Zavrieť

Porady

paušálne výdavky

prosím vás, keď uplatňujem paušálne výdavky, zrátavam vystavené faktúry alebo zrátam prijaté platby.

potom vyrátam 40% + odvody do zdravotnej poisťovne a sociálnej poisťovne zaplatené a to sú výdavky, ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    mojik Pozri príspevok
    prosím vás, keď uplatňujem paušálne výdavky, zrátavam vystavené faktúry alebo zrátam prijaté platby.

    potom vyrátam 40% + odvody do zdravotnej poisťovne a sociálnej poisťovne zaplatené a to sú výdavky, ďakujem
    Okienko hľadať - zadať paušálne výdavky a vyhodí ti to odpovede.
    Zrátavaš prijaté platby - výdavky tak ako uvádzaš.

    danka101 je offline (nepripojený) danka101

    danka101
    Pri uplatnovaní pausalu si vypočítas vsetky zdanitelné prijmy a prislusným percentom si vypočitas vydaje. vypočítané výdaje navýssis o vysku zaplatených preddavkoch na Zdrav. poistenie a dostanes skutocné výdaje. Ked ich odpočitas od prijmov, dostanes daňový základ

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    40 Príp. 60 % výdavky + preukazateľné zaplatené poistné (ZP, SP) = výdavky

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    mojik Pozri príspevok
    prosím vás, keď uplatňujem paušálne výdavky, zrátavam vystavené faktúry alebo zrátam prijaté platby.

    potom vyrátam 40% + odvody do zdravotnej poisťovne a sociálnej poisťovne zaplatené a to sú výdavky, ďakujem

    Ak chcete použiť paušálne výdavky v roku 2007 , tak musíte brať zreteľ aj na ukončenie resp. roka 2006 .

    mojik je offline (nepripojený) mojik

    mojik
    takže za rok 2006 musím spraviť opravné, lebo bol na paušálnych a za rok chce 2007 mu lepšie bude mať jednoduché účto.
    za rok 2006 musím dať decembovú fa do príjmu 2006 a v r. 2007 to bude nezdaniteľný príjem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.