Zavrieť

Porady

PAUSALNE VYDAVKY

Mam uz urobene priznanie typu B a zabudla som ze si tam mozem dat 25% pausalne vydavky (neviedla som si uctvonictvo). Kaslat na to alebo to este opravit a tak podat? Kde to mam zmenit v ktorej kolonke od coho odratat 25 %? Vysiel mi preplatok skoro 4000 tak mam nadej ze mi vratia viac nie?:-)
Usporiadat
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Zacharova Pozri príspevok
Pomôžte mi prosím vás, neviem, či som dobre opravila DP.
živnostník, rok 2007: jednoduché účtovníctvo - DP r.36 Príjmy 317599 , r.37 Výdavky 252996, r.38 základ dane 64603 daň 0.
záväzky 35094, pohľadávky 9931
Teraz na rok 2008 by sme chceli prejsť na paušálne výdavky.
Treba podať dodatočné DP na rok 2007. Opravím riadok 36. 327530,- /317599+9931/ a riadok 37. 288110 /252996+35114/
zákl.dane 39420 daň bude 0. Do DP 2008 dám príjmy len čo boli v roku 2008 a výdavky 60% paušál + poistné. Môžem to takto urobiť? Alebo zle som pochopila ako treba prejsť z JU na paušál? Ďakujem za pomoc.
Dobre si to pochopila

Ak má nárok na 60 % - tak áno.
Poistné - iba to čo bolo aj skutočne uhradené v r. 2008.
0 0
Zacharova Zacharova

Zacharova je offline (nepripojený) Zacharova

a treba odovzdať aj výkaz o príjmoch a výdavkoch, o majetku a záväzkoch?
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Pri paušálnych výdavkoch nie.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zacharova Pozri príspevok
a treba odovzdať aj výkaz o príjmoch a výdavkoch, o majetku a záväzkoch?
Pri paušálnych nákladoch, kedže nevedie účtovníctvo, k DP výkazy nedáva .
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

Pri paušálnych výdavkoch nie, netreba výkazy. Ja prikladám len výstup o zaplatenom poistnom na ZP a SP.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Kristina27 Pozri príspevok
Pri paušálnych výdavkoch nie, netreba výkazy. Ja prikladám len výstup o zaplatenom poistnom na ZP a SP.
To ani nemusíte prikladať , zákon to nežiada. Je to predmetom prípadnej kontroly , preukázať platby do ZP a SP .
0 0
Zacharova Zacharova

Zacharova je offline (nepripojený) Zacharova

Nie pri paušálnych výd., to viem, ale keď urobím dodatočné DP na rok 2007?
0 0
andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

Dobrý deň. Môj prípad je nasledovný. Začiatok podnikania august 2008, nie je platca DPH, nemá zamestnancov, má os.auto na leasing, iné výdavky ani nemá. Musí viesť účtovníctvo alebo stačí paušál.
0 0
zajo zajo

zajo je offline (nepripojený) zajo

andi Pozri príspevok
Dobrý deň. Môj prípad je nasledovný. Začiatok podnikania august 2008, nie je platca DPH, nemá zamestnancov, má os.auto na leasing, iné výdavky ani nemá. Musí viesť účtovníctvo alebo stačí paušál.
a nie je to s.r.o. ..tak stačí paušál
Naposledy upravil zajo : 19.03.09 at 08:06
0 0
Zacharova Zacharova

Zacharova je offline (nepripojený) Zacharova

Treba priložiť k dodatoč. DP účtovné výkazy v jednoduchom účtovníctve?
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Ak sa mení DP a musí sa podať dodatočné, tak si myslím že sa menia aj účtovné výkazy, minimálne výkaz o príjmoch a výdavkoch teda ja by som povedala, že treba priložiť aj výkazy
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

Pri paušálnych výdavkoch:

- vediem evidenciu príjmov v časovom slede /príjem bol v CZK čo som prepočítala na SKK kurzom NBS/
- v evidecii pohľadávok mám ale rozdiel /v JÚ by som to nazvala kurzový rozdiel, ktorý vznikol pri prepočte meny pri vzniku pohľadávky a jej úhrady/

čo s tým? Pri paušálnych výdavkoch si s tým nemám lámať hlavu?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať