Zavrieť

Porady

Prihlasovanie a odhlasovanie v socialnej poistovni

Dobrý den, prosím Vás ako to je s prihlasovaním do Soc.poistovne.Prihlasujem zamestnanca den pred nástupom a odhlasujem max.den po rozviazaní prac.pomeru? To sa týka soc.poistovne alebo aj zdravotných poistovní.Dakujem
Usporiadat
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Dakujem za super rýchle poradenstvo. Je jedno či uzatvorím so študentom dohodu o vyk.práce alebo o brig.práci? Má to vplyv na odvody?
0 0
Hanina Hanina

Hanina je offline (nepripojený) Hanina

na odvody to vplyv nemá len UP 0,8%, ale čo sa týka hodín tak
DoVP= 300hod, DoBPŚ= 100 hod.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Super, dakujem a krásny deň.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Hanina
na odvody to vplyv nemá len UP 0,8%, ale čo sa týka hodín tak
DoVP= 300hod, DoBPŚ= 100 hod.
Ale veď sa tu už x-krát rozoberalo, že pre DoBPŠ neplatí tých 100 hodín, ale študent môže odrobiť polovicu normálneho pracovného času.
0 0
Alllena Alllena

Alllena je offline (nepripojený) Alllena

Valika
Dakujem za super rýchle poradenstvo. Je jedno či uzatvorím so študentom dohodu o vyk.práce alebo o brig.práci? Má to vplyv na odvody?
odvody sú tie isté zamestnávateľ 0.8% z odmeny ÚP zamestnávateľ,ale musíš rozoznávať akú prácu ide vykonávať,predpokladám,že študent.ak vykoná prácu jednorázovo napr.náter základnou a vrchnou farbou 50 bm trubiek v obdodí od 01.08.05 do 31.08.05 ,potom dohoda o vykonaní práce.Ak bube vykonávať opakovanú činnosť napr. upratovanie tak DoBPŚ musiš mať potvrdenie ,že je študent.Pri dohode o VP musíš sledovať počet hodín v danom roku nesmie prekročiť 300 hod u jedného zamestnávateľa. mala som tie presne isté starosti
zo Soc.poisťovňou ako ty .Všetci ti pekne poradili ,len si zájdi do Soc.poisťovne osobne a všetko si daj potvrdiť.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Valika
Pekný den prajem všetkým.Ideme zajtra prijať zamestnanca na dohodu o vyk.práce.Dnes pošlem mailom prihlásenie zamestnanca na mail praca@socpoist.sk a neviem čo zamená skratka PZ a D?

Mám ešte vypísať a odovzdať reg.list FO a odovzdať ho do 3 dní do SP. Čo všetko ešte treba vyplniť? Má niekto vzor dohody o brig.práci študenta? Vdaka.
Ak ešte potrebuješ vzor dohody...
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Valika
Pekný den prajem všetkým.Ideme zajtra prijať zamestnanca na dohodu o vyk.práce.Dnes pošlem mailom prihlásenie zamestnanca na mail praca@socpoist.sk a neviem čo zamená skratka PZ a D?

Mám ešte vypísať a odovzdať reg.list FO a odovzdať ho do 3 dní do SP. Čo všetko ešte treba vyplniť? Má niekto vzor dohody o brig.práci študenta? Vdaka.
PZ - Pracovná zmluva
D - Dohoda

Dúfam, že nie je neskoro. Ahoj.
0 0
ajka5 ajka5

ajka5 je offline (nepripojený) ajka5

Prihlasiť musíš minimálne den pred nástupom zamestnanca - faxom, sms alebo aj osobne a ukončenie ak sa nemýlim, stačí do 3 dní po skončení PP osobne.
0 0
Ala100 Ala100

Ala100 je offline (nepripojený) Ala100

Nie som mzdarka, a nepostrehla som zmenu doby prihlasenia zamestnanca do prace.. keby ste videli ten uskrn na tvare pani co mi brala tlacivo... moze mi niekto povedat, ake mi z toho hrozia pokuty?
0 0
urs urs

urs je offline (nepripojený) urs

Ala100
Nie som mzdarka, a nepostrehla som zmenu doby prihlasenia zamestnanca do prace.. keby ste videli ten uskrn na tvare pani co mi brala tlacivo... moze mi niekto povedat, ake mi z toho hrozia pokuty?
Neviem. Ale pani na sociálke v Ba mi povedala, že tie "hory" prihlášok čo sa im hromadia vďaka nahlasovaniu dohodárov nestačia v termíne spracovať, tak sa neboj.
0 0
janka37 janka37

janka37 je offline (nepripojený) janka37

urs, presne tak, niekedy sú dokonca radi, keď im to vôbec predložíme. Je veľa firiem, čo sa s nejakým nahlasovaním vôbec neobťažujú.

Takže myslím, že v takýchto prípadoch pokuty nie sú na dennom poriadku.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Viete kolko tam pride denne prihlasok??? A teraz si este predstavte ze to maju vsetko nahodit do tych ich PC, a este to aj kontrolovat s Blavou, ci poslali pred nastupom, alebo nie, a este teraz ked je dovolenkove obdobie....pochybujem, ze z toho robia nejaku vedu, podla mna to len aby sme sa viac stresovali
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Dakujem za vzor doh.o brig.práci študenta, nemá niekto vzor dohody o vykonaní práce? Pekný den všetkým.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Na margo rýchlosti evidedovania prihlášok a odhlášok môžem povedať toľko, že u nás ešte odhlášky z júla pre zamestnancov v TPP len v tomto týždni sumarizujú....
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ahojte.

Okrem daňového úradu, zdravotnej poisťovne a sociálnej poisťovne, treba posielať nejaké výkazy za zamestnancov a niekde inde? Napr. na nete som našla mesačný výkaz pre NÚP.
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Nie netreba. Mesačné výkazy pre "NÚP" sa posielali do 31.12.2003. Po tomto termíne na seba prevzala všetky tieto povinnosti sociálna poisťovňa.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Janka6685
Ahojte.

Okrem daňového úradu, zdravotnej poisťovne a sociálnej poisťovne, treba posielať nejaké výkazy za zamestnancov a niekde inde? Napr. na nete som našla mesačný výkaz pre NÚP.
Janka, drž sa Porady, tá ťa nesklame! a nečítaj všetko na nete, alebo si všímaj aj dátumy aktualizácie stránok. NÚP už neexistuje.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Janka6685
Ahojte.

Okrem daňového úradu, zdravotnej poisťovne a sociálnej poisťovne, treba posielať nejaké výkazy za zamestnancov a niekde inde? Napr. na nete som našla mesačný výkaz pre NÚP.
To už je minulosťou.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
ĎakujemTak to som rada, že to netreba. Takéto papiere som vypisovala aj keď som v jednej firme praxovala. Na nete je veľa vecí, ktoré už nie sú aktuálne, ale nie vždy sa dá okamžite zistiť, či je to tak, preto je tu porada.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať