Zavrieť

Porady

Odpočítateľná položka?

Vie niekto, či si moja manželka môže uplatniť odpočítateľnú položku na mňa, keď som ako živnostník uzavrel rok so stratou a tým pádom nemám zdaniteľný príjem?
Naposledy upravil pablito : 29.03.05 at 18:08 Dôvod: pravopis
Usporiadat
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Podľa mňa : 80832 - 32872 = 47960
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Zuzka
Podľa mňa : 80832 - 32872 = 47960
Zuzka súhlasím, len aby to Pablito nepochopil, že si to aj on takto môže uznať!
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
a nemá to byť 80 832 - 32 872 - 461 (aj PN je príjem) = 47 499 Sk?
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Vladi, uvažovala som nad tým a máš určite pravdu, pretože aj to je príjem. ... ja som mzdový amatér, samouk
0 0
pablito pablito

pablito je offline (nepripojený) pablito

PN sa nepovažuje za príjem / je to vlastne poistné plnenie z nemocenského poistenia /.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
pablito
PN sa nepovažuje za príjem / je to vlastne poistné plnenie z nemocenského poistenia /.
pablito, z tvojho tvrdenia mi vyplýva, že ty považuješ PN (nemocenské) za štátnu sociálnu dávku? ... hm, podľa mňa PN (nemocenské) štátnou sociálnou dávkou nie je ... ak máš na tvoje tvrdenie nejaké vysvetlenie, resp. zákon, paragraf, sem s ním
0 0
Naile Naile

Naile je offline (nepripojený) Naile

Vladan má pravdu.
Do vlastných príjmov manželky (-a) za nezapočítavaju: zvýšenie dôchodku pre bezvládnosť, štipendium pri dennom študiu a štátne sociálne davky. Ktoré sú to, už viac krát tu bolo uvedené. Inak, tieto štátne sociálne davky sú uvedené v odvolavke č. 43 pod čiarou v zákone č. 595/2003 Z.z. o daniach z príjmov v zn. nesk. predp.
Teda, všetky davky zo sociálneho poistenia, davky v hmotnej nudzi, davky sociálnej pomoci, hoci sú oslobodené od dane pre príjemcu, avšak sa započítavajú do vlastných príjmov manželky (-a) pre účely odpočtu nezdan. sumy u manžela (-ky).
0 0
pablito pablito

pablito je offline (nepripojený) pablito

Považuje sa potom za príjem aj plnenie komerčnej poisťovne napr. pri chorobe alebo úraze?
0 0
Naile Naile

Naile je offline (nepripojený) Naile

To Pablito:
Ano, aj tieto príjmy sa považujú sa vlastný príjem manželky (-a) pre účely odpočtu nezdan. sumy u manžela (-ky).
0 0
DMacakova DMacakova

DMacakova je offline (nepripojený) DMacakova

Som z toho paf.
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
Z coho konkretne? Ak ma zivnostnik stratu, tak si zanho manzelka nemoze nic uplatnit, lebo on si tuto stratu moze uplatnit v dalsich 5 rokoch. Cize stracaju narok na odpocitatelnu polozku vo vyske NCZD (to stracaju i ked ma zisk nizsi ako NCZD). Narok ma jeho manzelka len v pripade, ze uhrn jeho prijmov bol nulovy alebo nizsi ako NCZD (ak nizsi, tak ma narok len na rozdiel).
Mas konkretne podobny problem? Mas ty alebo tvoj manzel nizsie prijmy?
Naposledy upravil ala13 : 08.09.05 at 11:26
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
Mam ale iny problem: v CR, Nemecku, Rakusku, Svajciarsku, ... je odpocitatelnou polozkou splatka uroku uveru (v CR len hypotekarneho). Je to i u nas tak? Myslim, ze nie. Ale pytam sa: preco nie? Hlavne sa mi jedna teda o ten hypotekarny uver.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ala13
Myslim, ze nie. Ale pytam sa: preco nie? Hlavne sa mi jedna teda o ten hypotekarny uver.
Tak myslím, ze túto otázku je na mieste polozit iným ludom v inej institúcii...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať