Zavrieť

Porady

vykaz o majetku a zavazkoch

Ahojte,

ako zavazok sa vo vykazu o majetku a zavazkoch vykazuju len neuhradene dosle faktury alebo jeste nieco, napr. vypoctena neuhradzena dan z prijmu?

Dakujem :-)
Usporiadat
vasana vasana

vasana je offline (nepripojený) vasana

Ak sú preddavky na daň z príjmov zaplatené vo vyššej sume ako vypočítaná daň, ako sa to premietne do výkazu o majetku a záväzkoch? Resp. preddavky sú pohľadávka a vypočítaná daň záväzok?
0 0
ata111 ata111

ata111 je offline (nepripojený) ata111

podľa mňa len jednoducho preplatok na dani ako ostatná pohľ. voči DÚ. Preddavky sú už vysporiadané v DP.
0 0
M77 M77

M77 je offline (nepripojený) M77

Záväzok voči zamestnancom pracujúcich na dohodu o pracovnej činnosti = mzda za 12/2008 vyplatená v januári 2009 mám evidovať medzi záväzkami 2008, (keďže tu ide o zrážkovú daň)? Je nejaký rozdiel ohladne evidencie záväzkov medzi zamestnancami na pracovnú zmluvu a na dohody?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Nie je žiadny rozdiel, pokiaľ si im tú mzdu nevyplatila už 31. 12. 2008, tak je to záväzok roku 2008.
0 0
M77 M77

M77 je offline (nepripojený) M77

abel Pozri príspevok
Nie je žiadny rozdiel, pokiaľ si im tú mzdu nevyplatila už 31. 12. 2008, tak je to záväzok roku 2008.
Ďakujem za odpoveď. Idem to zaevidovať medzi záväzky roku 2008.
0 0
Ežor Ežor

Ežor je offline (nepripojený) Ežor

Prosím o radu, na porade som si preštudovala kopec vecí ohľadom výkazu o majetku a záväzkoch, a mám v tom poriadny zmätok.
Prosím na konkrétnom prípade:
Kúpim do kancelárie písací stôl. Cena do 30 000,- Sk, doba použiteľnosti viac ako jeden rok. Zaúčtujem v PD ako VOZD v členení materiál. Zaevidujem v knihe krátkodobého majetku.
V prípade, že som stôl okamžite zaradila do používania, tak vo výkaze v kolónke majetok uvediem na konci učt. obdobia sumu 0,- lebo stôl používam. V prípade, že ho mám zabalený niekde na sklade tak tam uvediem sumu stola. Je to tak správne alebo je to úplne ináč. Prosím poraďte
0 0
JanaJB JanaJB

JanaJB je offline (nepripojený) JanaJB

Treba vo výkaze o MaZ medzi neuhradenými záväzkami uviesť aj vypočítanú
daň z MV za r.2008?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

JanaJB Pozri príspevok
Treba vo výkaze o MaZ medzi neuhradenými záväzkami uviesť aj vypočítanú
daň z MV za r.2008?
Áno, všetky záväzky ktoré má SZČO
0 0
slavkavar slavkavar

slavkavar je offline (nepripojený) slavkavar

Robim známej prvy krát výkazy k DP musia sa vyplňať aj kolonky za predchádzajúce obdobie. Mám na myslí tie stlpce na ľavo. V minulom roku to nemala vyplňané a podniká už dosť dlho.
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

slavkavar Pozri príspevok
Robim známej prvy krát výkazy k DP musia sa vyplňať aj kolonky za predchádzajúce obdobie. Mám na myslí tie stlpce na ľavo. V minulom roku to nemala vyplňané a podniká už dosť dlho.
Áno, je potrebné vyplniť i kolonky predchádzajúce obdobie.
0 0
slavkavar slavkavar

slavkavar je offline (nepripojený) slavkavar

čiže to opíšem z minulého roku. a čo v prípade ked minulého roku mala na účte peniažky a teraz učet už nema lebo ho zrušila takže tento rok tam je 0 nevadí to?
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

slavkavar Pozri príspevok
čiže to opíšem z minulého roku. a čo v prípade ked minulého roku mala na účte peniažky a teraz učet už nema lebo ho zrušila takže tento rok tam je 0 nevadí to?
Ak nemá na účte peniaze, resp. účet nemá, tak tam samozrejme bude 0.
0 0
slavkavar slavkavar

slavkavar je offline (nepripojený) slavkavar

Dakujem pekne. Zmiatlo ma to že minulý rok to nemala vypísané ( myslím to predchádzajúce obdobie)
0 0
VieraM VieraM

VieraM je offline (nepripojený) VieraM

v tejto téme uvádzate že v knihe záväzkov treba uvádzať aj napr.odvody SZČO za mes.12, DPH a podobne.
Kde je to prosím uvedené v postupoch účtovania ? Ja som nič také nenašla. V postupch sa uvádza len toto:
nič o odvodoch SZČO ani DPH
§ 5
Kniha pohľadávok a kniha záväzkov

(3) V knihe záväzkov sa účtujú záväzky z obchodných vzťahov za uskutočnené dodávky výrobkov, tovaru a služieb voči dodávateľom, záväzky z finančných vzťahov napríklad z úveru, záväzky voči zamestnancom z pracovnoprávnych vzťahov. V knihe záväzkov sa účtujú aj záväzky z prijatých preddavkov.
0 0
Miska 1 Miska 1

Miska 1 je offline (nepripojený) Miska 1

Môže sa spýtať do výkazu majetku a záväzkov konkrétne riadok 17 - záväzky a riadok 18 úvery sa uvádza výška úveru ? Čiže ak mám úver 20 000 , Sk tak je 20 000 na riadku 17 a aj na riadku 18 ? A čo účty v bankách je to mínusom - 20 000 ? Prosím poradte ´dakujem
0 0
VieraM VieraM

VieraM je offline (nepripojený) VieraM

Ak sa jedná o kontokorent, čiže účet má mínusovú položku, potom účet bude 0.- a úver bude 20.000,-
0 0
HEBA HEBA

HEBA je offline (nepripojený) HEBA

mám ekonomické vzdelanie, momentálne účtujem v JU ...viac
Pekný večer
Moja známa za rok 2007 uviedla do výkazu o MaZ do priebežnej položky hodnotu 203500 Sk, čo podľa mňa bol celoročný obrat priebežných položiek v PD.Samozrejme vo výkaze sa to pripočítalo k celkovému majetku.
Urobila chybu to je isté ale ako to teraz napraviť !?
Podať opakovaný /opravný/ výkaz ?
Ďakujem za odpoveď
0 0
HEBA HEBA

HEBA je offline (nepripojený) HEBA

mám ekonomické vzdelanie, momentálne účtujem v JU ...viac
Pokračovanie............
Zostatok na priebežných položkách v nasledujúcom roku by sa mal prijať do pokladne alebo nie !?
Ďakujem za Vaše názory
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
VieraM Pozri príspevok
v tejto téme uvádzate že v knihe záväzkov treba uvádzať aj napr.odvody SZČO za mes.12, DPH a podobne.
Kde je to prosím uvedené v postupoch účtovania ? Ja som nič také nenašla. V postupch sa uvádza len toto:
nič o odvodoch SZČO ani DPH
§ 5
Kniha pohľadávok a kniha záväzkov

(3) V knihe záväzkov sa účtujú záväzky z obchodných vzťahov za uskutočnené dodávky výrobkov, tovaru a služieb voči dodávateľom, záväzky z finančných vzťahov napríklad z úveru, záväzky voči zamestnancom z pracovnoprávnych vzťahov. V knihe záväzkov sa účtujú aj záväzky z prijatých preddavkov.
Zákon o účtovníctve
§ 7
(2) Zobrazenie v účtovnej závierke je verné, ak obsah položiek účtovnej závierky zodpovedá skutočnosti a je v súlade s ustanovenými účtovnými zásadami a účtovnými metódami. Zobrazenie v účtovnej závierke je pravdivé, ak sú pri ňom použité účtovné zásady a účtovné metódy, ktoré vedú k dosiahnutiu verného zobrazenia skutočností v účtovnej závierke.

Ak tebou uvedené záväzky (DPH, odvody SZČO, daň z príjmov) neuvedieš do výkazu majetku a záväzkov bude to verné zobrazenie skutočnosti? Nakoľko keď tieto hodnoty neuvedieš tak podľa účtovnej evidencie neexistujú. Čo nie je pravdou.
0 0
HEBA HEBA

HEBA je offline (nepripojený) HEBA

mám ekonomické vzdelanie, momentálne účtujem v JU ...viac
Pekný večer
Moja známa za rok 2007 uviedla do výkazu o MaZ do priebežnej položky hodnotu 203 500 Sk, čo podľa mňa bol celoročný obrat priebežných položiek v PD.Samozrejme vo výkaze sa to pripočítalo k celkovému majetku.
Urobila chybu to je isté ale ako to teraz napraviť !?
Podať opakovaný /opravný/ výkaz ?
Ďakujem za odpoveď
Pokračovanie............
Zostatok na priebežných položkách v nasledujúcom roku by sa mal prijať do pokladne alebo nie !?
Ďakujem za Vaše názory
Prosím o Vaše vyjadrenie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať