Zavrieť

Porady

Vznikla škoda, čo s tým?

človek
Zdravím všetkých poradákov! V roku 2004 začiatkom leta sa mi stal taký problém: Tovar, ktorý som mal uskladnený doma mi zvlhol následkom veľkej búrky (vyzdvihlo hladinu spodnej vody alebo kanalizácie tak, že sme mali v pivnici niekoľko cm vody). Tovar bol v papierových obaloch a čiastočne alebo úplne sa znehodnotil a bohužial nebol ani poistený.
Prosím skúste mi poradiť, ako teraz poriešiť zmenu zostatkú zásob, nakoľko následkom tejto udalosti som časť tovaru musel vyhodiť? Počítam tak, že náhradu škody - o tom nech sa mi ani nesníva!
Naposledy upravil klocek : 07.04.05 at 12:47
Usporiadat
klocek klocek

klocek je offline (nepripojený) klocek

človek
fasia
klocek šak nám porozdávaj po pár kúskoch z tej tvojej knižočky

o čom to vlastne je?
Jedná sa o knížku z hudobnej problematiky - o hre na gitaru, prosím, ak má niekto záujem môžem poslať, ale myslím, že prepravné náklady Vás dnes výjdu drahšie! Ale na druhej strane knížka je použiteľná okrem prvej a poslednej strany (obal) a niektoré stránky sú také mapovité, no vitete také ako po vypraní!?!
0 0
klocek klocek

klocek je offline (nepripojený) klocek

človek
ayya
Nerada ťa zarmútim, ale pri knižke, ktorá má skladovú cenu 54,- Sk ani nepočítaj, že by sa ti ju znehodnotenú podarilo popredávať po 20-40.
Tiež sme vydali jednu knižku, skladová cena bola 89, predajná v maloobchode 199,- Sk. Distribúcia kníh je neskutočne drahá.
Informovali sme sa v "lacných knihách" že za koľko by zbytok nákladu odkúpili a povedali nám, že by to bolo tak po 5-15 Sk ! Tak sme si to rozmysleli, a držíme tých pár posledných kusov na sklade takmer bez pohybu. Občas z toho niekomu podarujeme, nakoľko sa mi tá cena zmestí do uznateľných reklamých predmetov.
Ach jo, z vydávania kníh teraz málokto zbohatne
No dobre a tie knížky dokedy budete držať na sklade? Možná že plánujete to, že po 5 rokoch (dokedy je relevantná kontrola z DU) to potom vyhodíte, či rozdáte? Aj takto sa to dá?
Naposledy upravil klocek : 27.03.05 at 06:59
0 0
klocek klocek

klocek je offline (nepripojený) klocek

človek
klocek
Jedná sa o knížku z hudobnej problematiky - o hre na gitaru, prosím, ak má niekto záujem môžem poslať, ale myslím, že prepravné náklady Vás dnes výjdu drahšie! Ale na druhej strane knížka je použiteľná okrem prvej a poslednej strany (obal) a niektoré stránky sú také mapovité, no vitete také ako po vypraní!?!
A čo sa týka "zbohatnutia na knižkách" pre mňa to je skutočne "srdcovka", prácu, ktorá ma živý mám. Vydať knížku na vlastné náklady nie je lacná záležitosť a o to viac ma to mrzí, že časť z nich dopadla práve takto a na moju škodu! Ale nie je to žiadna katastrofa v najhoršom stave je asi 200 - 250 knižiek! Chcel som sa na porade len spýtať ako s tým čo "najkošér" naložiť, aby som náhodou nemal problémy z DU a pritom minimalizovať svoje škody. Ak už ich nemôžem predať, tak som hľadal možnosti ako z nich nezaplatiť aspoň daň.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať