Zavrieť

Porady

Výška VZ na ZP pri nepl. voľne

Potrebujem poradiť ohľadne vymeriavacieho základu na zdravotné poistenie.
Máme zamestnankyňu, ktorá je invalidná dôchodkyňa na 70%, a v čase od 11.3.2008-28.3.2008 čerpala neplatené voľno.
Jej hrubý mesačný plat je 16.870,- Sk.
Mzdový program mi vypočítal VZ na ZP 5.623,- Sk, vlastne hrubý plat, ktorý zarobí za čas, ktorý nečerpá NV, ale neviem, či by nemal byť VZ na ZP vo výške 8.100,- Sk.
Prosím, keby mi mohol niekto v tejto veci poradiť, lebo, neviem, či mi mzdový program vypočítal správne VZ, či to nemám opraviť na sumu 8100.
Ďakujem vopred za rady.
Usporiadat
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Miri82 Pozri príspevok
100krát díky za pomoc. Len mi nie je jasné prečo vychádzame z mesačnej mzdy, keď je odmeňovaný hodinovou mzdou??!!!
Ak je odmeňovaný hodinovou mzdou, minimálny základ pre ZP sa vypočíta z hodinovej minimálnej mzdy, zohľadňuje sa kratší ustanovený týždenný p.č. ale nezohľadňujú sa stupne náročnosti práce. T.j. pri 37,5 hod úvazku je min. mzda 1,8112.
0 0
Miri82 Miri82

Miri82 je offline (nepripojený) Miri82

Jana Motyčková Pozri príspevok
Ak je odmeňovaný hodinovou mzdou, minimálny základ pre ZP sa vypočíta z hodinovej minimálnej mzdy, zohľadňuje sa kratší ustanovený týždenný p.č. ale nezohľadňujú sa stupne náročnosti práce. T.j. pri 37,5 hod úvazku je min. mzda 1,8112.
Veľmi pekne ďakujem za pomoc! Tak teda v mojom prípade, keď mal zamestnanec zaradený do druhého stupňa celý apríl neplatené voľno a má podpísaný dodatok na skrátený úväzok 4 hod. denne,tak jeho minimálny vymeriavací základ na ZP by mal byť vypočítaný nasledovne?: 22 / počet dní v apríli, vrátane 2 sviatkov/ x 4 x 1,698 /minimálna hod. mzda pri 40hod.týžd. prac čase/. Pochybnosti mám hlavne s tými 2 sviatkami, keďže robí v nepretržitej prevádzke a s tou min. hod. mzdou. Pred podpísaním dodatku síce robil na úväzok 37,5 hod., kde je min mzda 1,8112, ale s akou hod. mzdou mám rátať pri 20 hod.týžd. čase, tak to mi nie je celkom jasné!!!
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak je na jeho pracovné miesto/prevádzku ustanovený v organizácii 37,5 hod. TPČ, tak treba použiť 1,8112. Sviatok u hod. odmeňovaných nie je považovaný za odprac. čas, t.j. hod. sviatku netreba zahŕňať do odprac. času (ale neprotestujem, ani keď sa tam zahrnú).
0 0
kissovaeva kissovaeva

kissovaeva je offline (nepripojený) kissovaeva

Potrebujem poradiť ohľadne vymeriavacieho základu na zdravotné poistenie.
Máme zamestnanca ktorý je dôchodcs a od 1.1.2010 do 16.1.2010 pracoval a od 17.1.2010 do 31.1.2010 čerpal neplatené voľno.
Jeho plat bol od 16.1.2010 262,18 eur.
Mzdový program mi vypočítal VZ na ZP 297,02 eur, Podľa mňa by sme mali platiť z minima 307,70 eur.
Prosím poradiť, či postupujem správne.
Ďakujem vopred za rady.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak má hodinovú mzdu, vychádza sa z hodinovej minimálnej mzdy 1,768 €/hod. (x8x21 = 297,02)
0 0