Zavrieť

Porady

Poznamky k učtovnej závierke

na rodičovskej dovolenke a popri robim účtovníctvo ...viac
Dobrý deň,
chcem sa Vás spýtať ,keď robím poznámky k účtovnej závierke a odovzdám na DU musím dať dátum schválenia účtovnej závierky za predchádzajúce obdobie? A keď bude chválená až v apríli tak tam nebude dátum?
A VZaS + súvaha bude zostavená, a po schválení do registra sa znova musi vytlačiť a zaškrtnúť schválená?
Ďakujem veľmi krásne
Už to tu možno bolo ale neviem sa akosi vysomáriť
Usporiadat
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Adiks Pozri príspevok
...Alebo chcú od nás niečo iné pri odl.daň.pohľadávke ako pri odl.daň.záväzku?
... niekedy fakt mám pocit, že od nás chcú niečo, čo nevedia vyšpecifikovať.
Naposledy sme sa so šéfkou pozastavili nad formuláciou "...spôsobe a výške poistenia majetku" - autor myslel na náklady, ktoré vynaloží UJ za UO, alebo chcel vedieť výšku poistenia majetku - t.j. na akú hodnotu je majetok poistený? lebo ak na druhé, tak ďakujem pekne za výpočet danej sumy napr. u osobných aut a premietnutie ich medziročnej amortizácie do prípadného poistného plnenia...
0 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
Stefan2005 Pozri príspevok
... niekedy fakt mám pocit, že od nás chcú niečo, čo nevedia vyšpecifikovať.
Zaujímavá je aj tabuľka č.24 poznámok, kde máme uviesť výšku účtovného zisku, resp. účtovnej straty za bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie. To je v poriadku, ale v tej istej tabuľke máme uviesť aj spôsob rozdelenia účtovného zisku, resp.vysporiadania účtovnej straty za bežné účtovné obdobie. Tam, kdeešte neprebehli valné zhromaždenia, a to je väčšina spoločností, sa to dá len tipnúť ako v Športke. Ja teraz ešte neviem, ako si odhlasujú použitie zisku piati spoločníci, či si ho vyplatia alebo preúčtujú na nerozdelený zisk minulých rokov.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Adiks Pozri príspevok
Zaujímavá je aj tabuľka č.24 poznámok, kde máme uviesť výšku účtovného zisku, resp. účtovnej straty za bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie. To je v poriadku, ale v tej istej tabuľke máme uviesť aj spôsob rozdelenia účtovného zisku, resp.vysporiadania účtovnej straty za bežné účtovné obdobie. Tam, kdeešte neprebehli valné zhromaždenia, a to je väčšina spoločností, sa to dá len tipnúť ako v Športke. Ja teraz ešte neviem, ako si odhlasujú použitie zisku piati spoločníci, či si ho vyplatia alebo preúčtujú na nerozdelený zisk minulých rokov.
Poriadne si tú tabuľku pozri. Uvádzaš tam zisk/stratu za bezprostredne predchádzajúce ÚO (pozri vpravo hore) a ďalej nižšie uvádzaš čo si s nimi urobil v bežnom ÚO . T.j. teraz tam uvedieš výšku zisku/straty za rok 2011 a účtovanie v r. 2012....
1 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
Ďakujem pekne za vysvetlenie.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať