Zavrieť

Porady

prenájom bytu na kancelárie

prosím, nevedeli by ste poradiť, či keď prenájmem byt S.R.O. na kancelárie, musí byť vyňatý z byt. fondu, alebo to už tak nieje? Bolo to tak asi pred 15 rokmi, neviem, či sa to zmenilo, či to ešte treba. Mení sa potom niečo pre mňa ohľadne daní - doteraz to bol prenájom bytu na bývanie?
Konateľ s.r.o. by tam mohol mať aj trvalý pobyt?
Usporiadat
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

zamako Pozri príspevok
..nie celkom nelogické, jeden klient prenajíma byt s.r.o. a v tom byte byvaju zahraniční zamestanci tej s.r.o....možno aj toto je taký prípad :-)
Áno, práve k tomu smerovala moja otázka, pre koho s.r.o. bude byt využívať.
0 0
Valinka7758 Valinka7758

Valinka7758 je offline (nepripojený) Valinka7758

samost.učtovnička
Prosím Vás, mám takúto vec: Firma sro si zakúpila prostredníctvom realitnej kanc. byt, pričom pri obstaraní toho bytu sme učtovali o IM. Išlo o novostavbu, dohoda bola taká, že nám to zapíšu ako nebytový priestor,ale nakoniec máme v LV názov našej firmy a popis : byt. Môžme si uplatnovať nájom,náklady, odpis IM ? Byt je určený na podnik.účely.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Gada - skús sa informovať, lebo ja pokiaľ viem nemusí byť byt vyňatý z bytového fondu - stačí rozhodnutie MsÚ o povolení užívať časť bytu na iné účely ako bývanie. Stačí tam určiť m2 a pod%la toho sa platí aj daň z nehnuteľnosti.
0 0
javojka javojka

javojka je offline (nepripojený) javojka

Doteraz sme problem s uznanim vydavku za prenajom bytov nemali. V niektorych zmluvach mame priamo uvedene, ze byt si prenajimame za ucelom ubytovania, niekde je to len jednoducho specifikovane ako najom. Sme a.s. a byty si prenajimame pre zamestnancov, pretoze maju mudro v zmluve dohodnute, ze pravidelne pracovisko pre cestovne nahrady maju miesto bydliska. Firma sme stavebna, takze zamestnanci nam dochadzaju tam, kde zrovna mame stavbu a je to pre nas vyhodnejsie ako platit im hotely ci ubytovne. Uctujem to potom ako cestone nahrady (fakturu resp. internym dokladom ked platime len na zaklade zml.) a zamestnanci si vyuctuju potom uz len diety. Ak si tam zavolaju na navstevu rodinu s detmi, je to ich vec, firma o tom akoze nevie Jasne, ze sa to neda robit pri 100 zamestnancoch, ale tato moznost tu rozhodne je. Fungujeme takto od roku 2004 a zatial problem nebol.

Takze ako prenajimatel by som neriesila, na co si dotycna s.r.o. prenajima moj byt. Svoje danove vydavky si je povinna obhajit sama.

Mam ale aj otazku a sice k tomu "oznameniu o zmene ucelu vyuzitia casti bytu". Co ked ho ako prenajimatel 1 izby bytu "výlučne za účelom umiestnenia sídla nájomcu a jeho využívanie pre administratívnu činnosť spojenú s prevádzkovaním podnikateľskej činnosti" na MsU nepodam. Mam velky problem? Dana s.r.o. mi nepatri ani nie som spolocnikom. Vdaka za nazor.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Môžeš mať problém, záleží od toho akých máš susedov.
0 0
Ivánuška Ivánuška

Ivánuška je offline (nepripojený) Ivánuška

snažím sa byť dobrá v tom čo robím a čo ma baví, a to nie len o práci ...viac
Potrebovala by som poradiť kde si a čo všetko naštudovať ak : SRO postavila polyfunkčný dom, navrchu má bytový priestor ktorý chce prenajať buď firme s.r.o. alebo SZCO alebo FO. prenajímateľ je platca DPH, čo na ktorú osobu platí ako nájomcu v prípade DPH, dane z príjmu. ?
vie mi niekto popísať vzťahy SRO-SRO, SRO-SZCO, SRO-FO?
dakujem krásne.
0 0
Ivánuška Ivánuška

Ivánuška je offline (nepripojený) Ivánuška

snažím sa byť dobrá v tom čo robím a čo ma baví, a to nie len o práci ...viac
Ivánuška Pozri príspevok
Potrebovala by som poradiť kde si a čo všetko naštudovať ak : SRO postavila polyfunkčný dom, navrchu má bytový priestor ktorý chce prenajať buď firme s.r.o. alebo SZCO alebo FO. prenajímateľ je platca DPH, čo na ktorú osobu platí ako nájomcu v prípade DPH, dane z príjmu. ?
vie mi niekto popísať vzťahy SRO-SRO, SRO-SZCO, SRO-FO?
dakujem krásne.
posúvam, prosím poradte mi niekto, ja si to aj naštudujem, len mi povedzte kde to všetko nájdem. dakujeeem...
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Dobrý deň, prosím preštudovala som si dostupné témy, ktoré sa týkajú podnikania vo vl. dome. Chcem sa len utvrdiť, že som to pochopila správne. podnikateľ FO bude využívať jednu izbu v dome na podnikanie. Nepôjde o prevádzku, keďže tam bude robiť len účto a pod, ale o priestor, ktorý súvisí s podnikaním. Keďže si ale chce dať do nákladov energie a pod. musí daný priestor vyňať z bytového fondu a to urobí cez príslušný obecný úrad. Je to tak?
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Nemusí byť vyňaté z bytového fondu, stačí si vybaviť súhlas s miestnosťou o výmere ......... na užívanie pre iné účely ako bývanie. Nie je s tým toľko vybavovania a poplatkov ako z vyňatím z bytového fondu a potom zase vrátiť do BF.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

verkaz Pozri príspevok
Nemusí byť vyňaté z bytového fondu, stačí si vybaviť súhlas s miestnosťou o výmere ......... na užívanie pre iné účely ako bývanie. Nie je s tým toľko vybavovania a poplatkov ako z vyňatím z bytového fondu a potom zase vrátiť do BF.
Ďakujem, ale je bude to stačiť na to, aby si uplatnil energie a nevyhodila mu to daňová kontrola? Lebo všade sa tu hovorí vyslovene o vyňatí z bytového fondu.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Malo by to stačiť.
0 0
Pvlooo Pvlooo

Pvlooo je offline (nepripojený) Pvlooo

Dobrý deň,

oživím trocha staršiu tému - chcel by som sa spýtať nasledovné - dal by sa prenajať byt, ktorý by slúžil na ubytovanie konateľa firmy (čiže energie by tam boli väčšie) od FO-nepodnikateľ, všetky náklady na tento byt (inkaso, energie, internet, TV) by ale platil prenajímateľ, čiže jediný náklad SROčký by každý mesiac bol predom dohodnutý nájom.

Je toto odôvodniteľný daňový nárok alebo by tam mohli byť problémy?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať