Zavrieť

Porady

Podporte prosím pomoc pri prevoze mŕtveho tela z Nemecka na Slovensko - pomôžme .

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dovolila som si otvoriť novú tému ...všetko čo prikladám citujem :
Janurka
Re: Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo
Ani ma nerozčúlilo, ani nepotešilo. Ostala som smutná. Z príbehu dnešných televíznych novín, keď manžel zahynul v aute na ceste za prácou do Nemecka. Manželka s tromi deťmi žije v prenajatom byte a nemá prostriedky na prevoz manželovho tela. Tu si pomáhame radami. Čo keby sme skúsili pomôcť tej nešťastnej žene nie radou, ale "hmatateľne" - finančne. Viem, že sa to stalo v okrese Rimavská Sobota, obec si ale nepamätám. Keď by len polovica z nás poslala po 50, - Sk, nazbierala by sa slušná suma. Čo na to hovoríte?

olice
Ja som si tu reportáž o tejto pani, ktorej zomrel manžel pozrela dnes v archíve Televíznych novín.

Pani sa volá Madajová, 980 41 Dubovec, okr. Rimavská Sobota

Prípadne e-mailová adresa obce: ou.dubovec@zoznam.sk

Kto by chcel, možno by jej mohol poslať peniaze priamo na adresu.

olice
Písala som na obecný úrad do Dubovca, upresnili mi adresu pani Madaiovej. Pre tých, ktorí majú záujem prikladám

Adresa je: Madaiová Alžbeta
Dubovec č.13
980 41 Dubovec
Mobil: 0918/562196

Pepa

Ja by som navrhovala otvoriť novú tému - s čo najvýstižnejším názvom.
Pred chvíľou som telefonovala s pani starostkou - obecný úrad otvorí účet pre pani Madaiovú. Okolo jednej budem vedieť jeho číslo.
Každý, kto má záujem aspoň trošku pomôcť tejto nešťastnej žene - má možnosť zavolať na obecný úrad - č.t. 047/5666302.
Za seba si dovolím poprosiť - POMOŽME prosiiiiiiiim.


Prosím , ak bude zverejnené na Obecnom úrade číslo bežného účtu pre pani Madaiovú, Pepa ho potom uverejení v tejto téme . Spojme sa a pomôžme .
Usporiadat
Téma je uzavretá.
maria7 maria7

maria7 je offline (nepripojený) maria7

Dúfam, že som aj pomohla svojou troškou a že to nebolo neskoro.
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
Tým, že napíšem, že som sa zapojila, si nemyslím, že ide o zvideteľňovanie sa, však ma tu aj tak nikto nepozná. Skôr mi išlo o to, aby ten, kto túto iniciatívu spustil, vedel, že má nejakú odozvu. Potom by nikto nemohol dať ani súhlas pod prvý príspevok tejto témy bez toho, aby mu niekto vyčítal, že sa zviditeľňuje.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

maria7 Pozri príspevok
Dúfam, že som aj pomohla svojou troškou a že to nebolo neskoro.
Neskoro určite nie je. Pani starostka obce včera povedala, že účet zriadili na jeden mesiac. Tu je link na včerajšiu relácia Dnes, v ktorej sa o tom hovorilo.

http://beta.markiza.sk/video/tv-archiv/dnes/10423
0 0
Mariana42 Mariana42

Mariana42 je offline (nepripojený) Mariana42

Pepa Pozri príspevok
Nehnevajte sa na mňa - ale mne tu vadí práve toto, prečo sa v téme, ktorá je určená na to, aby sa pomohlo tejto nešťastnej rodine doviezť otca rodiny do vlasti rozoberá čo je zodpovedné, nezodpovedné, čo bude, čo nebude, čo by bolo keby nebolo a čo malo byť. Chcela som reagovať už na príspevok Stana 1975 - prečo nebol otec rodiny poistený. Zdržala som sa - ale teraz mi to naozaj nedalo. Ak chceme pomôcť - môžeme to urobiť aj bez komentárov - môj skromný názor.
A to, že niekto hlási alebo nehlási - ani to mi nejak nevadí - aspoň sa téma posunie.
Ak som sa niekoho dotkla - ospravedlňujem sa.
Ešte by som chcela pridať: v tejto situácii je podľa mňa nie je na mieste kritizovať niekoho , komu sa v rodine stala tragédia . Ináč -nepoznáme z akého prostredia pochádza pani a neb. manžel, čo všetko zažili, aký majú rebríček hodnôt. Nemusia to byť nezodpovední ľudia. Sú ľudia, podľa ktorých nezodpovednosťou je mať jedináčika.... lebo rodina pre nich znamená viac ako žiť na úrovni alebo patriť do smotánky.
Tiež som sa nechcela nikoho dotknúť. Mariana
Naposledy upravil Mariana42 : 16.04.08 at 07:54
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Poprosím /aj keď teda sama nie som vzorom/ nereagujme na príspevky, ktoré "nepodporujú" snahu pomôcť. Povznesme sa nad príspevkami, ktoré sú svojim spôsobom mimo tejto témy. Posúvajme, hlásme - nech je téma viditeľná.
Myšlienkou témy je POMOC a nie kritika.
Ďakujem všetkým, ktorí prispeli, prispejú. Ďakujem všetkým, ktorí tému neustále posúvajú.
Pekný deň.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zámerom vytvorenia tejto témy , bolo pomôcť .To bol jediný účel tejto témy , nikomu tu nejde o to, aby sa zviditeľnil a niečo podobné.Ja to tak chápem a verím tomu , že chápeme to tak všetci tí , ktorí chceme pomôcť .

Zachovajme teda túto tému v tom duchu , v akom bola otvorená prosím .

Ak si chcete prosím niečo ujasniť resp. o niečom diskutovať , prosím otvorte k tomu novú tému . Nepatrí sa sem vnášať príspevky typu výčitiek alebo posudzovania niekoho .
Naposledy upravil Zita5 : 16.04.08 at 07:54
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Betynka, sa ma troška dotklo, vieš akože stále neviem, čo som zlé napísal v mojom príspevku???- však je to aj o pomoci ale aj o rade do budúcna
Ale nič idem si dať vyprážaný karfiol a kavičku a budem OK- ale mrzí ma to...
Stanislav, máš pravdu s tým poistením, ja to tiež nepodceňujem a vždy sa poistím.... a tvoj príspevok som vnímala tak ako píšeš - do budúcna.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Stanko :Niekedy je napísané niečo tak, že to druhého zamrzí, aj keď pisateľ si možno neuvedomil a nechtiac urazil. Nad takéto príspevky sa treba povzniesť, upratať to niekde a skoro zabudnúť....

Prosím všetkých ako Zitka5 písala, nerobte tu mrník, nepredlžujte tému...posuňte to, keď posunie iný, tak svoje zmažte a kto chce dať najavo, že pomohol, chce pomôcť, dajte radšej súhlas pod prvý príspevok.
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

Chcem sa poďakovať zakladateľovi tejto témy, pretože som o tom, čo sa stalo p. Madaiovej nevedela. Len tu na porade som sa o tom dočítala.
Práve pred malou chvíľou som prispela finančnou čiastkou.

ĎAKUJEM!!!
0 0
Jano23 Jano23

Jano23 je offline (nepripojený) Jano23

Na tom že tejto rodine sa pomohlo má veľkú zásluhu televízia Markíza /medializácia prípadu/,obecný úrad kde táto rodina žije a táto Porada /poraďaci/ a samozrejme aj ďalší občania ,ktorí finančne prispeli /nemusia poznať stránku poraďakov/...
A podľa mňa príbeh je na pochopenie jednoduchý. Otec,ktorý mal manželku
a tri deti / nie osem - dvanásť detí/ chcel , aby sa jeho rodine zlepšila asi nie ľahká finančná situácia rodiny a preto sa rozhodol zarobiť pre svoju rodinu nejaké peniaze v zahraničí. Na ceste do zahraničia zahynul...Teda nastali pre túto rodinu ešte väčšie problémy.Problémy doslova na zaplakanie.A našli sa
na Slovensku ľudia , ktorí tejto rodine aspoň finančne /každý podľa svojich možnosti/ pomohli.
To je všetko.
0 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

prispievam a posúvam

Ale chcelo by to vymyslieť niečo trvalejšie. Škoda, že takýchto ľudí nezastrešuje Dobrý anjel.
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

pripájam sa aj ja k ĽUĎOM
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

Dakujem za to, ze som sa mohla zucastnit a posuvam.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Manžel tiež pracuje v zahraničí a také niečo si ani len nie že neviem, ale ani nechcem predstaviť. Veľmi s nimi cítim a pripájam sa.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Ja sa teraz veľmi teším, pretože som v stredu posielala mail 28 ľuďom, aby podporili túto myšlienku nejakou korunkou. Neviem, ktorí prispeli a ktorí nie, ale dnes prišiel za mnou z tých ľudí jeden pán a dal mi jednu peknú fialovú bankovku, aby som ju vložila na účet pre pani Madaiovú. Tak sa z toho teším, hneď je deň krajší. Bola som ju tam pred chvíľou vložiť a chcela som aj vedieť koľko koruniek je na účte, žiaľ som sa nedozvedela, samozrejme, že tajomstvo. Dozvedela som sa len, že sa to tam pomaličky zbiera .
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Samozrejme...... posúvam.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Teraz som telefonovala na Obecný úrad do Dubovca .

Stav účtu včera t.j.17.4.2008 bol 27 000 Sk
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Zita5 Pozri príspevok
Teraz som telefonovala na Obecný úrad do Dubovca .

Stav účtu včera t.j.17.4.2008 bol 27 000 Sk
myslím, že za tých pár dní je to úctyhodná čiastka
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Olice Pozri príspevok
Neskoro určite nie je. Pani starostka obce včera povedala, že účet zriadili na jeden mesiac. Tu je link na včerajšiu relácia Dnes, v ktorej sa o tom hovorilo.

http://beta.markiza.sk/video/tv-archiv/dnes/10423
Zita5 Pozri príspevok
Teraz som telefonovala na Obecný úrad do Dubovca .

Stav účtu včera t.j.17.4.2008 bol 27 000 Sk
Pomohol aj posledný zamestnávateľ nebohého manžela, poslal jej poslednú výplatu vo výške 32 908 Sk.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

pridala som sa ... a posúvam
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať