Zavrieť

Porady

l.y.o.n.e.s.s

Mate niekto skusenosti s tymto businessom, niekedy tu bola zrusena tato tema, preto prosim len informacie ludi, ktori si to vyskusali, pocul som o tom dost aj ja, ale chcem informacie od ludi ktori s tym mali tu cest. Kedze som trochu obchodnik, viem, co mam z toho ja, ale chcem vediet, co ma z toho tato firma - preco to robia a ci to ma dlhodoby zmysel. To, ze mi niekto povie, ze len 1% nie je pre mna odpoved - neverim tomu ani podobnym vymyslom. Ziadny obchodnik pre percento nepohne prstom
VOpred dakujem za info a ze tato tema nepadne zasahom admina do zabudnutia, pretoze je urcite vela ludi co chcu objektivne vediet ci ma zmysel zacat to riesit.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

rickman Pozri príspevok
Da si niekto konecne tu namahu a vysvetli mi ako cela tato megafabrika na love funguje? Progresivne sa snazim kazdych 10 stran tejto temy prist na odpoved, ale akosi sa mi nedari .
No už len taký ako ty im tam chýba. Uvedom si, že toto nie je úloha plebsu. Ty sa tam môžeš akurát tak prihlásiť a snažiť sa a nie rozmýšľať nad tým, ako "tí horní" k peniazom prichádzajú Už vieš???
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Kazu Pozri príspevok
Ty sa tam môžeš akurát tak prihlásiť a financovať im ich biznis.
Trošku ťa doplním ^^. A nie, ešte stále neviem. Kebyže tu nie sú machri pindajúci na ostatných, že sú idioti, pretože len na lajnoness kydajú, tak rozumiem. Ale keďže sú tu ľudia, ktorí tomu veria, tak to chcem prečítať od nich, čomu to vlastne veria. Ale boli tu aj takí, ktorým sa to znepáčilo. Stačí to len pekne rozpísať a potom už len čakať, kedy sa ozvú zo šéfstva, že chcú zrušiť tému, lebo im to poškodzuje dobré meno. Potom príde na rad plebs, ktorý predloží cenník za zrušenie témy.

Radšej idem niekomu zavolať, lebo zase som sa pristihol pri tom, že sa sem chodím vy"rozprávať"...
0 0
oluska_1 oluska_1

oluska_1 je offline (nepripojený) oluska_1

Rickman a súhlasiace dievčence,
pokúste sa čítať napr. moje príspevky v tejto téme, tam je vysvetľovania až-až.
Ale pokiaľ chcete vedieť o čom to je, naozaj to chce zúčastniť sa infovečera, ako napísal Antilooser. Tam je to pekne postupne polopatisticky vysvetlené. Tu je to všetko úryvkovité, povytŕhané z kontextu, podľa toho, na čo bolo treba práve reagovať. Kde a kedy sa konajú infovečery nájdete na našej stránke, infovečerov je už dosť po celej republike.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

oluska_1 Pozri príspevok
Rickman a súhlasiace dievčence,
pokúste sa čítať napr. moje príspevky v tejto téme, tam je vysvetľovania až-až.
Ale pokiaľ chcete vedieť o čom to je, naozaj to chce zúčastniť sa infovečera, ako napísal Antilooser. Tam je to pekne postupne polopatisticky vysvetlené. Tu je to všetko úryvkovité, povytŕhané z kontextu, podľa toho, na čo bolo treba práve reagovať. Kde a kedy sa konajú infovečery nájdete na našej stránke, infovečerov je už dosť po celej republike.
Oluska, tak som si dal vyhladat vsetky tvoje prispevky v tejto teme a zacal ich luskat. Nakoniec som nepresiel vsetky.

Na uvod musim skonstatovat, ze si to tu mala tazke. Kazdy rypal svojou castou a ty si trpezlivo pisala a pisala.

Uz sa postupne zacinam dostavat do obrazu. A ked je to funguje tak, ako si myslim, tak mi unika podstata veci: Preco by som mal ist nakupovat k niekomu, kto ponuka zlavy, z ktorych mi lion berie, ked celkova cena nakupu je vyssia ako vo vedlajsom obchode? Zlavy sa predsa dohaduju ramcovo a zmluvne. Teda pokial je hypernova najdrahsia, tak nou aj ostane. A vyuzivat na presviedcanie vsetkych ostatnych MLM, tak to klobuk dole.

Ja so zaujmom sledujem kazdy biznis, ktory dokaze prinasat zisk. A tento rozhodne nebude stratovy. Teda do urciteho momentu predpokladam. Ale pri zakladani tejto spolocnosti a vytvoreni biznis planu to muselo byt riadne 50/50, ze sa to podari - priam menej. Ale ked do biznis planu pripocitas mentalitu ludi, razom je z toho profitabilny podnik uz len na papieri. Ale neverim, ze im na zaciatku bolo vsetko jedno..

Ale tak ci onak, obdivujem tvoju trpezlivost hasterit sa tu s nami vsetkymi .
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ricman, myslim, ze konecne sem niekto slusne, bez nadavok a s pochopenim zavesil svoj nazor. Treba seriozne priznat, ze MLM je jeden uzasny ekonomicky vynalez, avsak iba pre tych, ktori sa dostali do veze na vrchol, cize paradoxne prisli v prvol leveli. Na tych potom robi cela siet vo vacsinou zbytocnom vytrzeni, ze sa aj oni tam dostanu. Poznam tento system uz velmi davno v sieti Amway, ale nikto z tych, ktroi sa usilovali o uspech sa toho nedockali a to vravim s plnou vaznostou. Vratenie casti hodnoty nakupu je tiez dnes uz bezna vec, robi ju rocne Jednota a myslim, ze mesacne Billa. Urcite este niekoho poznate. Ich spojenie nie je zly tah, ale pre par ludi, podla mojho nazoru. Samozrejme nazor, ze je to pyramidova hra, je mimo, pretoze su to provizie z uskutocnenych nakupov, otazka je, prvotna cena, ci je vyssia kvoli tomuto systemu, ale ked sa niekto chce zdruzit do takeho spolocenstva, tak preco nie? Len si toto vsetko treba rozobrat.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

tetrisss Pozri príspevok
Ricman, myslim, ze konecne sem niekto slusne, bez nadavok a s pochopenim zavesil svoj nazor. Treba seriozne priznat, ze MLM je jeden uzasny ekonomicky vynalez, avsak iba pre tych, ktori sa dostali do veze na vrchol, cize paradoxne prisli v prvol leveli. Na tych potom robi cela siet vo vacsinou zbytocnom vytrzeni, ze sa aj oni tam dostanu. Poznam tento system uz velmi davno v sieti Amway, ale nikto z tych, ktroi sa usilovali o uspech sa toho nedockali a to vravim s plnou vaznostou. Vratenie casti hodnoty nakupu je tiez dnes uz bezna vec, robi ju rocne Jednota a myslim, ze mesacne Billa. Urcite este niekoho poznate. Ich spojenie nie je zly tah, ale pre par ludi, podla mojho nazoru. Samozrejme nazor, ze je to pyramidova hra, je mimo, pretoze su to provizie z uskutocnenych nakupov, otazka je, prvotna cena, ci je vyssia kvoli tomuto systemu, ale ked sa niekto chce zdruzit do takeho spolocenstva, tak preco nie? Len si toto vsetko treba rozobrat.
MLM je zaujimave, ale vacsinou sa to vzdy zvrhne, ked "manazeri" chcu zistit, co to da..

Cely lion je tym padom z mojho pohladu len jedna marketingova strategia, akurat iniciovana opacnou stranou, nez byva bezne (bezne su zlavove, vernostne a ine karticky priamo u vyrobcov/predajcov).

Ale preco chcu nieco vratit a nedaju to rovno, resp. nieco naviac? Preciarknute ceny uz necitam, lebo su nadhodnotene. Tak isto aj 3 za cenu 2. Ceny nieco 90 99 alebo 95 uz davno neplnia svoj vyznam, no firmy ich nadalej pouzivaju. Vernostne systemy su samovrazda pre firmu - ak ma totiz len trochu inteligentnejsich zakaznikov, ktori zistia, ze ich firma podvadza, skoncili. Faktom ostava, ze vsetky tieto "vynalezy" z pred sto rokov funguju aj dnes viacmenej len vdaka mentalite ludi. A ked vidim reklamu na T-mobile - to co ma znamenat? Ich zakaznici su len adolescenti? Alebo komu maju byt adresovane tie infantilne reklamne spoty? Rozpocet maju 600m+ rocne len na marketing a reklamu, no niekedy mam pocit, ze tam sedia neuveritelni amateri. A ak im niekto nieco normalneho ponukne, tak to odmientu, lebo to nevymysleli oni.

Prispevok skor do blogu. Sorry. Uz by ste mi mali dat po prstoch, nech sa realizujem inde. Ale uz koncim a budem pisat k teme .
0 0
Antilooser Antilooser

Antilooser je offline (nepripojený) Antilooser

rickman Pozri príspevok
Vernostne systemy su samovrazda pre firmu - ak ma totiz len trochu inteligentnejsich zakaznikov, ktori zistia, ze ich firma podvadza, skoncili.
Touto vecou si odrovnal všetkých obchodníkov ktorí použivajú ten systém zľavových kartičiek
Tak to choď povedať do Orange alebo do tej tvojej Bily, nech zrušia ich vernostnú kartu, veď vám to zvyšuje predsa cenu...keď zamyslíš, a trochu zistíš ako fungujú obchody tak zistíš, že maloobchodná prirážka v bežnom obchode je cca 30% (ak nie viac) Tak to učí Amway biznis a toľko si dáva aj odvetvie v ktorom pracujem. A tak či tak časť z toho dávajú na marketing, pre nich je Lyon jednoducho marketing. Takže súshlasim s tebou že všetko je to marketing a mne sa nezdá že by orange mal skončiť tak sa zamysli teraz ty kamarát

P. S. Ešte som stále sedlák ako sa niektorí nemenovaní do mňa púšťajú? aj ja mám svoj názor pokiaľ ktosi ma rozumné otázky
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Jednoznacne si medzi riadkami uznal, ze je to "ohuk"na zakaznikoch, ci uz tomu budeme hovorit tak, alebo to nazveme marketing. Vsetky tieto sposoby su sofistikovane psychologicke oblbnutia ludi, zalezi len, komu sa to podari lepsie.
0 0
Antilooser Antilooser

Antilooser je offline (nepripojený) Antilooser

tetrisss Pozri príspevok
Jednoznacne si medzi riadkami uznal, ze je to "ohuk"na zakaznikoch, ci uz tomu budeme hovorit tak, alebo to nazveme marketing. Vsetky tieto sposoby su sofistikovane psychologicke oblbnutia ludi, zalezi len, komu sa to podari lepsie.
Kamarát môj zlatý mne je jedno....mne ten ohuk v ničom neškodí chodím do hypernovi každý boží deň na jedlo pretože to mám kúsok....či tu bol lyon či nebol chodím a chodil som tam tak či tak...len cez lyon mi aspoň ostanú drobné na pivo......tak v čom je problém? ja nechápem tu tým rypálkom a potom ma ide rozhodiť od zlosti a vybuchnú mi nervy a potom tu vyzerám ako sedlák čo sa nevie správať.......však keď nechcú mať s firmou nič spoločné tak prečo si to berú stale do úst?.....tomu ja nepochopím
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Si Blavak? Asi hej, iba ti pouzivaju tu specialnu nadavku , co sa nou sam titulujes
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ozaj, mozem ti byt iba kamaratka...nie kamarat. Je demokracia, nech si kazdy premysli, co robi, ale potom nech nejde vyplakavat do telky, ze kto ho kde obabral.
0 0
Antilooser Antilooser

Antilooser je offline (nepripojený) Antilooser

tetrisss Pozri príspevok
Si Blavak? Asi hej, iba ti pouzivaju tu specialnu nadavku , co sa nou sam titulujes
som z východu ale pracujem v Bratislave 5 rokov tak sa čosi na mňa nachytalo........no sorry nevedel som že si baba sa ospravedlňujem......a nespamuj tu je to mimo témy takéto veci mi môžeš do správy napísať to ako ta VIP by si mohla vediet

Presne tak nech si každý robí čo chce len nech nešíri poplašné správy a budeme všetcia spokojní a vysmiatí

P.S. ale tej správe by som sa fakt potešil keby neco
Naposledy upravil Antilooser : 31.07.09 at 22:00
0 0
oluska_1 oluska_1

oluska_1 je offline (nepripojený) oluska_1

Ale preco chcu nieco vratit a nedaju to rovno, resp. nieco naviac?
Skúsim zareagovať na toto. Dodnes sme chodili na nákupy do supermarketov, ale nikdy sme žiadne "naozajstné peniaze", (okrem zliav pri akciách a tie máme i vtedy, keď nakupujeme ako klienti spoločnosti), nezískali, nedostali naspäť. Teraz nám ponúkajú, že nám vrátia časť rabatu, ak budeme u nich nakupovať. Stále máme to, čo doteraz, tovar za naše peniaze, ale máme šancu, že sa nám niečo vráti na náš účet. Z toho, čo je dojednané pre klientov si spoločnosť nič nenecháva, všetko dostávajú klienti na svoje virtuálne kontá v spoločnosti a podľa určených pravidiel potom sú peniaze preposielané klientom na účet v ich banke. A toho "naviac" je tam dosť, spoločnosť má veľmi dobre prepracovaný provízny systém. Ak napr. hovoríte o MLM, ktorý má Amway, tam sa môže stať, že keď sú dvaja na rovnakej úrovni, ten, ktorý prišiel o tzv. medziprovízie, prichádza o zárobok. V našom systéme je myslené aj na túto situáciu a je veľmi dobre vyriešená. A systém je stále na začiatku, stále je možné vypracovať sa na vysoké úrovne odmeňovania, pokiaľ by sa tomu niekto chcel intenzívne venovať. Je to veľmi ťažko vysvetľovať, lebo takto je to naozaj vytrhnuté z kontextu. A ako bonus je tu ešte každý mesiac zlosovanie nákupov, kde je výhrou kabriolet Minicooper. Takéto zlosovania nákupov o ceny bývajú predsa bežné, nie?
A netreba ani posielať žiadne smsky, každý evidovaný nákup je zaradený do žrebovania podľa určených pravidiel a evidencia sa robí priamo pri nákupe, klient má o všetkých nákupoch dokonalý prehľad na svojej stránke v svojej chránenej klientskej oblasti.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Antilooser Pozri príspevok
Touto vecou si odrovnal všetkých obchodníkov ktorí použivajú ten systém zľavových kartičiek
Tak to choď povedať do Orange alebo do tej tvojej Bily, nech zrušia ich vernostnú kartu, veď vám to zvyšuje predsa cenu...keď zamyslíš, a trochu zistíš ako fungujú obchody tak zistíš, že maloobchodná prirážka v bežnom obchode je cca 30% (ak nie viac) Tak to učí Amway biznis a toľko si dáva aj odvetvie v ktorom pracujem. A tak či tak časť z toho dávajú na marketing, pre nich je Lyon jednoducho marketing. Takže súshlasim s tebou že všetko je to marketing a mne sa nezdá že by orange mal skončiť tak sa zamysli teraz ty kamarát

P. S. Ešte som stále sedlák ako sa niektorí nemenovaní do mňa púšťajú? aj ja mám svoj názor pokiaľ ktosi ma rozumné otázky
Akej mojej Bily? Preco by som im to mal ist vraviet? Preco by mal orange skoncit? Aky kamarat?

Porovnavas neporovnatelne, vytrhavas z kontextu, nema zmysel ti odpovedat.
0 0
Antilooser Antilooser

Antilooser je offline (nepripojený) Antilooser

rickman Pozri príspevok
Akej mojej Bily? Preco by som im to mal ist vraviet? Preco by mal orange skoncit? Aky kamarat?

Porovnavas neporovnatelne, vytrhavas z kontextu, nema zmysel ti odpovedat.

ale pán rickman stratil reč a chráni sa otázkami.....vy určite nevytrhavate z kontextu vy píšete vždy k veci.......tak prečo potom odpisujete na môj príspevok keď to nemá zmysel hm?
0 0
Wes Wes

Wes je offline (nepripojený) Wes

Co ja viem tak mlm mali lyones velmi zvlastne az priam pre obchodnika ako pre mna neakceptovatelne urobeny. Myslim ze stale to takto funguje ak nie opravte ma.

Predsa budovanie mlm je o tom ze ak si vybudujem urcitu siet ta ma posuva vzdy hore a dostavam ako provizie tak aj medziprovizie. V lyonese je to tak ze pokial vas clovek vo vasej sieti dobehne nielenze uz stracate prijem ale pozor ked vas niekto predbehne vo vasom mlm a vy si nekupite zdoraznujem nekupite vyssi post-poziciu vo vlastnom mlm tak vam vase dlhorocne budovanie sieti bolo zbytocne. A to uz nehovorim o tom ze tie pozicie nie su lacne.
Takto postaveny mlm je cisto vyhodny len pre spolocnost a kto uz v nom je prajem vela zdaru a hlavne pevne nervy aby vas vlastny timovy kolega v mlm nepreskocil.

Co sa tyka len cisto kupujucich ano mate pravdu ze vam vracaju peniaze ved nakupuje aj tak kazdy s tym plne suhlasim ale nech mi nikto netvrdi take dristy ze spolocnost lyones z toho nema nic a vsetko dava vam.
Ak by z toho nemali rabat ani by sa neumluvali nieco take vytvarat.

Takze prajem vam vela uspechov a hlavne spolupracovnikom.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Nuz ak si niekto mysli, ze taketo nieco niekto vymysli, aby pomahal tym obycajnym spotrebitelom, tak je prinajmensom naivny. Jasne, ze ide o to, ako zaujimavejsie, lacnejsie a efektivnejsie ziskat co najviac zakaznikov. Ale to predsa chcu vsetci predajci, nie? Na nas zalezi, komu sa dame viac oblbnut, tento system ale urcite pri slovenskej mentalite ma sancu. Ale urcite najvacsi profit ma autor, to je jasne, vsak preto to robi. Ale na druhej strane ja sa na to divam aj tak usmevne, je to hra o to, kto koho dostane.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
žiadna firma a ani nikto nebude robiť nič, čo mu neprinesie osoh a hlavne na čom nezarobí!!!! Každý z nás pracuje a robí veci tak, aby z toho mal úžitok, za dobrý pocit to asi nebude
0 0
oluska_1 oluska_1

oluska_1 je offline (nepripojený) oluska_1

Predsa budovanie mlm je o tom ze ak si vybudujem urcitu siet ta ma posuva vzdy hore a dostavam ako provizie tak aj medziprovizie. V lyonese je to tak ze pokial vas clovek vo vasej sieti dobehne nielenze uz stracate prijem ale pozor ked vas niekto predbehne vo vasom mlm a vy si nekupite zdoraznujem nekupite vyssi post-poziciu vo vlastnom mlm tak vam vase dlhorocne budovanie sieti bolo zbytocne. A to uz nehovorim o tom ze tie pozicie nie su lacne.
Vôbec nechápem, o čom tu hovoríš. Veľmi rada by som bola, keby ma ktokoľvek z mojej siete dobehol, alebo predbehol na vyšší stupeň kariéry. Nič si nemusím kupovať, mám iba výhodu, že polovicu práce na dosiahnutie mojich stupňov kariéry urobil niekto iný a moje príjmy sa nestrácajú, ale znásobujú.
Neviem, kde a od koho sú získané informácie o províznom systéme, ale buď neboli podané správne, alebo neboli správne pochopené. A čo to je "pozícia na vyšší post"? Vyššie stupne kariéry si nekúpiš. Toto je pre mňa úplne neznámy pojem.

Potom ti asi nie je jasné ani fungovanie "štátneho rozpočtu". Tam tiež """" DÁVAJÚ """ (investičné stimuly / príspevky / vianočné / šrotovné ) a načo by to mali platiť daňoví poplatníci, keď to platí "sociálny štát " !!!
Tak toto sú pomiešané "hrušky s jablkami". Ako si predstavuješ, že niečo zaplatí klient, ktorý si kúpi normálne, tak ako doteraz potraviny alebo iný spotrebný tovar? Nedáva nikde nič naviac, funguje tak, ako doteraz. Vrátené peniaze sú z marže od obchodníkov, prerozdelené množstevné rabaty.
Klienti tým, že zaplatia u obchodníkov aj štátom stanovenú dph, maximálne pomôžu financovať štátny rozpočet.

ale nech mi nikto netvrdi take dristy ze spolocnost lyones z toho nema nic a vsetko dava vam.
Nikdy a nikde som netvrdila, že spoločnosť z tejto činnosti nič nemá. Hovorila som iba o percentách určených pre zákazníkov. Spoločnosť má percento z obratu dohodnuté osobitne.

Reklamu platia iba tí, ktorí sa chcú na nej podieľať = ZAROBIŤ
S týmto súhlasím a nevidím na tom nič zlé. Ktorá reklama neslúži v konečnom dôsledku na to, aby niekto zarobil?

Kúpila si si podiel na reklame = CHCEŠ zarobiť na nových klientoch.
Ani nie tak na nových klientoch, ako sa podieľať na prerozdelení množstevných rabatov od obchodníkov, samozrejme, že noví klienti z reklamy majú tiež vplyv na výšku obratov. Je na tom niečo zlé?

Súhlasím s Biondou
žiadna firma a ani nikto nebude robiť nič, čo mu neprinesie osoh a hlavne na čom nezarobí!!!! Každý z nás pracuje a robí veci tak, aby z toho mal úžitok, za dobrý pocit to asi nebude
Naposledy upravil oluska_1 : 01.08.09 at 23:39
0 0
Wes Wes

Wes je offline (nepripojený) Wes

[QUOTE=oluska_1;1113510]Vôbec nechápem, o čom tu hovoríš. Veľmi rada by som bola, keby ma ktokoľvek z mojej siete dobehol, alebo predbehol na vyšší stupeň kariéry. Nič si nemusím kupovať, mám iba výhodu, že polovicu práce na dosiahnutie mojich stupňov kariéry urobil niekto iný a moje príjmy sa nestrácajú, ale znásobujú.
Neviem, kde a od koho sú získané informácie o províznom systéme, ale buď neboli podané správne, alebo neboli správne pochopené. A čo to je "pozícia na vyšší post"? Vyššie stupne kariéry si nekúpiš. Toto je pre mňa úplne neznámy pojem.

Podla toho co pises nepoznas spravne fungovanie mlm ako takeho. Ale budis asi si presla velmi vela skoleniami lyonesu a tym padom je to zbytocne rozoberat. Len pre ozrejmenie mlm. MLM funguje na principe ze teba nikto s tvojej sieti nemoze preskocit ale len priblizit sa pretoze stale ta posuva vyssie a vobec uz nie preskocit. A to ze niekto postupi na naj poziciu v mlm to je len par vyvolenych a neboj sa vsetci nemozu byt riaditelmi v podnikoch stale su len par.
Informacie cerpam od ludi, ktori su v lyonese od zaciatku a dobre viem kolko pozicii si uz nakupili a kolko investovali do reklamy ci uz v nemecku alebo na slovensku najnovsie. Cize z tvojho pisania usudzujem ze bud nemas kompletny prehlad o mlm lyones alebo este len zacinas so spolocnostou.

Prajem vela zdaru a hlavne velmi dobre prestudovanie mlm lyonesu aby si neostala potom prekvapena. Netreba sa nechat opantavat recickami ale hlavne zdravy rozum a vediet rozoznat ako kladnu tak aj zapornu stranku veci.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať