Zavrieť

Porady

Čo urobiť, aby ma otec nevydedil?

Som dcéra otca, ktorá sa narodila z náhodného vzťahu, ku ktorej otec sa celý život nehlásil, osobné stretnutia so mnou odmietal a výživné platil veľmi nerád a často krát neskoro. Je to majetný človek, má svoju rodinu , manželku a tri vydarené deti. Obávam sa , že urobí všetko preto, aby som po ňom , ako nechcené dieťa, nemohla dediť. Ako zákonný dedič mám nárok na zákonný dedičský podiel.

Chcem poprosiť všetkých tých, ktorí tak vďačne a fundovane radili jednodňovému poraďákovi ako "vydediť dediča" , aby aj mne poradili, čo urobiť, aby mňa môj otec nepripravil o dedičstvo.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Chobot Pozri príspevok
To máš ako keď obhajca obhajuje obvineného v prípade trestného procesu (či už je zaplatený, alebo pridelený). Tiež mu radí a pomáha, hoci po morálne stránke by mu nemal. My sme takí dobrovoľní obhájcovia. Pokaiľ to nie je nelegálny postup, tak poradíme.

Ano, ja to chapem, to je tiez dovod, preco by som nikdy nerobil pravnika... Na druhej strane ale nemozno upriet ludom (ostatnym Poradakom - nestrannym pozorovatelom) pravo komentare o tom, ze je nieco neeticke, nespravne, neferove. To je vsetko. Na zaklade toho vznikla tato cela ZBYTOCNA debata. Niekto sa opytal "ako vydeit brata", niekto odpovedal, ze "tak a tak" a niektori (vratane mna) napisali, ze je to neferove.

Teda ja si nerobim ziadne iluzie o tom, ze by som snad tymto komentarom mohol primat p. Melichercika k tomu, aby sa nad sebou zamyslel a zmenil svoj zamer. Samozrejme, ze si nakoniec spravi, co uzna za vhodne. Ale napriek tomu mi to neda, a vzdy, aj v buducnosti na takyto prispevok prilepim nalepku "NEFEROVE - NEVHODNE - NEETICKE", to mi nikto nemoze zakazat.

Keby si iba kazdy napisal svoj nazor, teda Melichercik - ze chce vydedit, XY - ze to treba spravit TAK, a ja - ze ano, ale to neeticke, vsetko by bolo O.K. Tie zbytocne a vasnive debaty vznikli preto, ze:

1. v P. Melichercikovi sa predsa len trocha ozvalo svedomie, a kedze trafena hus zagaga, napisal, na adresu Durisovad, aby si nechala svoje nazory a.t.d.
2. Nasli sa ostatni, ktori sa ho zastali v tom, ze Porada je na udelovani rad a etiku tu nemame riseit.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Dúfam, že nikomu nebude vadiť, ak túto tému uzatvorím. Myslím, že každý už vyjadril svoj názor, pýtajúci sa dostal poradené a je zbytočné tému ďalej rozpitvávať a zbytočne mrhať časom.

Súhlasíte?
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
akurát som to chcela navrhnúť
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

a možno by sa chcela vyjadriť autorka témy...
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Áno, je čas uzavrieť túto tému, lebo si myslím, že sa rozpráva hluchý so slepým.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Nechcem už otravovať s témou „Čo urobiť, ...?, ale pri jej uzatváraní som zabudla na jednu, pre mňa podstatnú vec. Keďže táto téma nie je uzavretá, posledný raz ju využijem. Zabudla som sa osobitne poďakovať Misomisovi, ktorý vo svojich príspevkoch( a to v obidvoch témach) ako neprávnik, podal skvelú analýzu vlastníckych, právnych, aj filozofických aspektov inštitútu dedenia a asi sa tej témy zhostil lepšie ako ja. A aj za to , že ako jediný sa netváril , že nevie, o čo vlastne v tej téme išlo. Ďakujem Misomiso.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať