Zavrieť

Porady

Prihlasovanie a odhlasovanie v socialnej poistovni

Dobrý den, prosím Vás ako to je s prihlasovaním do Soc.poistovne.Prihlasujem zamestnanca den pred nástupom a odhlasujem max.den po rozviazaní prac.pomeru? To sa týka soc.poistovne alebo aj zdravotných poistovní.Dakujem
Usporiadat
jana991 jana991

jana991 je offline (nepripojený) jana991

Čo s DOVP, ktoré sa prekrívajú, to znamená, že každá je na inú činnosť, a idú v súbehu? Ako to vykazovať v SP? Prihlásiť DOVP každú samostatne? Na jednu osobu mám teraz v súbehu 5 dohôd. A keď 5 prihlásim a potom ich budem postupne odhlasovať, tak v tom bude riadny chaos, aspoň pre nich.
A bolo mi povedané na SP, že musím každú dohodu vykazovať samostatne, ale čo ak mi SW berie len jeden pracovný pomer? Mám z toho doslova hrôzu.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Prosím Vás, nechávate na zamestnancoch, aby sa sami odhlasovali po ukončení pracovného pomeru v zdravotných poisťovniach ?
Mne vo Všeobecnej pani pri okienku nechcela zobrať "lajstro", vraj si má s ním prísť osobne poistenec. To bude "poriadok", keď si to budú robiť-nerobiť sami.
A čo si ja založím k ukončeniu, keď sa on neodhlási ?[/QUOTE] Reakcia na príspevok:
Moja včerajšia skúsenosť: máme pracovníčku ktorej končí v nedelu rodičovská dovolenka, včera som jej robila výstup s tým, že som jej povedala, že má ísť na ZP - konkrétne VšZP Trnava odhlásiť sa. A ona na mňa, že to je somarina, že aj jej manžel má firmu a dobrú mzdárku a personalistku a že nikto o tom ešte nepočul .... Tak som jej ukázala zákon o zdr. poistení. A že ona si zavolá na zdravotku a že sa bude na mňa sťažovať že ju nechcem odhlásiť zo zdravotky.
Tak som pred ňou zavolala na zdravotku, telefón som dala na hlasitý odposluch, aby pani ing. počula na vlastné uši. A mali ste vidieť, ako potom sklopila uši a nepovedala ani ako sa hovorí mäkké f, keď počula to isté čo som jej hovorila ja.
Naposledy upravil janaGT : 22.04.05 at 06:37
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

jana991
Čo s DOVP, ktoré sa prekrívajú, to znamená, že každá je na inú činnosť, a idú v súbehu? Ako to vykazovať v SP? Prihlásiť DOVP každú samostatne? Na jednu osobu mám teraz v súbehu 5 dohôd. A keď 5 prihlásim a potom ich budem postupne odhlasovať, tak v tom bude riadny chaos, aspoň pre nich.
A bolo mi povedané na SP, že musím každú dohodu vykazovať samostatne, ale čo ak mi SW berie len jeden pracovný pomer? Mám z toho doslova hrôzu.
Ńa toto odpovedali v SP (na stretnutí programátorov - pýtal sa myslím pán Mihál), že každú DOVP treba prihlasovať a evidovať samostatne - čiže 5 súbežných dohôd = 5 riadkov vo výkaze, 5 prihlášok, 5 odhlášok. Chaos v tom bude. Myslím, ze v akomkoľvek SW by sa mal dať zadať 1 človek pod rôznymi osobnými čislami - čiže ako viac pracovníkov.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
somij
Ńa toto odpovedali v SP (na stretnutí programátorov - pýtal sa myslím pán Mihál), že každú DOVP treba prihlasovať a evidovať samostatne - čiže 5 súbežných dohôd = 5 riadkov vo výkaze, 5 prihlášok, 5 odhlášok. Chaos v tom bude. Myslím, ze v akomkoľvek SW by sa mal dať zadať 1 človek pod rôznymi osobnými čislami - čiže ako viac pracovníkov.
k tomuto sa zmôžem už len na suché hihi...veď to ani divá sviňa neusleduje, nie to ešte sociálkový slabomyselný informačný systém...doteraz nemajú v databáze ľudí prihlásených k prvému januáru...
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

somij
Ńa toto odpovedali v SP (na stretnutí programátorov - pýtal sa myslím pán Mihál), že každú DOVP treba prihlasovať a evidovať samostatne - čiže 5 súbežných dohôd = 5 riadkov vo výkaze, 5 prihlášok, 5 odhlášok. Chaos v tom bude. Myslím, ze v akomkoľvek SW by sa mal dať zadať 1 človek pod rôznymi osobnými čislami - čiže ako viac pracovníkov.
No dobre, 5 čísiel pre jedného človeka, tým sa vyhovie absurdným požiadavkám SP. Ale potom bude na konci roka viac roboty, lebo budú sa musieť napočítavať príjmy
a daň pre potvrdenie o príjme, prípadne pre ročné zúčtovanie dane, pre ročné hlásenie na DÚ. Napr. v OLYMP-e, ak má pracovník viac čísiel, tak údaje nespočítava
/čo by mohlo podľa rodného čísla/.
A ako by to bolo potom v praxi, ak by si uplatňoval nezdaniteľnú čiastku? Asi len u
jednej dohody a z ostatných by platil daň a zrovnalo by sa mu to v RZD a DP.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Nezdaniteľnú čiastku si uplatňuje u zamestnávateľa. Predavok by sa mal vypočítať z úhrnu príjmov zo všetkých dohôd po odpočítaní nezdaniteľnej čiastky. Náš softvér to tak robí.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ľudkovia dobrí a vy si myslíte, že to na tej SP aj majú tak zaevidované,aby v tom nemali chaos, ale prehľad?
Veď len ja keď im pošlem 42 prihlášok dohodárov a ešte v tom istom mesiaci ďaľších 32 našich TPP, ktorí majú aj dohodu, tak to už je aj pre mňa silná káva. A to som ich ešte neodhlasovala, budem asi potrebovať pisára.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Prajem pekný deň ,

včera som nahlasovala jedného chalana na DoVP do sociálnej poisťovne SMS-kou/ešte písomne nie / , jeho nástup sa mal uskutočniť dnes .Namiesto nástupu na brigádu , ráno volal , že nenastúpi , pretože otec mu niečo iné vybavil . Čo fčul ??? Viem , že musím odhlásiť SMS-kou , ale treba to dať sociálke aj písomne čiže prihlášku aj odhlášku .

Za Váš názor ďakujem .
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Zita5
Prajem pekný deň ,

včera som nahlasovala jedného chalana na DoVP do sociálnej poisťovne SMS-kou/ešte písomne nie / , jeho nástup sa mal uskutočniť dnes .Namiesto nástupu na brigádu , ráno volal , že nenastúpi , pretože otec mu niečo iné vybavil . Čo fčul ??? Viem , že musím odhlásiť SMS-kou , ale treba to dať sociálke aj písomne čiže prihlášku aj odhlášku .

Za Váš názor ďakujem .
Podľa tohoto čo píše SP na svojej stránke /hrubo vyznačené/nie. ˇˇCo v zápätí poslednou vetou zas vylučujú, takže j by som vyplnila nasledovné tlkačivo:
http://www.socpoist.sk/files/reglist...mestnanca1.doc
Pobočka zaregistruje zamestnanca do registra poistencov až po písomnom potvrdení tlačiva odoslaného faxom alebo elektronickou poštou, a po potvrdení SMS na tlačive určenom Sociálnou poisťovňou. V prípade, ak zamestnávateľ začal zamestnávať aspoň jedného zamestnanca, pobočka môže zaregistrovať zamestnanca do registra poistencov až po prihlásení sa zamestnávateľa do registra zamestnávateľov (osemdňová lehota na prihlásenie zamestnávateľa do registra zamestnávateľov ostala nezmenená).

Pokiaľ k vzniku poistenia vôbec nedošlo (odstúpenie od zmluvy) použite tlačivo „Zrušenie prihlásenia zamestnanca“.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Evina ďakujem Ti pekne za plne vyčerpávajúcu odpoveď . Ešte tak okrajovo , mám ho nahláseného len SMS-kou , ale prihlášku som mala na pláne isť zaniesť dnes . Čiže ak tomu dobre rozumiem , prihláška/tlačivko/ - to už nebudem vypĺňať , ale vypíšem talčivo , ktoré si mi prilepila k Tvojej odpovedi . Je to tak ??
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Zita5
Evina ďakujem Ti pekne za plne vyčerpávajúcu odpoveď . Ešte tak okrajovo , mám ho nahláseného len SMS-kou , ale prihlášku som mala na pláne isť zaniesť dnes . Čiže ak tomu dobre rozumiem , prihláška/tlačivko/ - to už nebudem vypĺňať , ale vypíšem talčivo , ktoré si mi prilepila k Tvojej odpovedi . Je to tak ??
Áno, ja som to tak pochopila
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Evina ďakujem veľmo pekne .
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Súhlasím s Evinou.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ahojte.

Ak chodím nahlasovať a odhlasovať zamestnancov na sociálku prár dní pred nástupom resp. odchodom, vtedy je tiež povinnosť posielať sms-ky?
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Nie je, platí to iba vtedy, ak sa riadna registrácia nestihne doručiť v stanovenom termíne.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Magma
Nie je, platí to iba vtedy, ak sa riadna registrácia nestihne doručiť v stanovenom termíne.
Ďakujem. Chvalabohu
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Prepáčte, ale musím sa opýtať. Čiže ak pôjdem osobne na pobočku soc. poisťovne pred nástupom zamestnanca a deň po odchode zamestnanca, nemusím poslať sms-ku? Také som teraz našla lehoty v zákone aj na stráke soc. poisťovne. Ale veď sms-ku tiež musím poslať pred nástupom, tak aký je v tom rozdiel?
0 0
Janna Janna

Janna je offline (nepripojený) Janna

Janka6685
Prepáčte, ale musím sa opýtať. Čiže ak pôjdem osobne na pobočku soc. poisťovne pred nástupom zamestnanca a deň po odchode zamestnanca, nemusím poslať sms-ku? Také som teraz našla lehoty v zákone aj na stráke soc. poisťovne. Ale veď sms-ku tiež musím poslať pred nástupom, tak aký je v tom rozdiel?
SMS sa posiela, keď nestíhaš zaniesť rýchlo prihlášku do SP. V prípade, že pošleš SMS je potrebné doniesť prihlášku do 3 dní odo dňa odoslania SMS.
Ale ty pokiaľ nosíš prihlášky načas do SP, tak SMS neposielaš.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Janna
SMS sa posiela, keď nestíhaš zaniesť rýchlo prihlášku do SP. V prípade, že pošleš SMS je potrebné doniesť prihlášku do 3 dní odo dňa odoslania SMS.
Ale ty pokiaľ nosíš prihlášky načas do SP, tak SMS neposielaš.
Ďakujem. Potešila si ma

Prajem úspešný posledný pracovný deň
0 0
Marika x Marika x

Marika x je offline (nepripojený) Marika x

Do SP musiš prihlásiť zamestnanca pred nástupom do práce, to znamená, že aj tesne pred tým SMS alebo faxom, kde máš uvedený čas odoslania a potom do 3 dní podať prihlášku do SP. Odhlásiť najneskôr nasledujúci deň po ukončení. Do ZP je to ešte stále 8 dní.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať