Zavrieť

Porady

Nové zálohové platby za vykurovanie v bytoch

Ahojte, chcem sa Vás opýtať, či ste sa už stretli s niečím takýmto:

Bol u mňa teraz domový dôverník s tým, že sa mám vyjadriť podpisom, či súhlasím s platbami za vykurovanie (ústredné kúrenie) v byte takto 70% zo skutočnej nameranej hodnoty na digitálnom merači, ktorý mám umiestnený na radiátoroch a 30% z plochy bytu. Je to logické? Je v tom nejaká výhoda? Vie mi niekto povedať, či existuje nejaká vyhláška na tento návrh?Ak s tým nesúhlasím, musí byť nadpolovičná väčšina nájomníkov v bytovom dome, aby to prešlo alebo nie?
Usporiadat
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Lotarka Pozri príspevok
... A pripadá na menší radiátor viac alebo menej dielikov ako na väčší?

Ďakujem za trpezlivosť!
To bude závisieť od teba ako ho budeš mať pustený, či na málo alebo na veľa. Či budeš udržiavať normálnu teplotu alebo trenírkovú.

Na veľkosti radiatora to až tak moc nezáleží. Len trošičku.
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Nemám šancu pestovať trenírkovú teplotu - povedané slovami mojej 8.ročnej dcérky, keď nám dali regulátory a boli nastavené na 5: "A to sme takí bohatí, že to máme na 5."
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Dobrý večer!
Zabrdnem znovu trochu do tejto témy -

bola tu už reč aj o koeficientoch na jednotlivé radiátori. v rámci porovnávania záloh za teplo u svojich známych som natrafila aj na vyúčtovanie f. Techen, v ktorom bol vždy koeficient radiátora 1 aj pri rôznych typoch a veľkostiach.
Ak dobre viem, tak tento koeficient je už určený pri vyrobení, môže sa ale stať, že pri vyúčtovaní inej firmy (my máme ISTU) bude iný. Ešte nemám zistené naše, ale na schôdzi nám hovorili rôzne čísla. Práve preto ma zarazilo, keď som na vyúčtovaní spomínanej firmy videla stále rovnaké číslo.

Mohlo to spôsobiť aj to, že už v tých samotných meračoch je ten koeficient nastavení?
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Možno si videla len kooficient na polohu bytu. Ten býva u stredných bytov rovnaký (nie u všetkých) toto je len orientačne povedané.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Orim Pozri príspevok
Možno si videla len kooficient na polohu bytu. Ten býva u stredných bytov rovnaký (nie u všetkých) toto je len orientačne povedané.
tak, tak...Ja som dnes pozerala vyučtovanie Techem, ale žiadny koeficient na radiatory som tam nenašla .
Radiatory môžu byť len prednastavené na ventile s rôznym prietokom, ale to je všetko v projektovej dokumentácií, ale nie vo vyúčtovaní.
To čo si pozerala mohlo byť jedine to, čo píše Orim.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Trochu som to rozpísal ako sa to počíta tu http://www.porada.sk/t19068-p28-mera...eficienty.html




prispevok číslo 280
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Ďakujem za odpovede!

Škoda, že som už povracala vyúčtovania a ostalo mi len jedno, ktoré je akurát na stredový byt. Na tom vyúčtovaní je napísaný Faktor (sú tam 1 na každý radiátor) a aj stĺpec Korekcia polohy miestnosti (tam nič). Tak neviem!? Keď sa dostanem k druhému vyúčtovaniu, kde je aj krajná miestnosť, budem včul múdrejšia a utvrdím si Vaše odpovede.

Ale mám už aj od správcu vzorové vyúčtovanie od ISTY a tam tie tzv. koeficienty na radiátory sú pekne uvedené. A dokonca posielajú správcovi "tzv. pasportizáciu", kde sú uvedené všetky koef.radiátorov aj polohy bytu jednotlivých miestností celého domu.

Ešte raz ďakujem za Vaše odpovede. Niekedy si by som bez nich dlho-dlho tápala v neistote. Vďaka!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať