musis lubit.To nejde.Za pokus to stoji.Vela stastia Ti prajem.A ked nic ine, prosim Ta, aspon dobry otec zostan, lebo to sa velmi ceni a je to dolezite pre deti.
0 0
BRBlosh BRBlosh

BRBlosh je offline (nepripojený) BRBlosh

Dakujem mariro, su to slova, ktore pomozu. Ako vravite, konat uz konam, dovod kvoli comu to vzniklo ide prec z domu. Nemozem sa na neho pozerat i ked sa pomaly s nim zivim...a ked to nevyjde, ze uz je definitivne koniec, aspon uvidi, ze to nie su len sluby.
O moju malu sa starat budem aj keby som mal zomriet, je to moje slniecko.
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

Nič nerob nasilu, nikomu nič nevyčítaj seba ani žene, malú vynechaj z konfliktov, kažú minútu ktorú s ňou budeš si s ňou užívaj a nevyzvedaj od nej, nieje to dobré. Vieš čím viac sa niekedy vnucuješ, tým viac sa od teba človek vzdiaľuje (vlastná skúsenosť). Teraz sa nauč byť sám, zájdi do kina, za spolužiakmi, oslov ich, len nebuď sám a neľutuj sa že vám manželstvo zlyhalo. Život ide ďalej aj s problémamy či bez nich.
0 0
BRBlosh BRBlosh

BRBlosh je offline (nepripojený) BRBlosh

Vies dadina, ja sa nikomu nevnucujem ani to nemienim. Jej city ku mne su zo dna na den chladnejsie i ked je niekedy ta svetla stranka a rozpravame sa ako v minulosti. Neviem co je pricinou preco je taka ku mne, ale uz sa s tym zacinam zmierovat a ucit sa zit....vravieva sa, ze hlavu hore a chod svojou cestou dalej a nehlad dozadu. Teraz to budem mat tazke, ale chvile ked budem z malou si nenecham ujst a vychutnam ich naplno...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať