Zavrieť

Porady

Bulharsko - dovolenka

Ma niekto skúsenosti s dovolenku v Bulharsku?
Kam je najlepšie ísť (oblasť)?
S akou CK? (dobré aj zlé skúsenosti s konkrétnymi CK)
Zaplatit si aj stravu alebo sa prestravovať individuálne?
Dakujem za kazdý názor.
Usporiadat
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Veľmi by ma zaujímalo, či má niekto skúsenosť cestovať do Bulharska vlakom.
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

Pre lulu 74: Bola som v B 4 x za sebou. Nesebar, Sorozopol, POmorie a teto rok Prímorsko. Čo sa týka pláže, tam ich máš všade pieskové. Čistota je úmerná množstvu návštevníkov a pokročilému dátumu dovolenky, t.j. čím neskôr tým viac špakov a paličiek od nanuku. V Pomorí však každé ráno pláže čistili no ľudia sú nepoučiteľní, veď to poznáš. Riasy sú len po búrke, alebo po rybároch, ktorý ťahajú siete po dne a trhajú ich. Lovia tam mušle, ktoré na nich žijú. NO v Pomorí neboli, len občas pár, ale mne nie sú protivné. Rýchlo vyschnú od slnka a rozšliapu sa. Najviac ich bolo v Sozopole a k tomu aj také chrobačiky, ktorým miestni hovoria ščipalky. Ale je to bez následkov, oni si dokonca večer do tých chalúh močili nohy a nechali sa štípať. Vraj liečia choroby, ekzémy a tak - tie riasy. V Prímorsku boli len na južnej pláži. Severná bola čistá no vlny boli vačšie. Nemohli sme po búrke do vody.
V Pomorí bolo čisto, bývali sme v Penzióne oproti hotelu Pomorie, je priamo na pláži, myslím má aj svoju pláž. Je tam trochu rušno, ale to už k letnej dovolenke patrí. Žije sa hlavne v noci. Na tú čiernu pláž môžeš ísť aj po pobreží, no ten piesok je taký železitý,a preto neskutočne rozpálený. Nestúpiš tam bosou nohou. A bahno je aj v niektroých hoteloch- tam ti povedia domáci alebo delegáti.
Najmenej sa mi páčilo Prímorsko. A čo sa týka cien:všetko tam šlo hore poribližne 20 %. Žiadne pivo za 0,60 leva. To len cestovky si robia reklamu. Minulý rok na pláži pivo 1,20 leva tento rok 2,50. Len pre porovnanie. No jedlo je prijateľné v reštauráciách. Ba aj leacnejšie. Ovocie a zelenina je na takej cenovej úrovni ako u nás, ba melón aj drahší. Broskyne tiež a aj slivky. No, ale čo si na D nedopraješ.
Naposledy upravil Daniela : 28.07.09 at 09:51
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

lulu74 Pozri príspevok
Dakujem pekne za info Plada.. potešila si ma.. a prosím Ťa ako je to s plážami? kam je najlepšie ísť? a je nejako riešená doprava na tzv.čiernu pláž? to je tá známa s čiernym pieskom.. a voda bola prijemnej teploty? veľa ľudí sa v recenziach sťažuje na smradľavé chaluhy a meduzy.. ja nie som nejak extrémne náročná, jednoducho som synovi sľúbila pieskovú pláž kde si môžeme stavať hrady z piesku a večer nejaké trampolíny.už sa tam teším..
lulu74, nechcem Ťa sklamať, ale zázraky od čiernej pláže nečakaj.Bola som v P. pre 3 rokmi, tiež sme hľadali čiernu pláž. Hoci nám delegátka prvý deň tvrdila, že tam chodí turist. vláčik, nikdy sme sa tam tým vláčikom nedostali. Vláčik na naše prekvapenie fungoval iba neskoro poobede, aj to by potrebovalo si riadne dlho naň počkať. Tak sme si to raz odšlapali peši.
Museli sme prejsť po pár neupravených, špinavých úsekoch, priamo cez nuda pláž, kým sme sa dostali na Čiernu pláž Bol tam síce čierny pieskok, ale bol to úsek, kde veľa ľudí nechodilo,bolo to neupravené, plné odpadkov a boli sme radi, že v jednej plechovej búde predávali aspon malinovky a pivo.
Čierna pláž sa nachádza na 1. fotke úplne na konci. (aby si nemusela hľadať, ako my. Lebo domáci na nás divne hľadeli, ked sme sa pýtali, kde je taká pláž )
Možno sa ale od mojej návštevy niečo zmenilo k lepšiemu.

Odporúčam, aby ste šli buď pešo ( asi 40min), alebo taxíkom za 8 leva oproti na pláž novobudovaného komplexu SUN (2. foto)

Ten smrad na niektorých úsekoch je fakt. Bulhari tie chaluhy jednoducho nechajú na brehu, nečistia. Ale po pár dňoch si to neuvedomíš, domáci ho tiež nevnímajú. Ale sú tam dva úseky pláže, kde sú čisté, udržiavané, bez smradu. Takže, iba si nájsť miestečko, ktoré Vám vyhovuje.
Ale more je čistučké a príjemné, reštaurácií s kvalitným jedlom neúrekom! A prechádzok si tiež užijete, je stále čo objavovať.
A ešte niečo. Ak máte výhľad na more, tak sa potešíš. Často tam popod okná plávajú delfíni. Je to nádhera!
Bulhari sú iná mentalita,možno zažiješ na začiatku trochu šok, ale ked sa cez to povznesieš, užiješ si krásnu, kľudnú dovolenku. Veľa turistov sa opäť vracia, takže to hovorí za všetko. (hod si di poradáckeho vyhľadávača Pomorie, nájdeš viacej...)
Naposledy upravil arizona : 03.10.10 at 07:59
0 0
lulu74 lulu74

lulu74 je offline (nepripojený) lulu74

Ďakujem za čerstvé informácie z Pomoria.. ešte si dovolím otázku..ako je to s výletmi ? predsa len budem tam dva týždne takže budem mať priestor aj sa trochu poobzerať.. máte s niečím dobré resp. zlé skúsenosti? ..často CK ponúkajú výlet do Istanbulu loďou.. boli ste takto niekto? loď pláva v noci, bolo reálne sa tam normálne vyspať a ráno vystúpiť v Istanbule oddýchnutý? doporučovali by ste mi to absolvovať s 9 ročným synom? Ďakujem vopred za radu-poradu.
0 0
plada plada

plada je offline (nepripojený) plada

V Istanbule som bola pred dvadsiatimi rokmi, autobusom z Bratislavy, namáhavá cesta, ale stálo to zato. Vtedy sme potrebovali víza, ale vidieť Istanbul je niečo úžasné, len neviem, či to ocení Tvoj syn. Toho by som zobrala radšej do Nesebaru do aquaparku. Zato Ti bude oveľa vďačnejší, máš to celodenný výlet. Len tam nechoď prvé dni, aby ste nedostali úpal, potom je nanič celá dovolenka. Ozaj, aby som nezabudla, kúp si, ak nemáš slnečník, inak tam stojí od osem leva a viac.
Plada
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

lulu 74: všetky výlety ti poradia delegáti. Ja som bola cez cestovku, ktorá má v Pomori svoju delegátku - teda minulý rok- volala sa TEODORA, bola fantastická, odporučala, chodila s nami, organizovala, vedela perfektne po česky. Každý deň sa starala či nám niečo nechýba. Bola super. Myslím, že Istanbul bol len autobusom, je to 2 dňový výlet. Ale máš tam výlet loďou do Nesebaru, a iných miest. A aj sama sa môžeš vybrať do Burgasu. Ani Sozopol nie je ďaleko. Za pár leva sa tam dostaneš. Organizovali bulharský večer s ochutnávkou vín a jedál a tak. Určite si vyberieš. A nezabudni ochutnať grilované kura, je fantastické oni tam davajú také to svoje korenie- mňam.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

plada Pozri príspevok
V Istanbule som bola pred dvadsiatimi rokmi, autobusom z Bratislavy, namáhavá cesta, ale stálo to zato. Vtedy sme potrebovali víza, ale vidieť Istanbul je niečo úžasné, len neviem, či to ocení Tvoj syn. Toho by som zobrala radšej do Nesebaru do aquaparku. Zato Ti bude oveľa vďačnejší, máš to celodenný výlet. Len tam nechoď prvé dni, aby ste nedostali úpal, potom je nanič celá dovolenka. Ozaj, aby som nezabudla, kúp si, ak nemáš slnečník, inak tam stojí od osem leva a viac.
Plada
Na tých slnečníkoch som sa pobavila aj ja. Niektorí čs turisti ich teperili z domu a tam sa dali zakúpiť v každom stánku za 150-100 sk.Na pláži sa dá aj vypožičať- na deň okolo 80sk.
Inak veci na pláž a na plávanie, bazény, nafukovačky,plavky atď. sa dajú zakúpiť v celom okolí za nižšie ceny ako u nás. Takže, ak Vám niečo chýba, nekupujte doma...
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
arizona Pozri príspevok
Na tých slnečníkoch som sa pobavila aj ja. Niektorí čs turisti ich teperili z domu a tam sa dali zakúpiť v každom stánku za 150-100 sk.Na pláži sa dá aj vypožičať- na deň okolo 80sk.
Inak veci na pláž a na plávanie, bazény, nafukovačky,plavky atď. sa dajú zakúpiť v celom okolí za nižšie ceny ako u nás. Takže, ak Vám niečo chýba, nekupujte doma...

tak tie slnečníky čo tam predávajú vydržia jednu dovolenku
stačí jeden slabší vietor a je po nom
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

linko1 Pozri príspevok
tak tie slnečníky čo tam predávajú vydržia jednu dovolenku
stačí jeden slabší vietor a je po nom
Aspoň ho nemusíš niesť domov
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

linko1 Pozri príspevok
tak tie slnečníky čo tam predávajú vydržia jednu dovolenku
stačí jeden slabší vietor a je po nom
sú to také isté, ako predávajú u nás napr. v tescu. Bežne mi vydžia 2-3 sezóny
...ale radšej si jeden v B. kúpiť za stovku, ako denne platiť 80 sk za požičanie, alebo teperiť toľké kilometre
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
chcela by som poradiť čo sa týka výmena penazí, najlepší kurz je ak priamo tam vyberáte z bankomatu, napr. TB má za výber poplatok len 1 Euro a je tam super kurz...
my sme teda ušetrili dosť, preto si nemeníme dopredu, Oli
0 0
lulu74 lulu74

lulu74 je offline (nepripojený) lulu74

Ďakujem za túto "cennú radu" doslova, ja by som určite mala tendenciu brať hotovosť a ísť to tam meniť v banke.. ak je výhodnejšie vybrať z bankomatu, tak super nemám starosti.dobrá vec táto naša PORADA.
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

NO, ja som menila v UNI CREDIT banke doma, bez poplatku,niečo pre začiatok, ked tam prídeš, aby si mala na vodu a tak. Niečo zjesť. A potom si vymeň tam, ale len v banke, lebo kantori môžu mať aj falošné, alebo tie, ktoré sa už nepoužívajú. Na to ťa upozorni aj delegát. A nemyslím si, že niečo získaš. Tam tiež meníš bez poplatku a menia 1 € - 1,95 leva a pozri si INI CR. na nete a zistíš aký je kurz. Vymen si doma a tam si len dovymieňaš, ked ti pochybne. Môžem ti povedať sme boli dvaja s maželom a potrebovali sme 170 €, stravovali sme sa v reštike, ako prišlo. No na výlety ti bude treba asi viac a aj na atrakcie s dieťaťom, nejaký aquapark a výlet. My sme zasa minuli na nejaké posedenie vínko a tak. To asi ty nebudeš potrebovať pre dieťa. Ale to sa predsa rozhodneš až tam, čo a koľko budeš potrebovať, určite budeš chcieť niečo kúpiť, no tak si poobzeraj a potom si vymeň, koľko potrebuješ.
Tak prejem ti peknú D.
Naposledy upravil Daniela : 30.07.09 at 11:25
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
samozrejme dá sa zmeniť aj tam, mám vyskúšané kurzy aj cez našu banku aj cez BG banku ale naozaj najvýhodnejší kurz je pri výbere z bankomatu,
a ešte jedna vec, nikdy už nebudem objednávať cez cestovku večere ak je možnosť - od nás cestovka chcela za večere na 10 dní - dvaja dospelý a jedno 4 ročné dieťa 197 Eur
tam priamo v hoteli nám predali večere za 74 Eur na celú dobu pre všetkých
takže tak...
0 0
lulu74 lulu74

lulu74 je offline (nepripojený) lulu74

linko1 .. prosím ťa a v ktorom hoteli ste tam bývali? čo sa týka večere tak asi si ich vôbec nebudem nikde objednávať ale budeme chodiť jesť po odporúčaných reštikách resp. večere budú tzv. ľahké nejaké syrové koláče zelenina a pod. už som zistila že mi nevyhovuje ked jem normálne teplé jedlo varené dvakrát denne, stačí na obed, cez to najväčšie teplo aj tak nebudeme na pláži, zalezieme si na dve hodinky na obedík a večera stačí nejaká ľahká.. ja idem do hotela Interhotel Pomorie.. je to taký zaujímavo architektonicky riešení hotel akoby vysunutý nad morom.
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
my sme boli minulý rok na Zlatých pieskoch v hoteli Nikea Park a tento rok sme boli tiež na zlatých ale trošku dalej od centra, hotel Exotika, v oboch prípadoch super hotel...
ceny mimo centra úžasné,
pol kilová pizza cca 2,5 Eur, šaláty cca od 1,5 Eura, pivo cca 1 Euro... , skúter na 15 minút cca 20 Eur, slnečník prenájom 7 leva,
ceny v centre minimálne o 50% drahšie...
kedže máme malé dieťa tak sme volili takú kludnejšiu dovolenku a vôbec nám nevadilo, že do centra pešo je to cca 20 minút, nakoľko sme viac menej striedali pláž a bazén...
najskôr sme mali len zaplatené ranajky a tiež sme mysleli, že sa prestravujeme cez reštiky,
ale nakoniec zvýťazila pohodlnosť a ostali sme verní hotelovej kuchyni, kde sme mali švédske stoly a dalo sa vybrať,
cez obed sme nepotrebovali v takom teple jesť - stačilo len nejaké keksy, ovocie ,šalát alebo palacinky...
0 0
jolaj jolaj

jolaj je offline (nepripojený) jolaj

Súper dovolenka v Prímorsku penzión Kompas s CK Hechter. Príjemné ubytovanie, všade čisto, milí ľudia - domáce prostredie.V každej izbe chladnička, TV, sprcha, WC, kávovar... Raňajky formou švédskych stolov - bohatý výber: syry, šunky, párky, chlebík vo vajíčku, ovocie, zelenina, koláče, káva, čaj, nealko nápoje,...Obedy a večere sme si kupovali sami, priamo v penzióne bola malá útulna reštaurácia s dobrým výberom a mali sme tam zľavu 10%. More čisté, 2 pláže pieskové, denne za nami prichádzal a venoval sa nám delegát Žoro /hovoriaci slovenský/. Vhodné pre mladých i starších, pre rodiny s deťmi. Na požiadanie Vám dokonca na izbu poskytnú malý varič a riad. Ceny ako u nás. Určite sa tam ešte vrátime...
0 0
lulu74 lulu74

lulu74 je offline (nepripojený) lulu74

lulu74 Pozri príspevok
Pridávam otázku ..bol ste niekto toto leto v letovisku POMORIE? Idem do Bulharska prvý krát do hotel Interhotel Pomorie , recenzie su velmi roznorodé, niekto povie že do BG nikdy viac,niekto tam chodí opakovane.. vopred ďakujem za tzv. čerstvé info z tejto sezony z Pomoria.

Vrátila som sa včera z Bulharska-Pomorie-Interhotel PomorieBeach3*..malo to svoje pozitivne aj negativne stránky bola som tam prvýkrát..ale toto určite opakovať nebudem. ak sa tam naozaj chcem cítiť ako kráľ a teda užívať si tie ich lacné ceny..ktoré zase až tak lacné nie sú ,tak tam v konečnom dôsledku aj tak miniem aj s vreckovým toľko koľko by ma stál 12 dňový pobyť v 4*hoteli v Egypte.. a teda so službami na neporovnateľne vyššej úrovni..Bulhari sú milí ľudia ale tzv. pro-zákaznícky prístup k nim ešte nedorazil..nevedia ten turizmus robiť..všetko je akési nedokončené a nedomyslené...vraj sú aj na úrovni destinácie v Bulharsku ale tie stoja také prachy že to môžem ísť na Bali.. pre môjho 9 ročného syna to bola super dovolenka..o to mi koniec koncov išlo..každý večer kolotoče,4x amfiteáter..letné kino, dostal veľa suvenírov a mal veľké vlny v mori do ktorých mohol skákať a more nebolo takmer vôbec slané teda ho neštípali oči. deti nevidia veci očami dospelých, ale ja som nemohla prehliadnuť že v interhoteli kde sme bývali (chodili tam aj nemci a angličania) nevedela recepčná po anglicky (tam skoro nikto nevie anglicky,ale aspoň som trochu oprášila ruštinu a precvičila čítanie v azbude.no ale tých angličanov som ľutovala tí museli byť v šoku), nefunkčnú chladničku nám nikto dva týždne neopravil, upratovačky tri krát klopali o ôsmej ráno, či ich predsa len nepustíme do izby..personál akoby z princípu nezdraví, obsluha v jedálni neovláda ani základy slušného chovania a chovajú sa k Vám akoby ste im mohli byť vďační že Vám dajú jesť, až po 5 dňoch sme našli...na odporúčanie iných Slovákov..jedinú pláž široko ďaleko na ktorej neboli riasy a bola naozaj príjemná..znamenalo to každý deň pešo 30-40 minút tam a to isté späť.. vonkajší bazén s vírivkou v rámci hotela mal vo vírivke studenú vodu..teda sa na vírivkové účely nedal vôbec použiť a bazény ste mohli použiť len do šiestej večer lebo ujo plavčík starý frflavý chlap nám každý deň pripomínal že on viac ako 12 hodin denne robiť nebude..no absurdistan vo veľa ohľadoch.. bola som zvedavá na výlet loďou do Nesebaru.. loď bola neprimeraná..malá..na to ako ďaleko od pobrežia plávala a na akých vlnách, takže tretina výletníkov vracala a starý Nesebar ak aj má nejaké úžasé UNESCOm chránené pamiatky tak z nich vidno minimum,pretože celý Nesebarský poloostrov je prekrytý suvenírovými obchodíkmi a reštauráciami..myslím že počet takýchto zariadení by sa mal nejako regulovať.. no mám aj pár príjemných dojmov každopádne som o skúsenosť bohatšia...určite nebudem patriť k tým čo sa tam pravidelne vracajú.ak niekto potrebujete poradiť...mám čerstvé info,ktoré keby som mala na začiatku dosť by to zmenilo prvý týždeň. Ked sme sa zžili s prostredím bolo v pohode ale ako hovorím..za tie peniaze dostanete dovolenku aj na oveľa vyššej úrovni... aj Chorvátsko je neporovnateľne lepšie.. tam to má aspoň nejakú romantickú atmosféru..
0 0
lulu74 lulu74

lulu74 je offline (nepripojený) lulu74

pripájam fotku..čo znamená pláž v Pomorí s riasami..ja som totiť nikde predtým pri mori riasy nevidela..neštípu neškodia ale smrdia a ked sa cez ne musíte pár metrov brodiť kým sa dostanete do čistej vody.. načo? hovorím si ..nabudúce Jadran alebo Egypt.
Bulharsko 069.jpg  
0 0
Stebielko Stebielko

Stebielko je offline (nepripojený) Stebielko

Máte niekto skúsenosti s hoteĺom Nymfa - Rusalka?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať