Zavrieť

Porady

Vystavená faktúra a kurz

Vystavujeme faktúru do Čiech v EURách. Akým kurzom ju máme prepočítať? Dňom dodania tovaru alebo dňom vystavenia faktúry? Podklady k fakturácii dostávam stále s rovnakým kurzom a moji nadriadní mi tvrdia, že takým istým to mám vyfakturovať, že to majú s Čechmi takto dohodnuté. Je to správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    zrejmä nadriadení vedia niečo viac a postupujú na základe nejakej dohody, ktorú majú uzavretú s - tiež máme nejaké podobné dohody. preto by bolo dobré túto dohodu mať na papieri a priložiť k faktúre - ak sa to opakuje - dať to do interných dokladov či urobiť internú smernicu na to.

    ale nerozumiem aj tak Tvojej otázke poriadne...veď Ty vystavíš FA v EUR a čo tam potrebuješ na čo kurz pre odberateľa? podklady na vystavenie je jedna vec a druhá vec je zaúčtovanie do účta: tam to predsa dáš podľa kurzu dátumu vystavenia fa...

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Chcela by som sa opýtať všetkých skúsených odberateľ požaduje faktúru v EUR. Potrebujem na ňu vystaviť zálohovú faktúru. V akom kurze stanoviť cenu ak je stanovené, že suma stroja má byť cca 100 000,- Sk?

    JDM je offline (nepripojený) JDM

    JDM
    ak chcete fa vystaviť v Euro, mali ste sa dohodnúť na celkovej cene v Euro, zálohová fa sa vystaví na časť v Euro prepočtom kurzu z dátumu vystavenia fa zálohovej, na dofakturovanie sumy sa použije zvyšok sumy v Euro prepočtom na Sk zase z dátumu vystavenia fa.
    Pr.
    celkom 2670,-- Euro
    zálohová fa vystavená 20.01.2006: 2000,-- Euro
    - do účtovníctva 2000 x aktuálny kurz Euro v Skk dňa 20.01.06
    dofakturácia 670,-- Euro
    -do účtovníctva 670,-- Euro x aktuálny kurz Euro v deň vystavenie tejto faktúry.

    JDM je offline (nepripojený) JDM

    JDM
    ešte malý dodatok: ak máte v nejakej zmluve stanovonú cenu, a prepočty kurzov ju prevyšujú, do nákladov tento rozdiel ide cez kurzové straty,

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    ak chcete fa vystaviť v Euro, mali ste sa dohodnúť na celkovej cene v Euro, zálohová fa sa vystaví na časť v Euro prepočtom kurzu z dátumu vystavenia fa zálohovej, na dofakturovanie sumy sa použije zvyšok sumy v Euro prepočtom na Sk zase z dátumu vystavenia fa.
    Pr.
    celkom 2670,-- Euro
    zálohová fa vystavená 20.01.2006: 2000,-- Euro
    - do účtovníctva 2000 x aktuálny kurz Euro v Skk dňa 20.01.06
    dofakturácia 670,-- Euro
    -do účtovníctva 670,-- Euro x aktuálny kurz Euro v deň vystavenie tejto faktúry.

    Akým kurzom stanoviť cenu v EUR. Keď sa chcem dohodnúť s odberateľom je to jedno ak pozadujem aby to bolo 100000,- môžem si stanoviť kurz aj 40 a tým žiadať úhradu 2500 eur?

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    Prepočítava sa dňom uskutočnenia účtovného prípadu. To je deň splnenia dodávky a nie deň vyhotovenia faktúry.

    Zálohová faktúra sa neúčtuje. To je iba výzva na zaplatenie preddavku. Účtovať a oceňovať sa bude až prijatie zálohy. Ak peniaze prídu na účet v EUR, použije sa kurz NBS, ak na účet v Sk tak kurz, ktorým banka pripísala na účet (za ktorý o nás banka kúpila cudziu menu).

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Ak je zálohová faktúra vystavená na celú čiastku a chcem vystaviť na zálohovú faktúru daňový doklad deň dodania má byť dátum kedy som úhradu prijala však. Tým pádom kurz na prepočet zoberiem podľa dátumu úhrady stred NBS?

    NICOLETTA je offline (nepripojený) NICOLETTA

    NICOLETTA
    Milí poradaci,
    akým kurzom sme mali vystaviť fakturu do zahranicia v CZK? Den vystavenia aj dodania je 31.10.2010 . Kurz ma byt z 30.10? Nie sme platcom DPH.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    NICOLETTA Pozri príspevok
    Milí poradaci,
    akým kurzom sme mali vystaviť fakturu do zahranicia v CZK? Den vystavenia aj dodania je 31.10.2010 . Kurz ma byt z 30.10? Nie sme platcom DPH.
    Áno, ten.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.