Zavrieť

Porady

Reklama na bytovke

Pekne po poriadku.
Jeden z nájomníkov vlastní byt ktorý je vedený ako kancelárske priestory,no otvorená je tam predajňa.
S vlastníkom máme mnohé problémy finančného charakteru, tak by som sa chcela spýtať či má povinnosť prispieť za prenájom priestorov, ktoré si sám vyhradil pre reklamu ktorá je mimochodom ,,vycapená ´´ z vonku na pol bytovky, bez nejakeho suhlasu dozornej rady SVB, vlastne ani nevieme či o takýto súhlas musí požiadať a či má právo dávať vlastné reklamy na bytovku.Poradte, na koho sa prípadne môžeme ako SVB obrátiť
Za pomoc veeeelmi pekne dakujeme
Andrea K.
Usporiadat
peter kkk. peter kkk.

peter kkk. je offline (nepripojený) peter kkk.

troska by som tuto temu opat nacal a opytal sa, ci:

1. pri takomto poruseni nemoze podnikatelovi hrozit nejaka penazna pokuta pripadne ina sankcia?

taktiez, ak sa nemylim (ak ano, tak ma prosim uvedte na spravnu mieru)

2. potrebuje stavebne povolenie na vyvesenie reklamy a pokial ho nema nejde o ciernu stavbu? pripadne opat dalsia sankcia.

sice to niekto spominal ale preistotu:

3. aky je potrebny suhlas vlastnikov bytov? staci vacsinovy ci kazdy jeden majitel musi suhlasit?

Posledna vec, neviete nahodou ako to je v pripade nejakej polyfunkcnej budovy kde sa nachadzaju administrativne, obchodne, skladove priestory kde sidlia rozni najomnici a niekto ma zaujem na fasadu budovy umiestnit reklamu - ci je tu potrebny suhlas len majitela objetku alebo v nejakej miere do toho mozu zasahovat(suhlas/nesuhlas) aj najomnici priestorov?

diky
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Nájomníci nie. Určite vlastník priestoru nedal možnosť nájomcovi sa vyjadrovať v takých záležitostiach.
0 0
peter kkk. peter kkk.

peter kkk. je offline (nepripojený) peter kkk.

kamkord Pozri príspevok
--- ak majú prenajaté priestory (iba vnútri (parkovisko)) = akým právom by mohli hovoriť do fasády !!!
nepochopil si presne. poviem priklad: mas administrativnu budovu v ktorej su kancelarske a obchodne priestory a ty ako 3 subjekt (ktory nema s tou budovou nic spolocne) mas zaujem o prenajom fasady na reklamy ci staci suhlas majitela budovy alebo aj najomcovia sa k tomu mozu nejako vyjadrovat (napr ze bude im prednostne ponuknuty reklamny priestor na fasade).
0 0
Igy Igy

Igy je offline (nepripojený) Igy

Je to vec vlastnika budovy a potom pripadneho definovania najomnej zmluvy. Ak je nieco take ako prednostne pravo najomnika na umiestnenie reklamy (co dost pochybujem) alebo nieco podobne riesene v najomnej zmluve tak potom do toho ma co povedat.
Inak o umiestneni rozhoduje vlastnik, v pripade bytoveho domu nadpolovicna vacsina vlastnikov (nie najomnikov).
0 0
Žarnov Žarnov

Žarnov je offline (nepripojený) Žarnov

Chcem sa opýtať tých, ktorí už majú skúsenosti s umiestnenou reklamou typu: plachta, ktorá je upevnená na obvodovom ráme príchytkami a 4 otvormi v rohoch, vŕtanými do panelu, pripevnená na stene bytovky, teda či takáto reklamná plachta nespôsobuje nejaký hluk keď je vonku vietor alebo nejaké vibrácie, ktoré by mohli bývajúci za stenou počuť ?
alebo spôsobovať pleseň v bytoch, ktoré sú za stenou, kde je zavesená reklama?
0 0
blaz blaz

blaz je offline (nepripojený) blaz

Mam tiez otazku ohladom reklamy, ale ktora by bola zavesena (plachta, velkosti balkonoveho zabradla - 2m x 1m) na mojom balkone.

Som vlastnikom bytu a skor nez podniknem taky, krok chcem sa opytat ci potrebujem suhlasi ostatnych vlastnikov bytu (kedze sa nejedna o stenu, ale iba moj kusok priestoru, ktory nijak nezasahuje ani hore ani dole)? Treba mat povolenie este od niekoho ineho ako napriklad SVB ?

Tuto reklamu by som riesil cez sro, ktora ma rovnaku adresu ako moj byt.

Dakujem za radu.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Stále tu tvrdím, že balkóny sú spoločné časti domu - s priestorom, ktorý užívate len vy. Súhlas spoluvlastníkov by mal byť, je to čosi zavesené na spoločnom dome. Dokonca by som povedla, že by ste sa mohli deliť o zisk.
2 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Mali sme taký prípad. Pracovník jednej firmy na montovanie plastových okien si na svoj balkón zavesil plachtu s logom tejto firmy. Žiadali sme od neho nejakú platbu za reklamu umiestnenú na dome, tak ju radšej dal dolu.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

blaz Pozri príspevok
Mam tiez otazku ohladom reklamy, ale ktora by bola zavesena (plachta, velkosti balkonoveho zabradla - 2m x 1m) na mojom balkone.

Som vlastnikom bytu a skor nez podniknem taky, krok chcem sa opytat ci potrebujem suhlasi ostatnych vlastnikov bytu (kedze sa nejedna o stenu, ale iba moj kusok priestoru, ktory nijak nezasahuje ani hore ani dole)? Treba mat povolenie este od niekoho ineho ako napriklad SVB ?

Tuto reklamu by som riesil cez sro, ktora ma rovnaku adresu ako moj byt.

Dakujem za radu.
Tvoj balkón zvonku nie je tvojím balkónom. Je to obvodový múr a je to spoločná časť domu. Takže na fasádu domu, aj keď je to na druhej strane tvojho balkóna, si nemôžeš umiestňovať, čo chceš (napr. satelit, klimatizáciu, reklamu, ...) ale potrebuješ súhlas väčšiny vlastníkov domu. Ten súhlas môže byť podmienený napr. platením nájmu za danú časť plochy.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Mária27 Pozri príspevok
Stále tu tvrdím, že balkóny sú spoločné časti domu - s priestorom, ktorý užívate len vy. Súhlas spoluvlastníkov by mal byť, je to čosi zavesené na spoločnom dome. Dokonca by som povedla, že by ste sa mohli deliť o zisk.
Balkóny sú zapísané v liste vlastníctva k jednotlivým bytom, takže to nemôže byť spoločná časť domu.

Chobot Pozri príspevok
Tvoj balkón zvonku nie je tvojím balkónom. Je to obvodový múr a je to spoločná časť domu. Takže na fasádu domu, aj keď je to na druhej strane tvojho balkóna, si nemôžeš umiestňovať, čo chceš (napr. satelit, klimatizáciu, reklamu, ...) ale potrebuješ súhlas väčšiny vlastníkov domu. Ten súhlas môže byť podmienený napr. platením nájmu za danú časť plochy.
Zábradlie nie je obvodovým múrom, nie je to ani fasáda domu, nie je to spoločná časť domu, patrí len k bytu.
Keby zábradlie bolo považované za spoločnú časť, tak by sa ostatní vlastníci mohli dohodnúť na umiestnení akejkoľvek reklamy na akýkoľvek balkón (veď je to spoločné, nie?) - ako by sa ti takáto nanútená reklama na tvojom balkóne páčila?
0 0
Svetluška1 Svetluška1

Svetluška1 je offline (nepripojený) Svetluška1

Chcem sa opýtať, či neviete ako by sa dalo zistiť koľko môže skutočne stáť taká reklama...

To závisí od miesta, kde je reklama umiestnená, viditeľnosti od cesty, príklad: "Manderlák" 10 rokov dozadu dostával okolo 200.000 SK/rok za HP. Niekde v sídlisku bočná fasáda môže byť za 15 €/mes, neexistuje pravidlo, ani tabuľka...
0 0
Svetluška1 Svetluška1

Svetluška1 je offline (nepripojený) Svetluška1

má povinnosť prispieť za prenájom priestorov, ktoré si sám vyhradil pre reklamu...na koho sa prípadne môžeme ako SVB obrátiť

Ak ste spoločenstvo vlastníkov, ste právny subjekt, vy si určujete pravidlá... listom (s priloženými podpismi, ktoré osvedčujú názor ostatných vlastníkov, s dátumom stretnutia, na ktorom k rozhodnutiu došlo) ho oslovte, predložte mu nový zálohový predpis, doplnený o novú "rozumnú položku". Ak do 15 dní nezareaguje, dajte reklamu odstrániť na náklady FO a zahrňte mu túto faktúru do Ročného vyúčtovania za rok 2011.
0 0
Svetluška1 Svetluška1

Svetluška1 je offline (nepripojený) Svetluška1

Balkóny sú zapísané v liste vlastníctva k jednotlivým bytom, takže to nemôže byť spoločná časť domu.

Dopĺňam: plocha balkóna je zarátaná do platieb do FO, v ročnom vyúčtovaní vidíte plochu o pár metrov menšiu (ÚK), vzhľad domu ale meniť nemôžete, lebo je to v rozpore s pôvodnou architektúrou...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať