Zavrieť

Porady

účtovanie vrátených fliaš a prepraviek

Ahoj vsetci. Mam len jednu otazocku. Uctovanie vrátených fliaš a prepraviek, z ktorých mam príjem zaúčtujem ako VOZD? Tipujem, ze asi ano, kedze som ich predtym dala do vydavkov. Podnikatel je neplatca DPH.
Vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    lubica100 Pozri príspevok
    Ahoj vsetci. Mam len jednu otazocku. Uctovanie vrátených fliaš a prepraviek, z ktorých mam príjem zaúčtujem ako VOZD? Tipujem, ze asi ano, kedze som ich predtym dala do vydavkov. Podnikatel je neplatca DPH.
    Vopred dakujem.
    Ľubica,
    čo vlastne chceš vedieť?

    píšeš , že máš z fliaš príjem, tzn. že ich predávaš?? /takže je to riadny predaj tovaru......... či vraciaš???? /vrátenie fliaš účtujem ako mínus nákup materiálu/
    Naposledy upravil Muška : 28.03.08 at 11:45
    Takze sa vlastne pytam, ako mam zauctovat, ked nakupim napr. pivo s prepravkami a flasami. Tie musim u dodavatela zaplatit.
    Potom tie piva predam aj s flasami. Niektori zakaznici mi flase donesu vratit a ja ich zas vratim dodavatelovi, ktory mi vrati peniaze. Takze chcem vediet ako mam zauctovat to vratenie flias dodavatelovi, lebo on mi da fyzicky peniaze.....tak je to POZD ci PNOD?

    účtovanie vrátených fliaš a prepraviek

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.