Zavrieť

Porady

vykaz o majetku a zavazkoch

Ahojte,

ako zavazok sa vo vykazu o majetku a zavazkoch vykazuju len neuhradene dosle faktury alebo jeste nieco, napr. vypoctena neuhradzena dan z prijmu?

Dakujem :-)
Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Je potrebné skontrolovať v účt. dokladoch, či 203500 bol "presun" za celé zdaň. obdobie alebo jednorázový.
Odkiaľ kam bol presun? Ak z BU do POKL, tak príjem bol v pokl. v r.2007(a súčasne výdaj PP) a výdaj v BU v r.2008(a súčasne príjem PP). Skontroluj v dokladoch.
0 0
HEBA HEBA

HEBA je offline (nepripojený) HEBA

mám ekonomické vzdelanie, momentálne účtujem v JU ...viac
Presun bol za celé zdaňovacie obdobie z BÚ do pokladne, tj, sumár priebežných položiek za celý rok 2007. Ja mám k dispozícii len výkaz o M a Z. Ale aj tak je to sprostosť /prepáčte za výraz/.
Vo výkaze o MaZ v jednoduchom účtovníctve by nemal byť zostatok ani mínusový ani plusový.
Nemá to logiku, radšej Vám ani nenapíšem čo mi povedala prečo to tak urobila.
Lenže teraz očakáva, aby som to napravila ja.
Podľa mňa je tu jediné riešenie, podať opravný výkaz.
Váš názor?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
HEBA Pozri príspevok
Presun bol za celé zdaňovacie obdobie z BÚ do pokladne, tj, sumár priebežných položiek za celý rok 2007. Ja mám k dispozícii len výkaz o M a Z. Ale aj tak je to sprostosť /prepáčte za výraz/.
Vo výkaze o MaZ v jednoduchom účtovníctve by nemal byť zostatok ani mínusový ani plusový.
Nemá to logiku, radšej Vám ani nenapíšem čo mi povedala prečo to tak urobila.
Lenže teraz očakáva, aby som to napravila ja.
Podľa mňa je tu jediné riešenie, podať opravný výkaz.
Váš názor?
Inú možnosť nevidím , len vyhotoviť správny výkaz za rok 2007 , aby sa v roku 2008 vychádzalo zo správnych počiatočných stavov z predchádzajúceho obdobia .
Naposledy upravil Zita5 : 17.02.09 at 10:51 Dôvod: oprava chybičky so - zo
0 0
HEBA HEBA

HEBA je offline (nepripojený) HEBA

mám ekonomické vzdelanie, momentálne účtujem v JU ...viac
Ďakujem pekne
Príjemný deň
Elena
0 0
Zorenka Zorenka

Zorenka je offline (nepripojený) Zorenka

Uistite ma prosím:
majetok v obstarávaní /budova k 31.12.08/patrí vo výkaze MaZ do riadku dlhodobý majetok? Inventarizácia majetku v obstarávaní je súpis nákladov vynaložených k 31.12.08?
0 0
IwanaV IwanaV

IwanaV je offline (nepripojený) IwanaV

Dobrý deň, máte niekto skúsenosť s podaním opravných výkazov (výkaz o majetku a záväzkoch)? Sú za to pokuty? ďakujem
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
Dobrý deň, prosila by som o radu. Vyplňujem Výkaz MaZ, ale neviem či je to dobre. Totiž mali sme v predzásobení eurohotosvosťou peniaze za 30.000 Sk, takže peniaze vo val. pokladni zapíšem do r. č. 10 30.000 Sk, ale keďže tie peniaze k 31.12. ešte sme mali na účte, tak aj v riadku č. 11 je 30.000 sk a zároveň nakolko je to závazok /lebo bolo z účtu odpísané len 1.1.2009/ aj v riadku č. 17 30.000 Sk ? Odobrí mi to niekto, vopred ďakujem
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
Zuzy Pozri príspevok
Dobrý deň, prosila by som o radu. Vyplňujem Výkaz MaZ, ale neviem či je to dobre. Totiž mali sme v predzásobení eurohotosvosťou peniaze za 30.000 Sk, takže peniaze vo val. pokladni zapíšem do r. č. 10 30.000 Sk, ale keďže tie peniaze k 31.12. ešte sme mali na účte, tak aj v riadku č. 11 je 30.000 sk a zároveň nakolko je to závazok /lebo bolo z účtu odpísané len 1.1.2009/ aj v riadku č. 17 30.000 Sk ? Odobrí mi to niekto, vopred ďakujem

Nikto nevie poradiť?
0 0
miriaml miriaml

miriaml je offline (nepripojený) miriaml

Ahojte. Chcem Vás poprosiť o radu. Výkaz majetku a záväzkov za rok 2008 riadok 17 záväzky: patria sem neuhradené faktúry, neuhradená DPH za 4Q 2008 a aj vypočítaná neuhradená daň z príjmov za rok 2008? Ďakujem.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

miriaml Pozri príspevok
Ahojte. Chcem Vás poprosiť o radu. Výkaz majetku a záväzkov za rok 2008 riadok 17 záväzky: patria sem neuhradené faktúry, neuhradená DPH za 4Q 2008 a aj vypočítaná neuhradená daň z príjmov za rok 2008? Ďakujem.
Áno. Aj daň z MV, odvody SZČO za 12/2008, ...... atd.
0 0
slnenko slnenko

slnenko je offline (nepripojený) slnenko

ak som vo výkaze o majetku a závazkoch za rok 2007 nezahrnula poistenie 12/2007 splatné 8.1.2008 mám podať nový-opravný výkaz o majetku a záväzkoch za rok 2007? je to veľká chyba? Dakujem
0 0
slnenko slnenko

slnenko je offline (nepripojený) slnenko

Pekný dník,

ja sa chcem spýtať na jednu vec...Vyplňujem Výkaz o majetku a záväzkoch...a rozdiel medzi majetkom a záväzkami mi vyšla mínusová hodnota...je to v poriadku???

Ďakujem vopred za Vašu pomoc
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

slnenko Pozri príspevok
Pekný dník,

ja sa chcem spýtať na jednu vec...Vyplňujem Výkaz o majetku a záväzkoch...a rozdiel medzi majetkom a záväzkami mi vyšla mínusová hodnota...je to v poriadku???

Ďakujem vopred za Vašu pomoc

Môže byť aj mínus. Napokon, máš tam aj možnosť to "znamienko" zapísať na tlačive.
0 0
slnenko slnenko

slnenko je offline (nepripojený) slnenko

Paula Pozri príspevok
Môže byť aj mínus. Napokon, máš tam aj možnosť to "znamienko" zapísať na tlačive.

Díky moc Paula si zlatá
0 0
Kelis Kelis

Kelis je offline (nepripojený) Kelis

Dobrý deň, prosím o informáciu. Vo výkaze M a V je v riadku DHM uvedený tento majetok v evidencii nad 30 000 Skk vo vstupnej cene, alebo zostatkovej cene? Majetok sa riadne odpisuje.

Ďakujem.

Pekný deň.
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Kelis Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím o informáciu. Vo výkaze M a V je v riadku DHM uvedený tento majetok v evidencii nad 30 000 Skk vo vstupnej cene, alebo zostatkovej cene? Majetok sa riadne odpisuje.

Ďakujem.

Pekný deň.
V zostatkovej cene (podľa účtovných odpisov).
0 0
Kelis Kelis

Kelis je offline (nepripojený) Kelis

Ďakujem krásne, som si myslela, ale viac hláv, viac rozumu.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Prosím Vás, výkaz o MaZ pri ukončení podnikania bude nulový? Alebo sa v ňom budú nachádzať aj neuhradené pohľadávky, ktoré sa dodaňujú v DP ? Ďakujem
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Iwett Pozri príspevok
Prosím Vás, výkaz o MaZ pri ukončení podnikania bude nulový? Alebo sa v ňom budú nachádzať aj neuhradené pohľadávky, ktoré sa dodaňujú v DP ? Ďakujem
Pozrite tu , ešte pred tým ako spravíte DP .

http://www.porada.sk/983132-post173.html
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Zita5 Pozri príspevok
Pozrite tu , ešte pred tým ako spravíte DP .

http://www.porada.sk/983132-post173.html
Ďakujem veľmi pekne, a ten vykaz majetku bude nulový ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať