Zavrieť

Porady

novacik Rocne zuctovanie dane

Ahojte...
som prvy rok ako zamestnavatel na TPP. Co bolo mojou povinnostou ako zamestnavatela co sa tyka dani zamestnancov? Bola som na danovom urade a tetuska mi povedala, ze zamestnanec si mal podat ziadost o rocne zuctovanie a ja som mu ho mala vystavit. Dajme tomu, ze to mame. Co teraz bude tento zamestnanec s tym robit? Vraj on nepodava danove priznanie? A mne ako zamestnavatelovi co teraz vyplyva? Odosielam nejake tlacivo na danovy urad, alebo nie? Ak ano, ake? Dakujem za vsetky rady.
Usporiadat
luckaaal luckaaal

luckaaal je offline (nepripojený) luckaaal

Dakujem
Este sa chcem spytat na jedno ked sa zamestnancovi narodilo dieta 31.01.2010 a manzelka pobera matersku ale pred tym bola evidovana na urade prace odpocita si zamestnanec na nu celu nezdanitelnu ciastku alebo aj tu pojde materska do jej prijmu?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

luckaaal Pozri príspevok
Dakujem
Este sa chcem spytat na jedno ked sa zamestnancovi narodilo dieta 31.01.2010 a manzelka pobera matersku ale pred tym bola evidovana na urade prace odpocita si zamestnanec na nu celu nezdanitelnu ciastku alebo aj tu pojde materska do jej prijmu?
materská sa započitáva do príjmu manželky, čiže od NČ odráta výšku materskej a rozdiel si môže uplatniť
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Dobrý den poradáci
Prosím Vás veľmi pekne o radu mám zamestnanca,ktorý u nás vo firme
pracuje od: 01.04.2010 a budem mu robiť ročné zúčtovanie dane za rok 2010 a predtým pracoval v inej firme chcem sa opýťať musí mi doniesť s tej firmy potvrdenie o príjme alebo nie???Lebo mu vychádzať dosť veľký preplatok dane??
Vďaka pekne za pomoc Silvia
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

SilviaS Pozri príspevok
Dobrý den poradáci
Prosím Vás veľmi pekne o radu mám zamestnanca,ktorý u nás vo firme
pracuje od: 01.04.2010 a budem mu robiť ročné zúčtovanie dane za rok 2010 a predtým pracoval v inej firme chcem sa opýťať musí mi doniesť s tej firmy potvrdenie o príjme alebo nie???Lebo mu vychádzať dosť veľký preplatok dane??
Vďaka pekne za pomoc Silvia
Samozrejme ti musí doniesť potvrdenia o príjme od všetkých zamestnávateľov v tom roku.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Díky pekne za pomoc a prajem pekný den..
Silvia
0 0
luckaaal luckaaal

luckaaal je offline (nepripojený) luckaaal

Dakujem za radu
0 0
548 548

548 je offline (nepripojený) 548

Dobry den, davam ako prilohy k rocnemu zuctovaniu na DU aj vsetky potvrdenia / doklady, ktore mi prilozil k ziadosti o vykonanie rocneho zuctovania zamestnanec? dakujem
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Prílohy zamestnanca k žiadosti o RZD si ponecháva mzdový účtovník pre prípadnú kontrolu z DÚ.
1 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

548 Pozri príspevok
Dobry den, davam ako prilohy k rocnemu zuctovaniu na DU aj vsetky potvrdenia / doklady, ktore mi prilozil k ziadosti o vykonanie rocneho zuctovania zamestnanec? dakujem
Ročné zúčtovanie sa nedáva na DÚ, urobí ho zamestnávateľ a všetko si necháva u seba. DÚ iba vráti preplatky dane na základe štvrťročného prehľadu.
0 0
GAP GAP

GAP je offline (nepripojený) GAP

V roku 2010 som mala zamestnanca na dohodu (starobny dochodca) odpracoval jeden mesiac a zrazila som mu preddavkovu dan, tak mu bude dan vratena? Nezarobil viac ako 2012 €. A som mu povinna urobit ročne zuctovanie ak o to poziada? Alebo si musi urobit DP sám? Nikde inde nebol zamestnany. A ako je to s podpisanim vyhlasenia na zdanenie prijmov ked zamestnam starobneho dochodcu na dohodu? Dochodcovi sa nedava podpisovat vyhlasenie, kedze nema narok na NCZD. Samozrejme ze je cely rok dochodca.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

GAP Pozri príspevok
V roku 2010 som mala zamestnanca na dohodu (starobny dochodca) odpracoval jeden mesiac a zrazila som mu preddavkovu dan, tak mu bude dan vratena? Záleží od toho, odkedy je dôch., a aký ho má vysoký. Nezarobil viac ako 2012 €. A som mu povinna urobit ročne zuctovanie ak o to poziada? ÁNo. Alebo si musi urobit DP sám? Nikde inde nebol zamestnany. A ako je to s podpisanim vyhlasenia na zdanenie prijmov ked zamestnam starobneho dochodcu na dohodu? Dochodcovi sa nedava podpisovat vyhlasenie, kedze nema narok na NCZD. Samozrejme ze je cely rok dochodca.
V texte.
0 0
GAP GAP

GAP je offline (nepripojený) GAP

Prosím Vás ako je to s tým vyhlásením? Dochodca ( starobný) podpisuje vyhlasenie k zdaneniu? Alebo nema na to vobec nárok. A tiež ako je to z invalidným dochodcom, ten uz moze podpisať vyhlasenie?
Neviem ci tomu dobre rozumiem. Poradte mi.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

GAP Pozri príspevok
Prosím Vás ako je to s tým vyhlásením? Dochodca ( starobný) podpisuje vyhlasenie k zdaneniu? Nie .Alebo nema na to vobec nárok. Nemá nárok na NČ, resp. len na rozdiel medzi ňou a dôchodkom. A tiež ako je to z invalidným dochodcom, ten uz moze podpisať vyhlasenie? Áno.
Neviem ci tomu dobre rozumiem. Poradte mi.
V texte.
0 0
GAP GAP

GAP je offline (nepripojený) GAP

Dakujem velmi pekne Twetty. Som rada ze mi pomahas.
0 0
LenkaBr LenkaBr

LenkaBr je offline (nepripojený) LenkaBr

Ja mám len praktickú otázku:

začiatkom roka vytlačím a odovzdám všetkým ZCom Potvrdenie o zd. mzde (aj tým, ktorí možno požiadajú o RZD).

Kto požiada o RZD a dodá doklady, urobím to. Len by ma zaujímalo... potvrdenia od VŠETKÝCH Zľov (ak ich mal) prikladáte k RZD vrátane toho svojho (tým myslím, že to moje nebude v spise "vydané potvrdenia", ale v spise "Ročné zúčtovania" ? Ako je to praktickejšie?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

LenkaBr Pozri príspevok
Ja mám len praktickú otázku:

začiatkom roka vytlačím a odovzdám všetkým ZCom Potvrdenie o zd. mzde (aj tým, ktorí možno požiadajú o RZD). Ja dávam potvrdenie iba tým, ktorí odišli alebo nepožiadali o RZD, nie všetkým.

Kto požiada o RZD a dodá doklady, urobím to. Áno. Len by ma zaujímalo... potvrdenia od VŠETKÝCH Zľov (ak ich mal) prikladáte k RZD vrátane toho svojho (tým myslím, že to moje nebude v spise "vydané potvrdenia", ale v spise "Ročné zúčtovania" ? Ako je to praktickejšie? Prikladám k RZD, aby bolo hneď vidno, z čoho je urobené
V texte
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať