Zavrieť

Porady

daňový bonus na dieťa

momentalne hlavne mamička,mam synčeka Adrianka...som vesela,nekomfliktná osoba,mám rada úprimnosť,čestnosť...neznášam klamstvo...už som na to doplatila a neoplatí sa to ...viac
dobrý deň, keďže sa blíži koniec podania daňových priznaní,mám taký menší problém.....som na rodičovskej dovolenke,s otcom dieťaťa nežijeme od 10/07.on je SZČO a podáva si daňové priznanie.chcela by som vedieť,či si môže uplatniť na dieťa daňový bonus bez toho,aby som ja o tom vedela....či k tomu potrebuje nejake podklady odo mňa alebo sa môže jednoducho stať,že mi to nepovie, daňový bonus si vybaví pre seba a tým mu odpočítajú peniaze, ktoré si vlastne nezaslúži,keďže sa o dieťa nestará.nie sme rozvedení,ale pred mesiacom som bola požiadať o zverenie dieťaťa do starostlivosti a určenie výživného,keďže mi neprispieval.....
ďakujem veľmi pekne za všetky odpovede
Usporiadat
antiny antiny

antiny je offline (nepripojený) antiny

"bušido" =D
áno ročné zúčtovanie im robil predch.účtovník.

živnostník ich dopredu upozornil aby do vyhlásenia dali iba seba takže rod.príslušníci tam nie sú uvedený

dodatočné budú mať s pokutou? aj tak sa im to oplatí
Ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
antiny Pozri príspevok
áno ročné zúčtovanie im robil predch.účtovník.

živnostník ich dopredu upozornil aby do vyhlásenia dali iba seba takže rod.príslušníci tam nie sú uvedený

dodatočné budú mať s pokutou? aj tak sa im to oplatí
Ďakujem
Zamestnávateľ postupoval potom protizákonne. Nemôže zakazovať uplatnenie DB na deti.

Dodatočné je s pokutou, ale vyplatený DB je vyšší ako samotná pokuta. Pokuta je 2000 Sk za každé dodatočné DP, kým DB v r. 2006 bolo okolo 5 tisíc, a v r. 2007 cez 6 tisíc.
0 0
antiny antiny

antiny je offline (nepripojený) antiny

"bušido" =D
pokuta už je iba 1000Sk pokiaľ viem
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Ak si podá dodatočné daňové priznanie, tak daňový úrad vyplatí daňový bonus spätne 3 roky. Vlani som to robila za každé daňové to bola pokuta 1000sk
0 0