Zavrieť

Porady

ZASOBY TOVARU A PRECHOD NA DPH

Ahojte poradaci.
Viem, že teraz asi neexistuje uctovnik ci danovnik ktorý by nemal vela práce. No aj napriek tomu verim, ze na moju otazku niekto odpovie, v ramci relaxu.
Chcem sa spýtať čo má urobiť FO podnikatel neplatca DPH so zasobami, ak od 1.4. ma povinnosť byť platcom DPH. Stačí ak si k 31.3. urobí inventú zásob tovaru a tie postupne bude zdanovať pri predaji v tržbách? Je potrebné tieto zásoby ešte nejako inak zúčtovať?

Za všetky odpovede vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    EMILY04 Pozri príspevok
    Ahojte poradaci.
    Viem, že teraz asi neexistuje uctovnik ci danovnik ktorý by nemal vela práce. No aj napriek tomu verim, ze na moju otazku niekto odpovie, v ramci relaxu.
    Chcem sa spýtať čo má urobiť FO podnikatel neplatca DPH so zasobami, ak od 1.4. ma povinnosť byť platcom DPH. Stačí ak si k 31.3. urobí inventú zásob tovaru a tie postupne bude zdanovať pri predaji v tržbách? Je potrebné tieto zásoby ešte nejako inak zúčtovať?

    Za všetky odpovede vďaka.
    K 31.3.08 urobí fyzickú invenúru zásob. V inventúre by mal byť odkaz na doklad, ktorým bol nákup zúčtovaný /dátum, dodávateľ/.
    V prvom daňovom priznaní si uplatní odpočítanie dane z inventúry-pokial dodávatelia zásob boli platitelia DPH. Od 1.4.08 bude predaj faktúrovať s DPH.
    /V konečnom dôsledku odvedie 19 % zo svojho rabatu/.

    -------
    Veronika

    EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

    EMILY04
    Dakujem ti Veronika, takto som mu radila aj ja. Som rada, ze si mi to potvrdila.
    Prajem pekny den.

    pes je offline (nepripojený) pes

    pes
    EMILY04 Pozri príspevok
    Ahojte poradaci.
    Viem, že teraz asi neexistuje uctovnik ci danovnik ktorý by nemal vela práce. No aj napriek tomu verim, ze na moju otazku niekto odpovie, v ramci relaxu.
    Chcem sa spýtať čo má urobiť FO podnikatel neplatca DPH so zasobami, ak od 1.4. ma povinnosť byť platcom DPH. Stačí ak si k 31.3. urobí inventú zásob tovaru a tie postupne bude zdanovať pri predaji v tržbách? Je potrebné tieto zásoby ešte nejako inak zúčtovať?

    Za všetky odpovede vďaka.
    Nezabudni ešte zo zásob odpočítať tovar od neplatcov DPH a tovar z 0%DPH-obaly,potom vypočítaj DPH ,ktorú si uplatníš pri odpočítaní dane pri registrácii-riadok č.32DP

    ZASOBY TOVARU A PRECHOD NA DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.