Zavrieť

Porady

Dodatočné danové priznanie k DPH

JSJP JSJP

JSJP je offline (nepripojený) JSJP

Ahojte

do akej doby je potrebné podať dodatočné danové priznanie k DPH, ked sme zistili chybu v podanom danovom priznaní.

Dakujem
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Vladimír Ozimý Pozri príspevok
tým že som si ho započítal bol vrátený.
ale v nesprávnej výške, preto mám potrebu opraviť obe DP .
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
som myslel že v tom bude jasnejší názor ale nemýlil som sa hehe že mám v tom guláš...len to fakt potrebujem doriešiť...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Keby bol jasnejší, nenapadne ta alternatíva b ...
0 0
klaudia klaudia

klaudia je offline (nepripojený) klaudia

Ahojte, robim prvy krat DP DPH.. Ak ho robim za zdanovacie obdobie 11/2006 robim ho na tom tlacive co platilo v roku 2006 alebo na novom?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

klaudia Pozri príspevok
Ahojte, robim prvy krat DP DPH.. Ak ho robim za zdanovacie obdobie 11/2006 robim ho na tom tlacive co platilo v roku 2006 alebo na novom?
Dodatočné priznanie k DPH musíš urobiť na tlačive platnom v roku 2006.
0 0
klaudia klaudia

klaudia je offline (nepripojený) klaudia

Dakujem za odpoved. A ako zauctujem opravu? Rozdiel oproti podanemu DP je 21.000, musime zaplatit DU. Ako tuto opravu zauctujem?
0 0
klaudia klaudia

klaudia je offline (nepripojený) klaudia

klaudia Pozri príspevok
Dakujem za odpoved. A ako zauctujem opravu? Rozdiel oproti podanemu DP je 21.000, musime zaplatit DU. Ako tuto opravu zauctujem?
prosim vie niekto poradit?
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

Pekný večer.
Firma X - mesačný platca DPH, účtuje v JÚ, mal za rok 2007 kontrolu DPH. Kontrolou bolo zistené, že čiastku 2.000,--Sk mala firma priznať v decembri 2007, no táto suma bola priznaná a odvedená v januári 2008. Pracovníčky DÚ toto uznali ako chybu a poslali výmer na zaplatenie tejto sumy t.j. 2.000,--Sk.
Zdá sa mi to nespravodlivé, nakoľko uvedená suma už DÚ bola odvedená. To znamená, že DPH bude zaplatená 2-krát. Má firma urobiť dodatočné daň. priznanie DPH a čiastku 2.000,-- Sk žiadať späť? Poraďte ako ďalej.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jana1303 Pozri príspevok
Pekný večer.
Firma X - mesačný platca DPH, účtuje v JÚ, mal za rok 2007 kontrolu DPH. Kontrolou bolo zistené, že čiastku 2.000,--Sk mala firma priznať v decembri 2007, no táto suma bola priznaná a odvedená v januári 2008. Pracovníčky DÚ toto uznali ako chybu a poslali výmer na zaplatenie tejto sumy t.j. 2.000,--Sk.
Zdá sa mi to nespravodlivé, nakoľko uvedená suma už DÚ bola odvedená. To znamená, že DPH bude zaplatená 2-krát. Má firma urobiť dodatočné daň. priznanie DPH a čiastku 2.000,-- Sk žiadať späť? Poraďte ako ďalej.
Spravodlivé nespravodlivé, ale je to tak, že ste nezaplatili v decembri čo ste mali - to je znížená DP a v januári ste zaplatili viac /to tak DÚ netrápi /, ale odviedli ste DPH toľko koľko ste aj priznali v DP, takže DÚ nemal inú možnosť ako to riešiť takouto formou. Oni riešia nedoplatok voči štátu a ten nastal v decembri.
Podajte DDP za január 2008 a preplatok 2 000 SK, ktorý Vám týmto DDP vznikne žiadajte v zmysle paragrafu 69 zákona 511/1992 DÚ o vrátenie. Dohodu o kompenzácii pravdepodobne nestihnete /myslím nedoplatok december s preplatkom január/ časovo, tak december zaplaťte v zmysle Rozhodnutia a preplatok žiadajte vrátiť späť ... sankčný úrok to pprincipiálne neušetrí...lebo aj DDP podáte až teraz.
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

Ďakujem a to máme písať aj žiadosť o vrátenie preplatku? A nebude ďalšia kontrola z DÚ?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jana1303 Pozri príspevok
Ďakujem a to máme písať aj žiadosť o vrátenie preplatku? A nebude ďalšia kontrola z DÚ?
Napísala som , že máte žiadať v zmysle §69 zákona o 511/1992 o vrátenie preplatku.
Kontrola už bola nemajú dôvod, DDP je normálny opravný prostriedok...
0 0