Zavrieť

Porady

Mládež a voľný čas

Založila som túto tému, lebo rada by som poznala i vaše názory.Aký máte názor na to , že dnešná mládež vo veku 13-15 rokov by chcela chodiť do barov a reštaurácií, väčšina aj chodí, a samozrejme , že tam pijú alkohol a fajčia, sú i výnimky,nechcem všetkých hádzať do jedného vreca. Ale zdá sa mi to trocha priskoro!!!!Ja sama sa s takýmto prístupom nestotožňujem a som proti tomu.Ja sama mám deti vo veku 13 rokov a snažím sa im vysvetliť , že na návštevy takých zariadení majú čas.A o alkohole a fajčení nehovoriac.
Ako vy riešite s deťmi takéto otázky...."Mami možem ísť dnes do baru, veď ide aj Zuza, Ivana, aj Jano,Peter...??????"Moja odpoveď vždy znie NIE!!
Usporiadat
lu_lu lu_lu

lu_lu je offline (nepripojený) lu_lu

duves Pozri príspevok
Ja som nechapal, ked moja dcerka končila 1.triedu zakladnej školy 30. juna. Šiel som ju odprevadit a urobit zopar foto v triede. Co som videl pred skolou, tak to som nechapal. Ožratí deviataci sa tackali, dačo vykrikovali. Tlačili sa na spolužiačky a obchytavali ich. To skutocne neexistovalo v 70-ych rokoch!
Ved by nas rodicia zdrali z kože.
Kazdorocne opakujuci sa vyrok uciteliek zo ZS: "...jaaaj, keby ste vedeli, aky material (=ziaci) vam tam pride v septembri..."
Naposledy upravil lu_lu : 09.04.08 at 21:31 Dôvod: oprava slova
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Lu_lu, tvoje príspevky aj napriek tvojim skúsenostiam sú plné elánu a optimizmu. Myslím si, že ti patrí česť najmä preto, že pracuješ s deťmi a mladými ľudmi. Držím ti palce, aby si s terajším názorom vydržala čo najdlhšie.
0 0
lu_lu lu_lu

lu_lu je offline (nepripojený) lu_lu

No, asi aby som mala dnes prispiet niecim novym, tak mi dvaja druhaci v triede cez prestavku vyhodili z okna na druhom poschodi stolicku. Narobili zbytocne problemy sebe aj mne, ale co uz... rychlo som sa otriasla, vypytala si video z tejto akcie (taketo akcie sa vzdy zachytavaju na mobile), akoze som sa s nimi na tom zasmiala a popriala im vela stastia (budu ho potrebovat, dnes je rodicovske ). Do konca hodiny sekali dobrotu, boli az smiesni.
0 0
lu_lu lu_lu

lu_lu je offline (nepripojený) lu_lu

Gabi03 Pozri príspevok
Lu_lu, tvoje príspevky aj napriek tvojim skúsenostiam sú plné elánu a optimizmu. Myslím si, že ti patrí česť najmä preto, že pracuješ s deťmi a mladými ľudmi. Držím ti palce, aby si s terajším názorom vydržala čo najdlhšie.
Dakujem. Inak, ten optimizmus som paradoxne tiez ziskala skusenostami - skusenostou, ze sa to naozaj oplati (myslim, venovat mladezi, aj ked neviem ci aj ako ucitel). Napriklad manzel s kamaratom zobrali asi pred dvoma tyzdnami 9 deviatakov na maly vylet na hrad. Cesta cez les do kopca im trvala necelu polhodinku, pocas celej cesty jeden cez druheho nadavali, pritom mali nahlas pustenu hudbu z mobilu (manzel sa hanbil ako pes, vsade plno pesich turistov), ale na konci mali z toho ohromny zazitok a dozadovali sa dalsieho vyletu. To potesi.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

lu_lu Pozri príspevok
Dakujem. Inak, ten optimizmus som paradoxne tiez ziskala skusenostami - skusenostou, ze sa to naozaj oplati (myslim, venovat mladezi, aj ked neviem ci aj ako ucitel). Napriklad manzel s kamaratom zobrali asi pred dvoma tyzdnami 9 deviatakov na maly vylet na hrad. Cesta cez les do kopca im trvala necelu polhodinku, pocas celej cesty jeden cez druheho nadavali, pritom mali nahlas pustenu hudbu z mobilu (manzel sa hanbil ako pes, vsade plno pesich turistov), ale na konci mali z toho ohromny zazitok a dozadovali sa dalsieho vyletu. To potesi.
Otázka znie, či ten výsledný pocit stál za tú cestu. Ergo, či ich aj napriek celodennému správaniu zoberú na ďalší výlet.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
lu_lu Pozri príspevok
Dakujem. Inak, ten optimizmus som paradoxne tiez ziskala skusenostami - skusenostou, ze sa to naozaj oplati (myslim, venovat mladezi, aj ked neviem ci aj ako ucitel). Napriklad manzel s kamaratom zobrali asi pred dvoma tyzdnami 9 deviatakov na maly vylet na hrad. Cesta cez les do kopca im trvala necelu polhodinku, pocas celej cesty jeden cez druheho nadavali, pritom mali nahlas pustenu hudbu z mobilu (manzel sa hanbil ako pes, vsade plno pesich turistov), ale na konci mali z toho ohromny zazitok a dozadovali sa dalsieho vyletu. To potesi.
Lulu, na vylet treba zobrat pubertakov bez mobilu. Spojenie s rodicmi nech garantuje pedagog. A hlavne ich treba strhat riadnym vyslapom do kopca! Nech pridu na ine myslienky.

lu_lu Pozri príspevok
No, asi aby som mala dnes prispiet niecim novym, tak mi dvaja druhaci v triede cez prestavku vyhodili z okna na druhom poschodi stolicku. Narobili zbytocne problemy sebe aj mne, ale co uz... rychlo som sa otriasla, vypytala si video z tejto akcie (taketo akcie sa vzdy zachytavaju na mobile), akoze som sa s nimi na tom zasmiala a popriala im vela stastia (budu ho potrebovat, dnes je rodicovske ). Do konca hodiny sekali dobrotu, boli az smiesni.
Akí druháci? Na ZŠ?
0 0
lu_lu lu_lu

lu_lu je offline (nepripojený) lu_lu

Gabi03:
Manzel sa uz s dotycnymi dohodol na festival Lumen v Trnave. Sama som zvedava, ako to cele dopadne a ci z toho nakoniec niektora strana nevycuva.

duves:
druhaci na strednej (t.j. 16-17. rocni).
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

lu_lu Pozri príspevok
No, asi aby som mala dnes prispiet niecim novym, tak mi dvaja druhaci v triede cez prestavku vyhodili z okna na druhom poschodi stolicku. Narobili zbytocne problemy sebe aj mne, ale co uz... rychlo som sa otriasla, vypytala si video z tejto akcie (taketo akcie sa vzdy zachytavaju na mobile), akoze som sa s nimi na tom zasmiala a popriala im vela stastia (budu ho potrebovat, dnes je rodicovske ). Do konca hodiny sekali dobrotu, boli az smiesni.
No vies... - taketo prispevky by sa dali "citovat" obojstanne. Moja dcera mala v druhej triede taku ucitelku, ktora (okrem toho, ze ju raz zabudla - zamkla po vyucovani v triede) vyhodila jej spoluziakovi skolsku tasku oknom na ulicu. Len preto, ze "neuposluchol prikaz" a nemal ju na prikazanom mieste (myslim, ze zavesenu v lavici).
0 0
lu_lu lu_lu

lu_lu je offline (nepripojený) lu_lu

ano, prichadzam na to, ze "ucitelstvo je diagnoza"
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať