Zavrieť

Porady

Reklama na bytovke

Pekne po poriadku.
Jeden z nájomníkov vlastní byt ktorý je vedený ako kancelárske priestory,no otvorená je tam predajňa.
S vlastníkom máme mnohé problémy finančného charakteru, tak by som sa chcela spýtať či má povinnosť prispieť za prenájom priestorov, ktoré si sám vyhradil pre reklamu ktorá je mimochodom ,,vycapená ´´ z vonku na pol bytovky, bez nejakeho suhlasu dozornej rady SVB, vlastne ani nevieme či o takýto súhlas musí požiadať a či má právo dávať vlastné reklamy na bytovku.Poradte, na koho sa prípadne môžeme ako SVB obrátiť
Za pomoc veeeelmi pekne dakujeme
Andrea K.
Usporiadat
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Andrea Korn Pozri príspevok
Keď tu čítam reakcie na danú tému stále sa točíme okolo provízií,/ zdá sa mi to ako ludská závisť. .
Neviete mi skutočne niekto poradiť
Predstavte si máte nájomcu ,ktorý otvorí obchod so súčiastkami na auto a jedného krásneho rána sa zobudíte a spodná časť vašej bytovky je oblepená reklamnými tabulami.Zároven s ním máme nemalé problémy je to PAN PODNIKATEL a my sme tam celkom obyč ludia prinútený byť SVB,ani Bytové družstvo nás nechce zobrat tak si všetky problémy musíme riešiť sami všetci sme tam celkom prostí lud, aj to je cele komplikované ale to nie je podstatné.
Prosííííííííííííííííííííííí ííím poradte lebo sa nám to tam kopí
Nie ste prinútení. Môžete si nájsť správcu na mandátnu zmluvu, resp. na zmluvu o výkone správy. Môžete si rozpustiť SVB (čo by bola skutočne škoda). Neviem prečo vlastne máte problém? Nedodržal postup majiteľ nebytových priestorov (z toho čo je tu uvedené), treba na zhromaždení odsúhlasiť sumu, ktorú od neho chcete požadovať za umiestnenie reklamy. Písomne mu to všetko doručiť. On sa už len vyjadrí a keď si to odsúhlasíte uznesením, je to podľa mňa vymáhateľné. K tomu prenájmu na reklamu treba zmluvu o prenájme... Tam si dohodnete všetky podmienky. Pokiaľ Vám to nebude chcieť akceptovať, dajte mu hneď termín dokedy je povinný túto neželanú reklamu odstrániť. Všetko toto je dôležité doručiť písomne. Malo by sa to všetko pohnúť k spokojnosti všetkých.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

sthruska Pozri príspevok
//spodná časť vašej bytovky je oblepená reklamnými tabulami.
Na to musí mať súhlas.
len doplĺňam:

...súhlas nadpolovičnej väčšiny majiteľov domu.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Nie ste prinútení. Môžete si nájsť správcu na mandátnu zmluvu, resp. na zmluvu o výkone správy. Môžete si rozpustiť SVB (čo by bola skutočne škoda). Neviem prečo vlastne máte problém? Nedodržal postup majiteľ nebytových priestorov (z toho čo je tu uvedené), treba na zhromaždení odsúhlasiť sumu, ktorú od neho chcete požadovať za umiestnenie reklamy. Písomne mu to všetko doručiť. On sa už len vyjadrí a keď si to odsúhlasíte uznesením, je to podľa mňa vymáhateľné. K tomu prenájmu na reklamu treba zmluvu o prenájme... Tam si dohodnete všetky podmienky. Pokiaľ Vám to nebude chcieť akceptovať, dajte mu hneď termín dokedy je povinný túto neželanú reklamu odstrániť. Všetko toto je dôležité doručiť písomne. Malo by sa to všetko pohnúť k spokojnosti všetkých.
A ak to do určitého termínu neodstráni, tak mu to odstránite vy.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Možno by stalo za to obrátiť sa aj na Ms Policiu s tým, že Vám lepí po dome reklamu a nahlásit to ako "schválnosť"- tak mi to bolo povedané, ked som riešila lepenie plagatov po našich dverách. Ak na to nebude mat povolenie, mala by mu policia nariadit odstraniť to, leby vy ste ho už na to upozornili...Za pokus to stojí.
0 0
pepo100000 pepo100000

pepo100000 je offline (nepripojený) pepo100000

Andrea Korn Pozri príspevok
Pekne po poriadku.
Jeden z nájomníkov vlastní byt ktorý je vedený ako kancelárske priestory,no otvorená je tam predajňa.
S vlastníkom máme mnohé problémy finančného charakteru, tak by som sa chcela spýtať či má povinnosť prispieť za prenájom priestorov, ktoré si sám vyhradil pre reklamu ktorá je mimochodom ,,vycapená ´´ z vonku na pol bytovky, bez nejakeho suhlasu dozornej rady SVB, vlastne ani nevieme či o takýto súhlas musí požiadať a či má právo dávať vlastné reklamy na bytovku.Poradte, na koho sa prípadne môžeme ako SVB obrátiť
Za pomoc veeeelmi pekne dakujeme
Andrea K.
on je vlastnikom bytu, konkretne priestoru ktory obyva alebo uziva na predajnu, nevlastni panel, podlahu, kurenie- stupacky po ventil atd.
absolutne z tohto vypliva ze nieje vlastnikom plohy na ktorej ma zverejnenu reklamu, pretoze vlastnikom tejto plochy je SVB a to mu toto povolenie na reklamu nevidalo,
viac informacii vam poskytnu firmy ktore prevadzkuju bilboardy, a ak neplatite dane za tuto reklamu, mozte sa dostat do vaznych problemov/ziadny danovy urad neskoci na to ze SVB poskytlo tuto plochu zadarmo ak vedia kolko zaplatia na daniach reklamne firmy/
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

pepo100000 Pozri príspevok
on je vlastnikom bytu, konkretne priestoru ktory obyva alebo uziva na predajnu, nevlastni panel, podlahu, kurenie- stupacky po ventil atd.

Tu sa sakramentsky mýliš, že nie je vlastníkom panelu, podlahy, kúrenia. Na týchto spomenutých veciach má spoluvlastnícky podiel, čiže je podielovým vlastníkom.

absolutne z tohto vypliva ze nieje vlastnikom plohy na ktorej ma zverejnenu reklamu, pretoze vlastnikom tejto plochy je SVB a to mu toto povolenie na reklamu nevidalo,

podobne ako hore, avšak keďže má v spoluvlastníctve len časť plochy, mal by si vyžiadať súhlas spoločenstva na umiestnenie reklamy. SVB nie je vlastníkom žiadnej plochy! SVB je len "hospodár". Vlastníkmi sú vlastníci.

viac informacii vam poskytnu firmy ktore prevadzkuju bilboardy, a ak neplatite dane za tuto reklamu, mozte sa dostat do vaznych problemov/ziadny danovy urad neskoci na to ze SVB poskytlo tuto plochu zadarmo ak vedia kolko zaplatia na daniach reklamne firmy/
A s týmto nesúhlasím vôbec. Pretože ak raz nemám zmluvu o prenájme, a nemám žiadny príjem, tak daňový úrad mi s prepáčením môže na hrb vyliezť. . Iný prípad je, ak zmluva o prenájme jestvuje, mám príjem ale "pozabudnem" ho zdaniť. Vtedy byť problém môže.
Naposledy upravil peton : 04.04.08 at 11:25 Dôvod: to červené som písal ja, neviem prečo to tak rozhodilo.
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Pán podnikateľ sa stavia do pozície "boha". On môže všetko a vy nič. Kde je predseda a rada spoločenstva? Na predajňu čiže prevádzku musí mať povolenie a súhlas ostatných vlastníkov. Už tu o tom bolo písané, pohľadaj v témach.
Malo by jestvovať uznesenie vlastníkov zo schôdze kde mu schvaľujete použitie bytového priestoru na podnikateľské účely, za vami určených podmienok okrem iného aj poriešenie reklamy.
Ak to nemáte, a sú s ním aj iné problémy odporúčam ho vyzvať na plnenie si svojich zákonných povinností a poprípade zvolať schôdzu vlastníkov a dohodnúť sa na pravidlách platných pre všetkých vlastníkov (prevencia do budúcnosti).
Upozorňujem, že ja nevidím do týchto problémov, vy viete najlepšie ako to tam "žije". Každopádne ak chcete niečo riešiť a vyriešiť odporúčam naštudovať zákon o vlastníctve bytov (niekoľkokrát pripojený) + občiansky zákonník a ďalšie súvisiace zákony. A riešte veci písomne nie ústne, nech sú relevantné podklady.
Naposledy upravil peton : 04.04.08 at 05:31
0 0
Andrea Korn Andrea Korn

Andrea Korn je offline (nepripojený) Andrea Korn

podnikatel je majitelom priestorov a je to jeho obchod reklamu si tam dal bez našeho suhlasu a profituje z toho len a len on
0 0
Andrea Korn Andrea Korn

Andrea Korn je offline (nepripojený) Andrea Korn

ešte jedna otázočka stačí danému majitelovi podnikatelovi súhlas na reklamu len od mestského úradu, suhlas na podnikatelské priestory nemá mali tam byť povodne kancelárske priestory,
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Andrea Korn Pozri príspevok
podnikatel je majitelom priestorov a je to jeho obchod reklamu si tam dal bez našeho suhlasu a profituje z toho len a len on
Možno je majiteľom priestorov, ale nie je výlučným majiteľom obvodovej steny. Tú vlastníte všetci spoločne a aj všetci spoločne rozhodujete, čo bude na stene a čo nie. Preto jeho individuálne rozhodnutie nebolo legálne. Musíte o tom rozhodnúť väčšina majiteľov. Dajte mu to odstrániť písomne.
0 0
Andrea Korn Andrea Korn

Andrea Korn je offline (nepripojený) Andrea Korn

Ja som sa práve dozvedela že nejaký súhlas z mestského úradu má.Automaticky musí mať súhlas aj od SVB?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Andrea Korn Pozri príspevok
Ja som sa práve dozvedela že nejaký súhlas z mestského úradu má.Automaticky musí mať súhlas aj od SVB?
Prvý mal mať súhlas z SVB. MÚ mu nemalo dať súhlas. Alebo možno to len ohlásil.

Neviem, aký súhlas môže mať. Si predstav, že by si sa rozhodla dať susedovi na strechu anténu. Ohlásiš to na miestnom úrade, že dávaš susedovi na strechu anténu. Asi by sa ťa mali opýtať, či s tým súhlasí sused. Ak ti aj dajú súhlas (alebo to zoberú na vedomie) s tým, že predpokladajú, že ten súhlas od suseda máš, tak aj tak potrebuješ súhlas suseda. Je to predsa jeho majetok.
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Andrea Korn Pozri príspevok
Ja som sa práve dozvedela že nejaký súhlas z mestského úradu má.Automaticky musí mať súhlas aj od SVB?
To že bude mať niekto súhlas od mestského úradu ho neoprávňuje aby mi zavesil na dom reklamu. Určite by sa ma prišiel opýtať či by som s tým súhlasil. A tak isto potrebuje súhlas vlastníkov bytov, čiže spoločenstva.

P.S. Chobot ma predbehol ale rozmýšlame rovnako.
0 0
Andrea Korn Andrea Korn

Andrea Korn je offline (nepripojený) Andrea Korn

Čiže zmluvu vlastne vobec nepotrebuje? Ak nie je suhlas tak samozrejme nie je zmluva to znamená žiadne odvody lenže ani žiadny prínos do SVB.
Dá sa to teda napadnúť?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Andrea Korn Pozri príspevok
Čiže zmluvu vlastne vobec nepotrebuje? Ak nie je suhlas tak samozrejme nie je zmluva to znamená žiadne odvody lenže ani žiadny prínos do SVB.
Dá sa to teda napadnúť?
A on vám platí niečo za to umiestnenie tabule?

Lebo teraz si ma zmiatla s tou zmluvou a platbou pre SVB.

Alebo si asi nevieš vysvetliť pojmy súhlas a zmluva? Na umiestnenie "niečoho" na fasádu potrebuje súhlas. Ten mu udeľujete na schôdzi alebo písomným hlasovaním. Ak mu dáte súhlas, môže si "niečo" umiestniť.

Ak ten súhlas niečím podmienite - napr. platbou za umiestnenie, tak je potrebná zmluva, kde sa uvedie, čo sa umiestňuje a za koľko. Zmluva je potrebná pre účely prípadnej daňovej kontroly, aby ste vedeli preukázať, za čo máte ten príjem.

Inak za umiestnenie "zadarmo" zmluva nemusí byť.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

MÚ dáva súhlas na umiestnené reklamy na svojich plochách na umiestnenie reklamy. Ale na ploche iného majiteľa tiež nemá kompetencie dávať súhlas za účelom umiestnenia reklamy. Nech predloží k nahliadnutiu SVB aký má súhlas na umiestnenie reklamy. V konečnom dôsledku tú reklamu môže mať aj na iných miestach.
0 0
Andrea Korn Andrea Korn

Andrea Korn je offline (nepripojený) Andrea Korn

Viem čo je súhlas a zmluva ja som len konštatovala, že ak teda nemá žiadny suhlas od SVB tak samozrejme neexistuje ani zmluva a pri daňovej kontrole nie je čo predložiť lebo žiadny príjem SVB nemá.
Lenže my potrebujeme prinútiť nejakým sposobom spomínaného podnikateľa prispieť do SVB kedže je dlžný pri odkupení jedného bytu po neplatičoch / čo samozrejme bola nevedomosť a hluposť suhlasit s predajom bytu pokial nie je vyrovnaná dlžoba., vymáhenie od povodných majitelov je bezpredmetné - bezdomovci.
Podnikateľ sa ústne zaviazal že splatí dlžobu ak mu odsúhlasíme kupu bytu.Pripadal nám seriozny a doposial sa mu dalo veriť hold smola.......
NO - spravili sme hlupost za ktorú pykáme, tak sa to snažíme riešiť inými cestičkami. Hrozí nám odpojenie od vody už po niekolkýkrát. koli povodným neplatičom. Zakaždým sme sa museli skladať.Je to tam cele na hlavu.
0 0
Igy Igy

Igy je offline (nepripojený) Igy

No nie je to lahke, ale asi bude zbytocne rozpisovat tie iste veci dalej dokola. Jednoducho mate pravo na to aby vam za reklamu platil, alebo ak sa mu to nepaci tak tu reklamu musi dat dole. Popripade si mozete dohodnut ze na danom mieste bude umiestnena ina reklama ineho subjektu a tuto plochu mu prenajat. Popripade pripravte dohodu kde po uhradeni pohladavky bude moct mat umiestnenu reklamu na budove po x rokov zadarmo. Urcite mu vsak nedovolte mat tam reklamu len tak, navyse ak vam dlzi peniaze...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Andrea Korn Pozri príspevok
Viem čo je súhlas a zmluva ja som len konštatovala, že ak teda nemá žiadny suhlas od SVB tak samozrejme neexistuje ani zmluva a pri daňovej kontrole nie je čo predložiť lebo žiadny príjem SVB nemá.
Lenže my potrebujeme prinútiť nejakým sposobom spomínaného podnikateľa prispieť do SVB kedže je dlžný pri odkupení jedného bytu po neplatičoch / čo samozrejme bola nevedomosť a hluposť suhlasit s predajom bytu pokial nie je vyrovnaná dlžoba., vymáhenie od povodných majitelov je bezpredmetné - bezdomovci.
Podnikateľ sa ústne zaviazal že splatí dlžobu ak mu odsúhlasíme kupu bytu.Pripadal nám seriozny a doposial sa mu dalo veriť hold smola.......
NO - spravili sme hlupost za ktorú pykáme, tak sa to snažíme riešiť inými cestičkami. Hrozí nám odpojenie od vody už po niekolkýkrát. koli povodným neplatičom. Zakaždým sme sa museli skladať.Je to tam cele na hlavu.
Tak toto je už ale úplne iné záležitosť. To musíte od neho vymáhať. Ale keďže nepoznám podrobnosti, tak sa k tomu ťažko vyjadruje. Z popisu sa mi skôr zdá, že ten dlh voči vám má ten pôvodný majiteľ, preto je nesprávne od tohto podnikateľa požadovať zaplatenie dlhov po pôvodnom majiteľovi. Ala ako hovorím, nepoznám podrobnosti, preto nemôžem zaujať jednoznačné stanovisko.
0 0
Andrea Korn Andrea Korn

Andrea Korn je offline (nepripojený) Andrea Korn

Ako som už spomínala byt ktorý odkupil bol po neplatičoch a pred odkupom musí byť od SVB súhlas na kupu až po vyrovnaní dlhu po alebo od neplatičov to ale myslím s touto témou nemá nič spoločné.
Bola to čiste len naša slepá dôvera k podnikatelovi kedže doposial aj chodil na zhromaždenia a podielal sa na rozhodovaní a kedže bol zbehly /asi až v zákonoch tak sme mu s dôverou odsúhlasili kupu dalšieho bytu ktorý prenajíma študentom,Lenže na tom byte bola dlžoba ktoru po ustnej dohode nesplatil
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať