Zavrieť

Porady

Preddavkové faktúry

Ahojte poraďáci

tí ktorí pracujete s alfou ako to robíte s došlými preddavkovými faktúrami. Normálne ich zaevidujem medzi záväzky, úhrada je normálne cez banku alebo z pokladne a keď potom príde faktúra tiež zaevidujem do záväzkov len neviem čo s tým ďalej. Ako to riešite vy?
ďakujem za všetky rady
Usporiadat
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

ako uctujete poskytnutu zalohu? 314/221

faktura na zalohu ZD....
dp....

dosla ostra faktura s odpoctom poskyt.zalohy...
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Majka
ako uctujete poskytnutu zalohu? 314/221

faktura na zalohu ZD....
dp....

dosla ostra faktura s odpoctom poskyt.zalohy...
fakt.na zálohu bez základu dane len DPH: MD/DAL
343/383 - len DPH

príde faktúra základ dane tr.5 /321
´ preúč.DPH 383-len DPH, 383 ti zostane 0,00
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Rúbalová Renáta
fakt.na zálohu bez základu dane len DPH: MD/DAL
343/383 - len DPH

príde faktúra základ dane tr.5 /321
´ preúč.DPH 383-len DPH, 383 ti zostane 0,00
Tá 383, to je určite nesprávne!Zálohové fa sa neúčtujú.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Tweety
Tá 383, to je určite nesprávne!Zálohové fa sa neúčtujú.
ako to môžeš vedieť, ved ho používame od vtedy , ako je schválený zákon o DPH z PF. Auditori nemali žiadne námietky a ani daňováci.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Tweety
Tá 383, to je určite nesprávne!Zálohové fa sa neúčtujú.
a ešte doplním. Nejedná sa o účtov.záloh.faktúr , ale o účtovanie daňového dokladu k prijatej platbe.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

ano myslela som uctovanie danoveho dokladu na zaplatenu zalohu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Rúbalová Renáta
ako to môžeš vedieť, ved ho používame od vtedy , ako je schválený zákon o DPH z PF. Auditori nemali žiadne námietky a ani daňováci.
Ak poskytneme zálohu, tak aké výdavky budúcich období. Použila by som účet 379. Takéto účtovanie pripúšťajú aj postupy účtovania.
Opravujem škriatka: 378.
Naposledy upravil Tweety : 09.11.05 at 12:52
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Tweety
Ak poskytneme zálohu, tak aké výdavky budúcich období. Použila by som účet 379. Takéto účtovanie pripúšťajú aj postupy účtovania.
ty sa pýtaš prečo výdav.budúc.období ( lebo očakávaš dodáv.faktúru ), ktorá by mala byť ku koncu roku nulová, ale nie je to podmienkou. No a ja sa ťa pýtam prečo závazok-379? Máš to schválené od auditu a mala si aj na to kontrolu?
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

ako uctujete poskytnutu zalohu? 314/221

faktura na zalohu ZD....neuctuje sa
dph 343/379



dosla ostra faktura s odpoctom poskyt.zalohy...[....
518/321 suma fakturybez dph
379/343 zuctov. uplatnenej dph
343/321 - rozdiel dph /vyuctovania fa je vyssia/

ako vynulujem tu zalohu z 314?
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Majka
ako uctujete poskytnutu zalohu? 314/221

faktura na zalohu ZD....neuctuje sa
dph 343/379



dosla ostra faktura s odpoctom poskyt.zalohy...[....
518/321 suma fakturybez dph
379/343 zuctov. uplatnenej dph
343/321 - rozdiel dph /vyuctovania fa je vyssia/

ako vynulujem tu zalohu z 314?
Prečo si sa rozhodla pre 379? v mojom prípade by to vyzeralo takto, ak ti môžem poradiť:
314/221
1)fa k prij.platbe 343/383
2)ostr.faktúra 518/321 bez DPH
383/321 preúčt. uplat. DPH v bode 1
343/321 rozdiel DPH -odpočet / vyúčtov.fa je vyššia )

nakoniec priradíš 321/314. Konečný stav 321 uhradená, 314 vyčerpaná - priradená.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Majka
ako uctujete poskytnutu zalohu? 314/221
faktura na zalohu ZD....neuctu

dosla ostra faktura s odpoctom poskyt.zalohy...[....
518/321 suma fakturybez dph
379/343 zuctov. uplatnenej dph
343/321 - rozdiel dph /vyuctovania fa je vyssia/
ako vynulujem tu zalohu z 314?
Prosím uveď, dostala si fa na zaplatenú zálohu a potom ešte jednu konečnú, lebo mi to nie je jasné. Aj postupy sú potom rôzne.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

jasne by to malo byt precitaj si to prosim ta znovu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Majka
jasne by to malo byt precitaj si to prosim ta znovu.
Poskytnutá záloha: 314/221 alebo 211
Fa: 518/321
343/321
odrátaná zapl.záloha 321/314
a ostane Ti na účte 321 doplatok , ak bola záloha nižšia ako fa, ak sa záloha rovnala sume na fa, tak potom nedoplácaš nič. A máš účty 314,321 nulové.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

dakujem vam za pomoc.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Tweety
Prosím uveď, dostala si fa na zaplatenú zálohu a potom ešte jednu konečnú, lebo mi to nie je jasné. Aj postupy sú potom rôzne.
Majka-Tweety , jej sa jednalo ako naúčtuje došlú faktúru - finančnú k uhradenej zálohe 314/221 a nie už konečnú-ostrú. Ty si to ako pochopila a ako to vlastne v skutočnosti bolo myslené, pretože teraz začínam o sebe pochybovať či som chápavá
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Rúbalová Renáta
Majka-Tweety , jej sa jednalo ako naúčtuje došlú faktúru - finančnú k uhradenej zálohe 314/221 a nie už konečnú-ostrú. Ty si to ako pochopila a ako to vlastne v skutočnosti bolo myslené, pretože teraz začínam o sebe pochybovať či som chápavá
Dosť to bolo popletené, ale v pôvodnom príspevku mala:
poskytnutá záloha, ostrá fa s odpočtom zálohy, nakoniec som ten jej príspevok(otázku) rozlúštila.
0 0
mccm mccm

mccm je offline (nepripojený) mccm

Janna
Prijaté preddavky sa evidujú v ALFE v evidencii záväzkov a označí sa, že ide o preddavok. Ja používam označenie ZF..., riadne faktúry evidujem ako DF....

1. Prijaté preddavky účtujem ako výdaj neovpl. základ dane
2. Ked mi príde riadna faktúra, zaevidujem ju do ev. záväzkov.
3. Prijatý preddavok vystornujem z výdavkov neovpl. základ dane cez interný doklad, dňom kedy mi prišla riadna faktúra.
4. Ďalším interným dokladom spravím príjem za tovar, službu.... k riadnej faktúre, dňom kedy mi prišla.
V evidencii záväzkov si napíšem k riadnej faktúre, že bola zaplatená zálohovou faktúrou ZF..., dátum, číslo dokladu, a napíšem si k tomu aj tie interné doklady, aby som vedela, ktoré s tým súvisia.
j.
Ako sravím to storno, krok3, pracujem v Alfe. Prípadne ako zaevidujem ak mi ostane nejaký zostatok?
0 0
halibut halibut

halibut je offline (nepripojený) halibut

Mame kontrolu na DPH, chcem sa poradakov opytat na ich nazor, mame dlhodobeho dodavatela tovaru ,fungujeme s nim na principe dennych zaloh, ktore ale stale prevysuju objem dodaneho tovaru, na konci mesiaca sa porovna 314 s ich 324 a na nevycerpanu zalohu na vystavia v zmysle zakona suhrnu fakturu (lebo je tam viac zaloh) s rozpisom dph, kde ju oni odvedu a mi odpocitame. Potom sa z najblizsej ostrej faktury dph zo zalohovky odpocita. Problem je v tom ze kontrolorka chce vidiet aj predfaktury na tie denne zalohy, ktorych je za mesiac aj 30-40. Oni nam ich nevystavuju.Mam od auditorky info, ze pokial sme takto dohodnuti na tie denne zalohy, ze nam tieto predfaktury-poziadavky na zalohy nemusia vystavovat, lebo je to len formalita, oni vedia ze tie peniaze dostanu. A takato predfaktura ani nie je uctovnym a danovym dokladom. DU sa ale boji ci nedochadza k dupl.odpoctu DPH, ale tieto predfaktury by s DPH aj tak nic nemali. Vie mi niekto povedat ci ich mju robit alebo nie? Dakujem
0 0
slnko slnko

slnko je offline (nepripojený) slnko

keby som to mala ja kontrolovať, tak by som určite nekontrolovala zálohové faktúry, ale by som kontrolovala zaplatené zálohy cez BU alebo PD. Nepoznám zákon, ktorý by mi prikazoval, že musím vystavovať zálohové faktúry, alebo že nemôžem prijať zálohu bez vystavenej zálohovej faktúry.
0 0
Jana 55 Jana 55

Jana 55 je offline (nepripojený) Jana 55

Prišla mi preddavková fa za stroj , ktorý budeme odpisovať...Chcem sa spýtať ako mám preddavkovú fa zaučtovať a potom následne aj ostrú aby to bolo dobre aj ohľadne dph..dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať