Zavrieť

Porady

kedy sa oplati s.r.o.

chcel by som poradit, podnikam zatial ako SZCO, kedy sa oplati zalozit s.r.o. ?
mam na mysli najma odvodove povinnosti, obmedzene rucenie nie je momentalne to kvoli comu by som to chcel spravit. dakujem
Usporiadat
rrtrash rrtrash

rrtrash je offline (nepripojený) rrtrash

K poslednemu prispevku este chcem zdoraznit, ze obmedzenie rucenia dava 100% nu istotu, nemoze prist nic neocakavane a zvratit situaciu v tvoj neprospech. To je prave ten zasadny fakt, sro poskytuje istotu ze aj v zlych casoch firma neohrozi svojho majitela.
0 0
amoo amoo

amoo je offline (nepripojený) amoo

Priatelia jak citam tak citam furt nieco nove vyskoci co ma zmetie.
V svojej 1-osob. sro. (ktorej som konatelom )
som aj jedinym zamestnancom a ako zamestnanec zo mzdy platim povinne nie male odvody do ZP a SP koncorocne podam DP/FO-A a zdanim 19%.
Predpokladam ze zatial je to v poriadku?

Za sro. podam DP/PO a zdanim 19%. Zisk sro. som zatial ponechaval vzdy pre ucely sro, nebol vyplacany. Preto ako konatel som zatial nikdy nic neodvadzal, neregistroval, nezdanoval.
Predpokladam ze aj to je v poriadku?

Teraz momentalne pripravujem rocnu uzavierku a nalozenie zo ziskom do roku vratane 2010r. s tym ze zisky z sro. ktore sa tam za tie roky naakumulovali, si vyplatim. (mne - konatelovi).
Co bude tento krok pre mna znamenat? obnasat? ake povinnosti? odvodove, danove, nahlasovacie atd?? je to rozumne riesenie,
(Zahrnte tam aj pripadne vysvetlenie nove odv. ZP ako ma postihnu) velmi pekne dakujem za podrobne odpovede, mne to uz tak nepali.
Naposledy upravil amoo : 16.03.11 at 15:31 Dôvod: vymaz bez spolocnika
0 0
rrtrash rrtrash

rrtrash je offline (nepripojený) rrtrash

pokial viem, ked si zdanil na PO a vylejes zisk na FO, tak uz druhykrat nezdanujes nic (resp. zapises tento zisk ako prijem do svojho danoveho priznania, ale potom dohladas nejaku kolonku na odpocitanie uz zdaneneho prijmu od danoveho zakladu takze ak nemas ine prijmy, danovy zakald bude 0. Kedze Miklos zrusil danove sadzby podal vysky prijmu, uz ta to nijakym sposobom nepostihne. Ako je to s odvodmi? Obavam sa ze tam ta to postihne na 100%,za vynosy z kapitaloveho majetku sa maju platit odvody. Ak sa doteraz neplatili (neviem isto ako to je), tak mas za rok 2010 poslednu moznost tie peniaze vyliat bez toho aby ti to rapidne vyprazdnilo penazenku :-D V kazdom pripade by si si mal pohnut a zistit ako to je - staci hladat na internete a citat zakon, ziadna diskusia ti nepomoze, lebo dostanes urcite rozporuplne info, aj tak budes musiet nakoniec citat zakon, lebo len to ti da istotu, ako to naozaj je.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
zisky akumulované do r.2010 včítane nebudú podliehať odvodovej povinnosti, aj ked zostanú vo firme a budú sa rozdeľovať v budúcnosti.
pojem - firma s jedným konateľom bez spoločníka neexistuje. príspevok od amoo.
ak je konateľ zamestnancom a sro platí odvody, musí platiť aj dane a zam-ec nemusí potom podávať DP-A, to je tiež nejaký blud? Alebo máš iné príjmy a dôvod, že sro ti nemôže urobiť RZD?
1 0
amoo amoo

amoo je offline (nepripojený) amoo

Dáákujem za odpovede a trpezlivost, teda som zakladatel ako jediny spolocnik, konatel aj zamestnanec.
Teda sro musi mať kontela aj spolocnika , v mojom pripade je to jedna osoba, preto sa to vola jednoosobova sro som teda konatel aj spolocnik
Z mojou sro mam pracovnu zmluvu ako zamestnanec, z uctu mojej sro odchadzaju odvody z mojej mzdy zamestnanca do ZP a SP v plnej vyske cca 14% a 34%.
DPFO-A som vzdy podaval uplatnil DB a ZP a odviedol dan, (zaciatocne roky mi ani nevysla), pri DPPO som si ponizil DZ (alebo ako sa to vola ten cisty zisk) aj o mzdu zamestnanca a zvysok som zdanil. je to OK?

nerozumiem vsak z prispevku Kejky:ak je konateľ zamestnancom a sro platí odvody, musí platiť aj dane a zam-ec nemusí potom podávať DP-A, to je tiež nejaký blud?
ja DPFO-A podavam, moje jedine prijmy su zo zamestnaneckeho vztahu z sro a pripadne vyplatenie podielu na zisku spolocnikovi... a nemem nijaky dovod aby to nemohla urobit sro

dalej som pochopil ze podiely na zisku z sro si mozem vyplatit ako spolocnik resp. konatel a je vlastne jedno komu pojdu v efektivnosti mojho zisku na nove odvody 2011 ZP?
Naposledy upravil amoo : 23.03.11 at 18:51 Dôvod: doplnenie
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak máš jedinú mzdu z vlastnej sro, tam podpisuješ vyhlásenie, uplatníš si DB, aj nezdaniteľnú sumu, podpíšeš zároveň žiadosť o RZD, ktoré ti sro vykoná - máš mzdovú účtovníčku? kto ti robí všetky papiere súvisiace so mzdami?
Ak nemáš iný príjem, nie si povinný robiť DP-A, všetko sa vysporiada v rámci sro.
Ak si vyplacaš podiely na zisku, tak ich vyplácaš sebe ako spoločníkovi a nikde ich už neuvádzaš - od r.2004 nie sú predmetom dane z príjmu.
áno, si 3v1............spoločník, ktorý založil sro
.........................konateľ, ktorého vymenoval spoločník
.........................zamestnanec, ktorého prijala sro do pracovného pmeru.
a pritom stále tá istá osoba.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
mardz Pozri príspevok
momentalne hlavnym kriteriom su asi odvody..toho s tym dochodkom atd..som si vedomy a neplanujem neplatit donekonecna..len na iste obdobie kym zacne firma na seba zarabat, lebo doteraz to viacmenej financujem zo "svojho"
co sa tyka poplatkov za zaregistrovanie s.r.o., nieco som zistoval ale nemam kompletne informacie - napr. zakladatelska zmluva sa asi da okopirovat(prisposobit) od inej ?? ( netreba platit za jej zostavenie pravnikovi ) potom som sa dopocul ze je rozdiel ked sa registruje bez el. podpisu a s nim...vedel by mi niekto prip. poradit na kolko sa daju "sklepat" tie vstupne poplatky ak je len 1 konatel?
Netreba právnikovi platiť, sú tu spoločnosti, ktoré sa s tým profesionálne zaoberajú a podávajú elektronicky návrhy do OR, viac info v profile.
0 0
amoo amoo

amoo je offline (nepripojený) amoo

Teda ak som podaval dva DP (DPFO-A a DPPO) urobil som to zle? alebo moze byt aj tento variant?
Tak mi to externa uctovnicka urobila. odpovedam a vraciam sa k predchadzajucemu prispevku Kejky
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
DPPO si podával za sro
ja som len podotkla, že sro ti mala urobiť RZD, takže by si nemusel podávať DPFO-A.
SRO musela platiť dan zo zavislej činnosti, ak neurobila RZD, musela vystaviť Potvrdenie o príjme, to rovno mohla urobiť RZD.
Ak náhodou sro nezahlásila zam-ca k odvodom a daniam, neplatila daň zo zav.činnosti, tak má pravdepodobne prúser.
1 0
amoo amoo

amoo je offline (nepripojený) amoo

KEJKA Pozri príspevok
(06.03.11.)
podiel na zisku za rok 2010 nepodlieha dani ani odvodom - naposledy
podiel na zisku za rok 2011 - nepodielha dani, ale odvody do ZP sa platia.

pozor - podiely spoločníkovi, nie konateľovi. Treba rozlišovať.
Nie vždy spoločník = konateľ.
Samozrejme aj konateľ má možnosť dostať podiel na zisu, ale prioritne ich dostáva spoločník.
Priatelia uvedená situácia z odvodmi pre ZP 14% z podielov spoločníkovi je aktuálna, nájdem to aj zákone (prosím pekne ponúknite link)
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
pokiaľ viem, tak tie odvody sú 10%.
Link nájdeš - viac hľadaj, je to tu na Porade.........../mne sa nechce/
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať