Zavrieť

Porady

zápcha u maleho dietata

Ahojte poraďáci,
nemohol by mi niekto poradiť nejaký zaručený recept, ako si poradiť so zápchou u dieťaťa - 3 roky. Máme obdobia, keď je všetko OK, ale potom príde obdobie, keď sa dcérka zatne a jednoducho "nekaká". Tekutín sa snažíme príjimať dostatok. Aj na prechádzky chodíme, takže pohyb má. Strava nie je možno úplne super. Toho som si vedomá. Preto by som poprosila o nejaké zaručené recepty, ktoré by vedelo a hlavne bolo ochotné stráviť aj malé dieťa.
Vopred ďakujem.
Naposledy upravil arizona : 17.01.17 at 07:57
Usporiadat
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

klaudusik Pozri príspevok
Ahoj tak ja mam s tym neustaly problem...nepomaha ani senny caj ani Hanasaki caj, no jednoducho vzdy skoncim s prehanadlom. Ja idem na zachod az po 5-7 dnoch a aj to s bolestami. A to nehovorim o tom ze jem samu zeleninu. Jedine co mi pomaha je BIFICOL - vlaknina, rozmiesam si to v mlieku. A za 2-3 hodinky idem. Hnacky sa bat nemusis....
Pozri tu:
http://www.nobelplus.sk/web/vyzivove...0-5l-1133.html
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
... recept starých mám osvedčený: kúpiť sušené slivky,večer namočiť v 1dcl vody a ráno dať pred jedlom nalačno tú šťavu aj so slivkami vypiť. Pravidelne až dokedy sa to neupraví samo.
0 0
Lucyana Lucyana

Lucyana je offline (nepripojený) Lucyana

Ahojte, mám probém s trávením už dlhší čas asi tak zo 4mesiace je to nahrošie, bola som s tým u doktorky a tá ma poslala na gastro aj s výsledkami krvi, ale nič mi doktor nerobil, len sa ma popýtal a dal mi nejaké lieky a sirup na trávenie, tie lieky mi boli na nič, to som mu aj povedala a ten sirup mi pomáhal len minimálne, mávam zápchu ale nie takú že 5dní nemôžem ísť na záchod ale aj tak raz denne je veľa čo povedať aj to len ťažko. jeden čas sa to obrátilo a mala som hnačku ale to zasa prešlo a nie aby sa to upravilo ale vrátilo sa to na zápchu. teraz som v 10týždni tehotenstva takže nemôžem brať absolutne žiadne lieky ani sirup. je to ešte horšie, a to jem zeleninu ovocie, aj na radu lekára kyslé mlieko, pijem dostatočne, na to si dávam pozor. ani sa neprejedám ale brucho mám aj tak nafúknuté aj ráno na lačno a poobede už ani nehovorím. Neviem čo môžem jesť a doktor mi povedal že nechápe ani on že z čoho to mám. tak už neviem kto mi pomôže ak by ste o niečom vedeli tak mi prosím poradte. dakujem pekne
0 0
danse danse

danse je offline (nepripojený) danse

Ja mam tiez podobne problemy so zapchou uz od detstva. Mama spomina, ze mi pomahla cucoriedkovy kompot. A teraz v dospelosti si dam za lyzicku lanovych semienok, zapijem poharom vody - to nalacno a az potom si dam ranajky a po ranajkach idem zarucene. A tiez je dolezita strava, nie je to otrepana fraza - vela ovocia a zeleniny, a zeleninove salaty s olivovym olejom, to je velmi dobre, menej peciva...
0 0
xima xima

xima je offline (nepripojený) xima

No, podľa mojich skúseností, skús porozmýšľať či nedávaš do seba niečo čo obsahuje plieseň (môže byť aj v káve a nevidíš ju) Potom by som ti ešte poradila - snaž sa oddeľovať cukry a ostatné jedlo (nemiešať ich) - napr. aj ovocie jesť samostatne - časovo aj 2hod od iného. Pozor na osladené nápoje.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Bohužiaľ , nakoľko si uviedla , že si tehotná, toto býva problém mnohých tehotných žien. Tam len hlavne zaveď pravidelnosť v chodení, aj keď zo začiatku to nepôjde, ale choď pravidelne, v tú istú hod, na WC a treba skúsiť, treba zmeniť životosprávu - to určite, ráno skús viac vláknitú stravu, niekto odporúča vodu teplú nalačno, ja mám info, že aj z kompótu voda pomáha... skús piť viac vody a vynechať- tak ako tu už bolo napísané všetky sladké vody. Keď to nepôjde viac dní, treba spoň glycerínový čípok a zase skúšať a nevzdávať sa.
P.S. uvítaš to tiež po pôrode
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Veľmi dobré účinky má na lačno vypiť pohár čo najteplejšej vody (ohriať v mikrovlnke) s lyžicou medu ( keď ho nemám nahradím aj cukrom - podporuje črevné kvasenie) alebo čaj z ľanového semena - na 4 dcl vody 1-3 čl semena a 5 minút variť, piť na 3x pred jedlom cez deň alebo plody pánkožkovho chlebíčka varené v mlieku - na 3 dcl mlieka 1 čl plodov a variť cca 1 minútu na 3x vypiť po jedle a ešte jedna rada ráno a večer zjesť pred jedlom lyžicu hrozienok napučaných vo vode. Ja tieto babské recepty striedam (aby sa ani k jednej nevytvorila závislosť) a funguje to.
0 0
Lucyana Lucyana

Lucyana je offline (nepripojený) Lucyana

Dakujem vám veľmi pekne, vyskúšam postupne všetko a hádam dačo zabere. Neviem veľa o klíčkoch a semenách rastlín a tak, preto som potrebovala aj nejaké zaručené recepty. Bolo mi aj povedané že pomáha aj lyžica olivového oleja každé ráno, tak aj to som začala skúšať. No tak ovocie jem dostatočne, nie až príliš ale dosť mám ho každý den, aspon 1ks aj viac, zeleninu tak isto. Kávu už nepijem ako som otehotnela ale kapučíno si dám každé ráno ale to som začala len teraz takže to s tým nesúvisí, si myslím.Vačšinou pijem minerálku ale dávam si do nej sirup, kolu alebo kofolu veľmi nie to už skôr džús. nie som veľmi sladká ale kde tu si vždy nejakú sladkosť dám ale neprejedám sa lebo mi to až tak hrozne nechutí. Ja by som asi potrebovala urobiť presný jedálniček lebo v tomto som dosť hlúpa neviem čo môžem a čo nie a to je asi tiež problém. Čím by som mohla nahradiť pečivo, lebo ked prídem do roboty tak jedávam rožky s niečim, tak ak by som to mohla niečim nahradiť čo by ma nasýtilo tak mi dajte prosím vedieť lebo aj v tom môže byť dosť veľký problém len fakt neviem čo by som jedla namiesto toho. dakujem pekne
0 0
Lucyana Lucyana

Lucyana je offline (nepripojený) Lucyana

ahojte, tak vyskúšala som tie ľanové semiačka, a jedávam aj teda veľa zeleniny a aj ovocia a dosť často kyslé mlieko alebo cmar a tak. No neviem ako rýchlo by mali tie ľanové semiačka pomôcť ale za 2týždne mi nejak výrazne nepomohli, vlastne vôbec. dokonca som si začala dávať pozor na to aby som nejedla toľko pečiva a ráno vačšinou jedávam vločky kukuričné. no neviem teraz skúšam olivový olej ale neviem či mi to pomôže. naozaj sa snažím vyskúšať všetko ale mám pocit že mi už nepomôže vôbec nič. a je to dosť neznesiteľné.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať