Zavrieť

Porady

Stavba noveho domu

Ahojte
Na buduci rok chcem zacat s novostavbou domu. Projekt mam vybrany, po diskusii zo zenou, od prodomu elegant 114. Tento rok ma caka zburenie stareho domu (hlineneho) a musim dat tiez doporiadku aj celi zarasteny pozemok....
Kedze ma dom v projekte okna z oblukom uvazujem aky system stavby vybrat. Mate niekto skusenosti z oknami z oblukom? Aku skadbu by ste mi doporucili. Ja uvazujem o veloxe.
Dakujem
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Je to pomerne , obľúbený domček medzi investormi. Zopár som ich už postavil. Projekt je dosť nekvalitne prepracovaný a má viacero nedostatkov. Najmä tie neštastné oblúkové okná .Za to by som pánovi projektantovi zobral papiere a poslal ho k lopate. mnoho investorov si neuvedomí že ak si dáte vyrobiť oblúkové okno , tak ako sú vypísané v projekte ( výpis doplnkov) tak sa to okno pri osadení do stredu múru nedá otvárať do pravého uhla!
Podesta na prvom podlaží je načarbaná tak že pri dokončení domu si nadpriemerne vyšší človek pri chôdzi dole schodmi o ňu tresne hlavu.Veľmi častým nedostatkom je aj pomerne náročná skldba krovu. Je veľmi záludná v správnom zuhlovaní hornej kúpelne voči osi domu. Projektant moc nedomyslel ani výšky sadrokartónových konštrukcií v kúpelni . Nezostáva príliš veľa miesta na sadrkartónovú konštrukciu, na jej správne zavesenie , čoho následkom je praskanie sadrokartonu.
0 0
Pistino Pistino

Pistino je offline (nepripojený) Pistino

Pani dakujem, ale ten projekt si uz urcite nevyberiem. Svojpomocne stavat urcite nebudem tiez. Maximalne tak nejaku blbovzdornu robotu. Cez vykend som odprataval stare drevene sopky za domom ktory zburam. Este ze neprsalo. Bol by som spravil zas h...o.
Do uzsieho vyberu postupil dom, co sa mne osobne paci Jantár 77/83 od erlis. Da sa tam spravit sikovna kotolna/technicka miesnost.
0 0
Kandrea Kandrea

Kandrea je offline (nepripojený) Kandrea

NeMaria Pozri príspevok
... my sme to s manzelom vyriesili nasledovne: on povedal - ja budem stavat, a chcem stavat nieco jednoduche, s jednoduchou strechou, bez vyklenkov, so spojenou obyvackou, jedalnou, kuchynou a izbami na poschodi a ty vyber co... a ja som vybrala kompakt 602 od euroline slovakia. Uz stoji a dufam, ze tento rok budeme aj byvat...

Pekný projekt, ako Vám to vychádza finančne - zmestíte sa do rozpočtu?
(už som sa pýtala, ale zabudla som "citovať" - teda ja sa tu ešte veľmi nevyznám)
0 0
rybanka rybanka

rybanka je offline (nepripojený) rybanka

Keď sa tomu rozumiete, alebo máte dobrého majstra, ktorý Vám bude dávať rozumy, tak kľudne svojpomocne. Dajú sa na tom ušetriť krásne peniažky. Ak sa tomu niekto nerozumie, alebo sa mu nechce robiť, tak jasné, že si musí za to zaplatiť. Môj otec staval dom svojpomocne, neviem si predsataviť, že by mal z toho biedneho platu platiť ešte firmy. Dnešné firmy treba poriadne kontrolovať, radi robotu odfláknu. Keď si to robí človek sám, robí to poriadne. Všetko má svoje za aj proti. Každému čo vyhovuje.
0 0
majkl. majkl.

majkl. je offline (nepripojený) majkl.

priklanam sa k tomu,ze dom bude koli zlozitosti stavby drahsi o dost, a ta strecha , nejedni stavbari by nadavali, pri svojpomocnej stavbe by som ten projekt isto nevolil
0 0
jun2006 jun2006

jun2006 je offline (nepripojený) jun2006

Pistino Pozri príspevok
Ja bohuzal viem ze je ten projedt komplikovany. No skuste to vysvetlit mojej zene . Ja som chcel len nejaky jedonduchy obdlznik. Este skusam zmenit jej nazor. Chcem stavat svojpomocne a jednoduchsia stavba by bola lepsia. mozno ked uvidi viac nazorov, tak sa da presvedcit.
Dakujem
ak chces stavat sam: oj nazor. Velox je zbytocne drahy. Kup BST, postav nosne steny, Priecky z porobetonu, vnutorne obklady stien z SDK - usetris na omietke. Izolacia EPS aspon 25 cm, sietka, omietka. Strecha rovna - so spadom na jednu stranu, pokrytie plech.

Mas to lacno, kvalitne a trvanlivo.

Na obluky sa vykasli - sak si chlap, baby sa v tom nevyznaju
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať