Zavrieť

Porady

Čo to mám?

Prosím Vás mám antivír ESET a od včera sa mi tam zobrazujú takéto hlášky viď v prílohe, poradí mi prosím niekto čo s tým mám robiť? A ešte hlási "Správca systému vypol správcu úloh"!
Naposledy upravil Chobot : 31.03.08 at 10:05
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    K prvému screenu: Je to varovanie pred chybami v registroch a súboroch a výzva na scanovanie PC (Next).
    Druhý screen: Je tam asi trojan. Na odstránenie hrozby kliknúť na odkaz To remove....

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Máš NOD 32 od Esetu? Ak máš hlášku o víruse, nevidím dobre, čo tam máš, ale malo by to byť vypísané červeným, tak to pošli do esetu a ulož do karantény. Ak sa dá zmazať, tak najprv radšej zmaž. Ale rob to iba ak ti hlási hlášku, že našiel vírus. Tie tabuľky nevyzerajú na filtráciu vírusu v NODe. Zväčšila som si to, vyzerá, že máš vírus. Treba ho odstrániť.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Tá druhá hláška nie je hláška Esetu, ale PC-Antispyware. V každom prípade zmaž.
    Na aké ruské servery ukladáš tie obrázky?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    holubička1 Pozri príspevok
    Prosím Vás mám antivír ESET a od včera sa mi tam zobrazujú takéto hlášky viď v prílohe, poradí mi prosím niekto čo s tým mám robiť? A ešte hlási "Správca systému vypol správcu úloh"!


    Môžu to byť hlášky, ktoré majú navodiť dojem nejakej chybovej hlášky a prinútiť užívateľa, aby klikol na uvedený odkaz alebo aby si stiahol nejaký "údajný" bezpečnostný softvér. Keby to bola nejaká chybová hláška, tak by sa ti zobrazila na desktope a nie v internetovom okne.

    Nakoľko to boli klasické internetové odkazy, ktoré vystavujú neznalých členov porady riziku, že kliknú na tie odkazy, tak tvoje prílohy som vymazal. Nabudúce buď opatrnejší pri pridávaní príloh a uvádzaní internetových odkazov. Pridávaj len obrázkové prílohy. Obrázky vo formáte jpg môžeš pridať ako prílohu, neuvádzaj odkazy, kde si uložil obrázky.

    holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

    holubička1
    Braňo Pozri príspevok
    Tá druhá hláška nie je hláška Esetu, ale PC-Antispyware. V každom prípade zmaž.
    Na aké ruské servery ukladáš tie obrázky?
    Ďakujem všetkým za rady, práceže ESET nenájde žiadny vírus a tie okná tam stále vyskakujú, sory tie ruské strán to moja dcéra šla cez to lebo ako obrázky nešlo prilepiť, stále to ukazovalo , že je to veľké a keď sme to zmenšovali nebolo to vôbec čitateľné. No neviem čo mám s tým robiť stále je to to isté a Nod hlási že tam nič nie je?!

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Skús AVG ten mi našiel tiež nejaké vírusy po tom čo som to skontroloval pomocou NOD-a.
    Použil som tú 30 dňovú verziu z netu.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    holubička1 Pozri príspevok
    Ďakujem všetkým za rady, práceže ESET nenájde žiadny vírus a tie okná tam stále vyskakujú, sory tie ruské strán to moja dcéra šla cez to lebo ako obrázky nešlo prilepiť, stále to ukazovalo , že je to veľké a keď sme to zmenšovali nebolo to vôbec čitateľné. No neviem čo mám s tým robiť stále je to to isté a Nod hlási že tam nič nie je?!
    Synovi tiež začalo pred časom hádzať takéto bezpečnostné hlášky. Jednu sme odstránili a už sa objavila nová. Tiež som hľadal ten súbor, ktorý to spúšťa v msconfigu, registroch a nepomohlo žiadne odstránenie. To sa niekde zažerie a drží sa to tam.

    Bezpečne pomohla reinštalácia Windowsu. Takže najistejšie je zazálohovať dokumenty a preinštalovať Win.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.