Zavrieť

Porady

magnetická rezonancia

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Nebol niekto na vyšetrení magnetickou rezonanciou? A neviete, čo všetko sa dá zistiť takýmto vyšetrením? Mám problém s chrbticou, vlastne som dosť stuhnutá popri chrbtici na pravej strane a tak ma ortopéd posiela na takéto vyšetrenie, lebo sa mu niečo nezdá.
Usporiadat
ekonella ekonella

ekonella je offline (nepripojený) ekonella

Ďakujem, ja som si to nikdy nevšimla, len sa ma opýtali, či som už bola na MR.Veľmi si mi pomohla, budem to určite konzultovať s lekárom.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ekonella Pozri príspevok
Ďakujem, ja som si to nikdy nevšimla, len sa ma opýtali, či som už bola na MR.Veľmi si mi pomohla, budem to určite konzultovať s lekárom.
Ako si prekonala toto vyšetrenie prvý raz ? Pýtam sa preto , lebo ja mám asi tie isté pocity ako Ty. Ale MR som doposiaľ ešte vôbec neabsolvovala , nebol dôvod .
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Prvýkrát som MR absolvovala pred 14-timi rokmi na Kramároch - krčná chrbtica. Tiež sa mi nepozdávalo, že ma "šupnú do tunela", aj keď netrpím klaustrofóbiou. Ale zatvorila som oči len čo som zbadala nad sebou kov a v pohode som to zvládla. Druhýkrát to bolo pred rokom v Malackách - koleno. V tejto nemocnici už majú novší typ MR, žiadny tunel, dva polkruhy spojené nejakým stojanom. Tam by som sa ani pri tej najväčšej klaustrofóbii nebála strčiť aj hlavu. A ešte mi pustili CD s hudbou, tak to bol viac-menej relax.
Ale aj tak, pokiaľ viem, každý vyšetrovaný dostane do ruky zvonček, ktorý v prípade nutnosti stlačí a môže mu personál pomôcť. Len neviem, či sa tým zbytočne nepreruší vyšetrenie. Každopádne sa to dá vydržať bez problémov.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

ekonella Pozri príspevok
Ďakujem, ja som si to nikdy nevšimla, len sa ma opýtali, či som už bola na MR.Veľmi si mi pomohla, budem to určite konzultovať s lekárom.

Tak to ma dosť šokuje, pretože my dávame vyplniť papier, kde je aj otázka: Trpíte strachom z uzavretých miestností?
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Veď práve, aj ja sa čudujem, myslím, že každé zariadenie dáva vypísať to tlačivo o chorobách srdca, voperovaných kov. protézach a pod. .....
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
ola som na MR s kolenom,tiež ma tam vyslal ortopéd a ušetril mi tak ďalšie vyšetrenia. Je to trochu dlhšie vyšetrenie / v mojom prípade 45 minútové/ ale ušetrilo ma to od zbytočných obstrekov. Hneď mi povedali, že jediná cesta je operovať, aj ma objednali a mám pokoj. Ortóped mi vysvetlil, že RTG mu ukáže len kosti, ale on potrebuje vidieť aj väzivo aj kosti z každej strany, čo sa dá len MR. Nemusíš sa báť. Pri stanovení správnej diagnózy to len pomôže. Vieme, ak lekár správne stanový diagnózu, máš v tom okamihu 5O% liečby za sebou. Držím palce.
0 0
ekonella ekonella

ekonella je offline (nepripojený) ekonella

ĎAKUJEM!!!
0 0
dancika dancika

dancika je offline (nepripojený) dancika

Jednoznacne pred kazdym MR vysetrenim vyplnate tlacivo, kde je o.i. otazka na strach z uzavretych priestorov. Mozete uviest svoje pocity, ktore pocitujete.
Co sa tyka MR kolena, nie je to tunel preto, ze je to len lokalne snimanie, nie je mozne pouzit ho na oblast hlavy, resp. chrbtice, mozog sa snima len "v tuneli". Moze to byt neprijemny pocit, ale prinos vysetrenia je, myslim, dostatocna motivacia na to, aby sa to dalo vydrzat, pokial vyslovene netrpite klaustrofobiou, pri nej je MR kontraindikovane. Ale na urcite struktury mozgu je MR jednoznacne najlepsim vysetrenim
0 0
fixska fixska

fixska je offline (nepripojený) fixska

Ja som bola na tomto vysetreni koli kolenu v Ruzinovskej nemocnici. Lezis a nehybes sa, nic sa nedeje je to presne ako vo filmoch. Daju ti vysledok nahraty na CD a ten som ukazala lekarovi, teraz ho mama doma a obcas si kuknem moje koleno znutra Som rada ze ma tam poslali lebo to ako jedine vyluci resp. potvrdi co si lekar mysli. je to naj vysetrenie lepsie ako RTG. Drz sa.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ja idem na MR v maji.s kolenom
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Zdravím, ja som bola na MR kvôli kolenu 4x a našťastie mne to nerobí žiadny problém, ešte si aj zdriemnem. Bohužiaľ koleno aj tak nie je v poriadku a pravdepodobne ani nebude, ale o tom som už písala pri ASK. Teraz ma už bolí bedrový kĺb, takže uvidíme čo bude ďalej. MR nie je tak škodlivé vyšetrenie ako RTG,a iné, lebo sú to rádiové vlny. Vydržať sa dá,len ten hluk je nepríjemný. Držím palce! Pasuliatko, prosím, daj vedieť ako to bude s tvojím kolenom ďalej.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Valčake Pozri príspevok
Zdravím, ja som bola na MR kvôli kolenu 4x a našťastie mne to nerobí žiadny problém, ešte si aj zdriemnem. Bohužiaľ koleno aj tak nie je v poriadku a pravdepodobne ani nebude, ale o tom som už písala pri ASK. Teraz ma už bolí bedrový kĺb, takže uvidíme čo bude ďalej. MR nie je tak škodlivé vyšetrenie ako RTG,a iné, lebo sú to rádiové vlny. Vydržať sa dá,len ten hluk je nepríjemný. Držím palce! Pasuliatko, prosím, daj vedieť ako to bude s tvojím kolenom ďalej.
ak chceš si pozri moju tému Bolesť kolena a jeho ARTROSKOPIA jasne napíšem ako som dopadla ale to si ešte počkám..idem až 20.5.2009
0 0
ekonella ekonella

ekonella je offline (nepripojený) ekonella

ludmilla Pozri príspevok
Tak to ma dosť šokuje, pretože my dávame vyplniť papier, kde je aj otázka: Trpíte strachom z uzavretých miestností?
Milá ĹUDMILA.
Bola som na vyšetrení mozgu MR v BA 7.4.
Po Tvojej rade som sa priznala vyšetrujúcej lekárke, že mám panický strach z uzavretých priestorov. Vyšetrenie síce po napichnutí utišujúcimi liekmi som absolvovala v pohode. Bola som veľmi milo prekvapená prístupom personálu MR, ktorý bol veľmi citlivý.
Ďakujem všetkým, ktorý ste mi držali palce.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Valčake Pozri príspevok
Zdravím, ja som bola na MR kvôli kolenu 4x a našťastie mne to nerobí žiadny problém, ešte si aj zdriemnem. Bohužiaľ koleno aj tak nie je v poriadku a pravdepodobne ani nebude, ale o tom som už písala pri ASK. Teraz ma už bolí bedrový kĺb, takže uvidíme čo bude ďalej. MR nie je tak škodlivé vyšetrenie ako RTG,a iné, lebo sú to rádiové vlny. Vydržať sa dá,len ten hluk je nepríjemný. Držím palce! Pasuliatko, prosím, daj vedieť ako to bude s tvojím kolenom ďalej.
zle a dosť zle...po skoro dvoch mesiacoch som dostala výsledky.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Vie mi niekto poradiť, či má neurológ právo poslať pacienta na vyšetrenie hlavy a chrbtice? Dostala som informáciu, že môže požiadať iba o jedno vyšetrenie. Buď MR chrbtice, alebo hlavy...na vyšetrenie celého tela má nárok iba onkologický pacient. Ďakujem za rady
Naposledy upravil alla66 : 11.08.10 at 21:03
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

To sa podobá na obmedzenie zo strany zdravotnej poistovne,ak je to súkromný zmluvný lekár,alebo šetriace opatrenie riaditeľstva,ak je to nemocnica.
3 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
alla66 Pozri príspevok
Vie mi niekto poradiť, či má neurológ právo poslať pacienta na vyšetrenie hlavy a chrbtice? Dostala som informáciu, že môže požiadať iba o jedno vyšetrenie. Buď MR chrbtice, alebo hlavy...na vyšetrenie celého tela má nárok iba onkologický pacient. Ďakujem za rady
Alenka nenapíšem Ti číslo usmernenia, ale je to tak. Buď chrbtica, aj to len jedna časť alebo hlava. Ale to už platí niekoľko mesiacov. Asi 3 alebo 4 ?
Ukazoval mi to neurológ.
2 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

terezamaria Pozri príspevok
Alenka nenapíšem Ti číslo usmernenia, ale je to tak. Buď chrbtica, aj to len jedna časť alebo hlava. Ale to už platí niekoľko mesiacov. Asi 3 alebo 4 ?
Ukazoval mi to neurológ.

Ano je to pravda, moze sa vysetrovat vzdy len urcity usek, bud je to hlava, alebo krcna chbtica, pripadne hrudna, alebo krizova.
3 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

alla66 Pozri príspevok
Vie mi niekto poradiť, či má neurológ právo poslať pacienta na vyšetrenie hlavy a chrbtice? Dostala som informáciu, že môže požiadať iba o jedno vyšetrenie. Buď MR chrbtice, alebo hlavy...na vyšetrenie celého tela má nárok iba onkologický pacient. Ďakujem za rady
Ani onkologicky pacient nema narok na MR na vysetrenie celeho tela, to je iba v pripade PET vysetrenia, kedy sa robi cele telo a to z dovodu, aby nasli lozisko, pripadne metastazy, alebo , aby vylucili, to je jedine vysetrenie, kedy sa robi cele telo.
2 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Ďakujem za odpovede. ....nevidím v tom logiku. Nie je jednoduchšie vyšetriť obe časti v jeden deň, ako sa objednať a čakať na ďalšie vyšetrenie? Asi nie...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať