Zavrieť

Porady

vykaz o majetku a zavazkoch

Ahojte,

ako zavazok sa vo vykazu o majetku a zavazkoch vykazuju len neuhradene dosle faktury alebo jeste nieco, napr. vypoctena neuhradzena dan z prijmu?

Dakujem :-)
Usporiadat
Katka0208 Katka0208

Katka0208 je offline (nepripojený) Katka0208

a zároveň, po celkovom odpísaní DHM je riadok 2 nulový? Ďakujem
0 0
m.urbanova m.urbanova

m.urbanova je offline (nepripojený) m.urbanova

Ežor Pozri príspevok
Prosím o radu, na porade som si preštudovala kopec vecí ohľadom výkazu o majetku a záväzkoch, a mám v tom poriadny zmätok.
Prosím na konkrétnom prípade:
Kúpim do kancelárie písací stôl. Cena do 30 000,- Sk, doba použiteľnosti viac ako jeden rok. Zaúčtujem v PD ako VOZD v členení materiál. Zaevidujem v knihe krátkodobého majetku.
V prípade, že som stôl okamžite zaradila do používania, tak vo výkaze v kolónke majetok uvediem na konci učt. obdobia sumu 0,- lebo stôl používam. V prípade, že ho mám zabalený niekde na sklade tak tam uvediem sumu stola. Je to tak správne alebo je to úplne ináč. Prosím poraďte
je to takto správne?
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

m.urbanova Pozri príspevok
je to takto správne?
áno,je to tak správne
0 0
Katka0208 Katka0208

Katka0208 je offline (nepripojený) Katka0208

Re: vykaz o majetku a zavazkoch
Pekný deň, prosím Vás, súčasná hodnota drobného majetku sa uvádza vo výkazu MaZ na riadok č. 5 ? Ďakujem

Prosíííím, nikto neporadí?? Predchádzajúca účtovníčka v minulom roku totiž zaradila do výkazu MaZ do zásob do r.5. Mne sa to ale veľmi nepozdáva, veď ide o majetok, ktorý sa začal hneď používať, tak prečo do zásob? Ďakujem
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Katka0208 Pozri príspevok
Re: vykaz o majetku a zavazkoch
Pekný deň, prosím Vás, súčasná hodnota drobného majetku sa uvádza vo výkazu MaZ na riadok č. 5 ? Ďakujem

Prosíííím, nikto neporadí?? Predchádzajúca účtovníčka v minulom roku totiž zaradila do výkazu MaZ do zásob do r.5. Mne sa to ale veľmi nepozdáva, veď ide o majetok, ktorý sa začal hneď používať, tak prečo do zásob? Ďakujem
Do riadku č. 05 sa píše materiál, ktorý je evidovaný na sklade (napr. krátkodobý majetok, materiál a pod.)
0 0
Katka0208 Katka0208

Katka0208 je offline (nepripojený) Katka0208

dakujem veeeelmi za odpoved, preto sa radim, lebo sa mi zda, ze to bolo zle
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

rodina1 Pozri príspevok
Do riadku č. 05 sa píše materiál, ktorý je evidovaný na sklade (napr. krátkodobý majetok, materiál a pod.)
Ako dostanem ten kratkodoby majetok do r.05. Zakupili sme vrtacku, ktora bola zaevidovana ako material, bola zaradena aj do evidencie kratkodobeho majetku, ale v r.05 mam nulu.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Prima73 Pozri príspevok
Ako dostanem ten kratkodoby majetok do r.05. Zakupili sme vrtacku, ktora bola zaevidovana ako material, bola zaradena aj do evidencie kratkodobeho majetku, ale v r.05 mam nulu.
Písala som, že do riadku č. 5 sa píšu zásoby na sklade. To znamená, ak si kúpila vŕtačku, eviduješ ju ako krátkodobý majetok, ale nevedieš ju na sklade, tak sa ti do toho riadku nedostane.
1 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

rodina1 Pozri príspevok
Písala som, že do riadku č. 5 sa píšu zásoby na sklade. To znamená, ak si kúpila vŕtačku, eviduješ ju ako krátkodobý majetok, ale nevedieš ju na sklade, tak sa ti do toho riadku nedostane.

Zmiatlo ma v tom prispevku ze kratkodoby majetok ma byt vo vykaze. Ale ked tu vrtacku pouzivame, tak sa neuvadza do vykazu. Dakujem.
0 0
Kelis Kelis

Kelis je offline (nepripojený) Kelis

SZČO ukončila živonosť k 21.9.2009. Vo výkazoch o P a V A M a Z za rok 2009 uvedie dátum k________________ a za obdobie od 012009 do___________? Prosím o radu. Ďakujem.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

- dátum k 21.9.2009
- obdobie od 01/2009 do 09/2009
- vo výkazoch zaškrtneš : účtovná závierka mimoriadna
1 0
Kelis Kelis

Kelis je offline (nepripojený) Kelis

Ďakujem a prajem krásny nedeľný večer. Teda pre mňa určite po tejto jasnej a zromiteľnej odpovedi od Zdenky 0705 je.
0 0
Kelis Kelis

Kelis je offline (nepripojený) Kelis

Predsa ešte jedna, ak mám zostatkovú cenu majetku, uvádzam ju ešte vo výkaze o M a V k tomu 21.9.2009?
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Áno

Odpoveď v príspevku č. 139.
Naposledy upravil ego.mc : 08.03.10 at 01:10 Dôvod: oprava
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Kelis Pozri príspevok
Predsa ešte jedna, ak mám zostatkovú cenu majetku, uvádzam ju ešte vo výkaze o M a V k tomu 21.9.2009?
Majetok si predsa vyradíš z obchodného majetku ku dňu ukončenia činnosti szčo. Takže žiadnu zostatkovú cenu už nemáš.
0 0
Kelis Kelis

Kelis je offline (nepripojený) Kelis

Tak som z toho troška mimo. Ego, uvádzam tú zostatkovú cenu, alebo nie?ďakujem vopred.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Mám živnostníka, ktorý v júni zrušil živnosť. Všetky pohyby na účte po tomto dátume som zaúčtovala cez uzávierkové operácie.Zostali mu ešte zásoby - nepredaný tovar, ktorý som tiež zaúčtovala cez uzávierkové operácie do zdaniteľných príjmov.
No, ale on si vybavil novú živnosť v septembri, začínal s nulovým stavom a na úplne iný predmet činnosti, ktorá bola k 31.12. platná.(zrušená 15.2.2010)
Ako mám postupovať ďalej?
Pozn.:Jemu by pomohlo pripočítanie zostatkovej ceny tovaru do príjmu, lebo mal nízky základ dane.
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Zdenka 0705 Pozri príspevok
Majetok si predsa vyradíš z obchodného majetku ku dňu ukončenia činnosti szčo. Takže žiadnu zostatkovú cenu už nemáš.
Kelis Pozri príspevok
Tak som z toho troška mimo. Ego, uvádzam tú zostatkovú cenu, alebo nie?ďakujem vopred.
Môj názor je taký:
Ak končím s podnikaním 21.9., tak 21.9. o 23:59:59 platia pre mňa rovnaké pravidlá ako pre všetky účtovné jednotky.
Nepoznám právny predpis, ktorý by mi prikazoval "vybieliť" pokladňu a preradiť všetok majetok do osobného užívania pred skončením podnikania.
Dovolím si citát zo zákona o účtovníctve:
§17 "(8) Účtovná jednotka je povinná uvádzať v účtovnej závierke informácie podľa stavu ku dňu, ku ktorému sa účtovná závierka zostavuje; to platí obdobne aj pre všetky účtovné zápisy, ktoré sa uskutočňujú iba ku dňu, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka, ak tento zákon ďalej neustanovuje inak. Účtovná jednotka pritom zohľadňuje aj informácie týkajúce sa stavu ku dňu, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka a ktoré účtovná jednotka získala do dňa zostavenia účtovnej závierky."

Jedine musím tento svoj majetok (zásoby, pohľadávky a záväzky) v PD uzávierkovými operáciami daňovo vysporiadať.

Ak sa mýlim, prosím, opravte ma.

Odpoveď pre Kelis: Ak sa rozhodneš majetok vyradiť, vo Výkaze MaZ ho neuvádzaš, ak nie, tak uvádzaš.
Naposledy upravil ego.mc : 08.03.10 at 01:31 Dôvod: spresnenie textu
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
VladoaKatka Pozri príspevok
Mám živnostníka, ktorý v júni zrušil živnosť. Všetky pohyby na účte po tomto dátume som zaúčtovala cez uzávierkové operácie.Zostali mu ešte zásoby - nepredaný tovar, ktorý som tiež zaúčtovala cez uzávierkové operácie do zdaniteľných príjmov. Ak obnovil činnosť do podania DP, § 17 ZoDP sa neuplatňuje.
No, ale on si vybavil novú živnosť v septembri, začínal s nulovým stavom a na úplne iný predmet činnosti, ktorá bola k 31.12. platná.(zrušená 15.2.2010)
Ako mám postupovať ďalej?
Pozn.:Jemu by pomohlo pripočítanie zostatkovej ceny tovaru do príjmu, lebo mal nízky základ dane.
A čo tak predaj starých zásob za nadobúdaciu cenu?
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

ego.mc Pozri príspevok
A čo tak predaj starých zásob za nadobúdaciu cenu?
To som mu radila aj ja, ... no nič, pripočítame to o rok .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať